Pakalpojumi / Stipendijas studējošajiem, kuri apgūst pedagoģiskās izglītības programmu

Stipendijas studējošajiem, kuri apgūst pedagoģiskās izglītības programmu

Lai novada pašvaldības dibinātās izglītības iestādes nodrošinātu ar kvalificētiem pedagogiem, pašvaldība piešķir stipendijas studējošajiem, kuri studē valsts akreditētā augstākās izglītības studiju programmā, iegūstot pedagoģiskajai darbībai nepieciešamo profesionālo kvalifikāciju.

Stipendija pilna laika profesionālā bakalaura studiju programmā studējošajam – 300 EUR mēnesī, nepilna laika profesionālā bakalaura programmā studējošajam – 200 EUR mēnesī.

Pašvaldība maksā stipendiju 10 mēnešus gadā, to iespējams saņemt no 2. studiju gada uz visu atlikušo studiju programmas apguves laiku, ja students pilda saistošo noteikumu un līguma par stipendijas izmaksu nosacījumus.

2024. gada 27. jūnija domes sēdē lemts par 2024./2025. mācību gadā stipendiju piešķiršanai atbalstāmajām pedagoģisko studiju programmām:

• sākumizglītības skolotājs;
  • svešvalodas (Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomikas zonas);
  • STEM (bioloģija, ķīmija, ģeogrāfija, fizika, matemātika) skolotājs;
  • psihologs;
  • speciālais pedagogs.

Pašvaldības stipendiju ir tiesības saņemt pretendentam, kurš:

• ir pilna laika klātienes profesionālā bakalaura studiju programmas students;
  • ir nepilna laika profesionālā bakalaura studiju programmas students;
  • noteiktajā termiņā sekmīgi nokārtojis nepieciešamos pārbaudījumus, pilnībā ieguvis attiecīgajam akadēmiskā gada semestrim paredzēto kredītpunktu skaitu, neatrodas akadēmiskajā atvaļinājumā;
  • semju vidējā svērtā atzīme nav zemāka par astoņām ballēm;
  • apņemas nodibināt darba tiesiskās attiecības studiju laikā vai ne vēlāk kā trīs mēnešu laikā pēc studiju beigšanas ar vienu vai vairākām novada pašvaldības dibinātām izglītības iestādēm un pēc studiju pabeigšanas nostrādāt tajā/-s atbilstoši iegūtajai izglītībai periodu, par kādu izmaksāta stipendija, bet ne mazāku par trīs gadiem.

Pašvaldības 28.03.2024. saistošie noteikumi Nr.122

Pakalpojuma apraksts šeit