Pieteikt jautājumu vai problēmu

Pieteikt jautājumu vai problēmu

Nodzēst

Atbildes uz jautājumiem

JautājumsJautājuma tēmaDatums un laiks
Piektdienas vakara vējā, Pilsētas centra kapos nogāzās liels koks! Uzgāzās virsū ap 10 kapuvietu plačiem, sabojājot akmens pieminekļus, iznīcinot soliņus utt. Šobrīd dažas stundas pirms 4.jūlija Kapu Svētkiem pilsētas kapos, lielais ozols joprojām guļ zemē... saspiedis zem sevis pieminekļus, kapu kopiņas, krustus...utt. Tas nozīmē, ka ap 10 kapu placīšu piederīgajiem, vismaz 10 ģimenēm šodien nav Kapusvētki, bet ir KapuBĒDU diena! Šobrīd, kad visi citi steidz apkopt savu piederīgo aizgājēju piemiņas vietas, 10 ģimenes var tikai noraudzīties pa gabalu uz postažu...kur lielais koks ar visām 10 piemiņas vietām ir apjozts ar sarkanbalto brīdinājuma lentu... 3 dienu laikā, kopš koka nogāšanās...tikai apvilkt sarkanbalto brīdinājuma lentu...tas ir viss, ko Pilsētas kapu apsaimniekotājs, kas laikam tak ir VN(ValmierasNEsaimnieks) ir bijis spējīgs. Ja šonedēļ būtu parasta sestdiena, svētdiena, es neko neteiktu, lai nāk pirmdien vai otrdien vai trešdien...un zāģē nespējnieku kantoris katru dienu pa pieciem bluķīšiem... bet šodien ir KAPU SVĒTKI, kas ir vienreiz gadā! Bet vismaz 10 ģimenēm šodien ir KAPU BĒDAS dēļ apsaimniekotāja noziedzīgas bezdarbības!Uz senioru vairākkārtējiem aizrādījumiem gan vakar (sestdien), gan šodien( svētdien)...kapu pārstāvis tik mācēja atbildēt...ka esot gribējuši zāģēt, bet daudz cilvēki esot kapos, tāpēc nevarot zāģēt... Nožēlojama atruna!Domāju, jebkurai citai apsaimniekošanas firmai nebūtu problēmas koku sakopt agrāk no rīta vai vēlāk vakarā... vai aizvākt to jau piektdienas vakarā pēc koka nokrišanas, lai piederīgie var pienācīgi sakopt piederīgo atdusas vietas.Pilsēta un parki pēc piektdienas vēja (gan vakar sestdien, gan šodien svētdien) izskatās kā pēc karalauka sprādziena...visur mētājas koku atlūzas, zari, lapu kušķi, netīrība un draza... Cik ilgi vēl šim nožēlojamam kantorim tiks ļauts saimniekot Valmieras kapos, parkos un ielās???
SKATĪT ATBILDI
Citi04.07.2021 11:50
Jūtam līdzi un atvainojamies par šo skumjo situāciju, kas diemžēl šoreiz gadījās tieši pirms nedēļas nogalē notiekošajiem kapusvētkiem. SIA "Valmieras Namsaimnieks" līdz kapusvētkiem nebija iespējams drošā veidā nolūzušo koku novākt. Šodien, 7.jūlijā, koks ir sazāģēts, tiek pabeigta zaru šķeldošana. Lai uzlabotu koku kopšanu pilsētā un tai skaitā arī pilsētas kapos, koku kopšanu nākamo gadu no jūlija sākuma atbilstoši iepirkuma rezultātiem veiks SIA "Zemgales Saules Koki". Lai pasargātu kapu kopiņas no iespējamu līdzīgu situāciju atkārtošanās un koku kopšanu pilsētas kapos uzlabotu, lūdzam arī kapu kopējus pievērst uzmanību viņu kopjamo kapu kopiņu tuvumā esošo koku stāvoklim. Pamanot bīstamus kokus vai to zarus, kas lūztot var apdraudēt kapu kopiņas, lūdzam, ja iespējams, iezīmēt bīstamos kokus vai nofotografēt to atrašanās vietu, tuvākās atpazīstamās kapu kopiņas (lai vieglāk atrast) un informēt par to pašvaldības Koku novērtēšanas komisiju, rakstot iesniegumu pilsētas pašvaldībai (oficiāls Koku novērtēšanas komisijai adresēts iesniegums, e-pasts uz [email protected], ziņojums sociālajos tīklos) un pēc iespējas precīzāk aprakstot koka atrašanās vietu. Atvainojamies vēlreiz par šo nepatīkamo situāciju.07.07.2021 16:46
1) Kad tiks zāģēti Valmierā daudzās vietās nokaltušie koki? Putnu ligzdošana tā kā būtu beigusies... 2) Pie Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas ir 2 puķu dobes: viena - skaista apļveida kompozīcija ar samtenēm un hostām, otrā - nezāles un tukšums (skatu laukumā, sauktā par Valmieras "Titāniku"). Pietrūka puķu? Dobei blakus arī pusnokaltis krūms ar nātrēm. 3) Vai šajā sadaļā vairs neatgriezīsies Valmieras ielu karte un nebūs iespējams pievienot foto?
SKATĪT ATBILDI
Vides jautājumi30.06.2021 19:32
Paldies par jautājumiem! 1) Par kokiem. Plānveida koku kopšana tiek organizēta pakāpeniski. Pēc putnu ligzdošanas laika koku ciršanas pārtraukuma koku kopšana pilsētā ir atsākusies. Pirms nokaltušo koku nozāģēšanas tos apseko arī pašvaldības Koku novērtēšanas komisija, izsniedzot atļauju un dodot uzdevumu nokaltušo koku nozāģēšanai. No 30.jūnija pilsētas koku kopšanu nodrošina jauns uzņēmums - SIA "Zemgales Saules Koki".2) Par puķudobēm pie Sv.Sīmaņa baznīcas. Pie Sv.Sīmaņa baznīcas ir viena puķu dobe. Pie laternas staba ir iekopts zāliens. Paldies par ziņu saistībā ar krūmiņu. Par tā sakopšanas vajadzību ir dota ziņa pilsētas apzaļumošanas darbu veicējiem.3) Par iespēju atzīmēt problēmas vietu kartē un pievienot fotogrāfiju. Iepriekš mājaslapā piedāvātā iespēja pievienot problēmu un pievienot fotogrāfiju ir saglabāta joprojām. Ir mazliet pamainījies veids, kā to izdarīt. Proti, mājaslapās kreisajā pusē Jūs izvēlaties ikonu "Ziņo par problēmu". Tur atvērsies lodziņš "Pieteikt jautājumu vai problēmu". Tālāk viens no aizpildāmajiem lauciņiem Jums piedāvā izvēlēties, ko vēlaties pieteikt - jautājumu vai problēmu. Izvēloties, ka vēlaties pieteikt "Jautājumu", karte un fotogrāfiju pievienošanas iespēja piedāvāta netiek. Savukārt, izvēloties, ka vēlaties pieteikt "Problēmu", nomainās lapas izkārtojums, ir iespējams atzīmēt adresi, kā arī ir iespējams pievienot līdz 10 MB lielu fotogrāfiju. (Pievienoju arī attēlu, kā šī sadaļa izskatās).Paldies par Jūsu ieinteresētību un pašvaldības informēšanu par pilsētvides vajadzībām arī pēc jaunās mājaslapas izveides!19.07.2021 09:42
Labdien! Man ir jautājums par Jāņa Daliņa pieminekli. Mēs pošam stadionu, apzaļumojam stadiona teritoriju " aiz žoga ". Bet kad saposīs to mazo zemes pleķīti ap pieminekli? Patreiz tas izskatās nožēlojami, dažas atraitnītes plikajā zemē kaut kā mēģina glābt situāciju. Līdz Valsts Prezidenta balvas izcīņai vieglatlētikā jau vairs nav tālu ! Ar cieņu, J.Daliņa ielas NR.1 iedzīvotāja- Malda Lange.
SKATĪT ATBILDI
Vides jautājumi21.06.2021 17:54
Paldies par jautājumu! Tieši šobrīd, pirms Jāņa Daliņa stadiona nodošanas ekspluatācijā, notiek gan stadiona teritorijas, gan tam piegulošās teritorijas sakopšana. Tiks sakopta un uzposta arī teritorija pie ieejas stadionā, kur atrodas piemineklis Jānim Daliņam.20.02.2021 09:12
Labdien. Vai ir plānots izpļaut teritoriju starp Nākotnes ielas garāžām un Meža ielu?
SKATĪT ATBILDI
Vides jautājumi07.06.2021 12:09
Šodien, 8.jūnijā, SIA Valmieras Namsaimnieks sāka pļaut Meža ielai piegulošo teritoriju. Arī zona starp Nākotnes ielas garāžām un Meža ielu ir kopšanas procesā. Teritorijas uzkopšana tiks turpināta arī rīt.06.08.2021 16:18
Labdien, vēlējos noskaidrot, kad tiks veikta publiskā apspriede par plānoto projektu Linarda Laicena un Cēsu ielas pārbūvei. Precīzāk Linarda Laicena ielas pagarinājumu, ko vēlaties būvēt gar bijušo bānīša ceļu? Šādu pārbūvi noteikti nevajadzētu veikt pirms tuvā dzīvojošo iedzīvotāju viedokļa uzklausīšanas
SKATĪT ATBILDI
Ceļu uzturēšana05.06.2021 10:12
Konkrētu laiku publiskajai apspriešanai vēl nav iespējams pateikt. Būvniecības ieceres publiskā apspriešana tiks rīkota pirms objekta būvatļaujas izsniegšanas, ja/ kad tiks uzsākta ielu pārbūves un jaunā posma būvniecības būvprojekta izstrāde.  Būvprojekta izstrādi varēs uzsākt, ja šāda projekta īstenošanai būs iespējams saņemt Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu. Taču tā piešķiršanai vēl ir nepieciešami grozījumi  Ministru Kabineta 2016. gada 30. augusta noteikumos Nr. 587 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 6.1.4. specifiskā atbalsta mērķa "Pilsētu infrastruktūras sasaiste ar TEN-T tīklu" 6.1.4.2. pasākuma "Nacionālas nozīmes attīstības centru integrēšana TEN-T tīklā" īstenošanas noteikumi". Un tiem savukārt ir nepieciešams saskaņojums gan Ministru Kabinetā, gan Eiropas Komisijā. Aicinām tādēļ sekot līdzi aktuālajai informācijai mājaslapā www.valmierasnovads.lv un pašvaldības informatīvajā izdevumā "Valmiera". 06.08.2021 16:07