Novads / SPORTS / Sporta bāzes

Novads

Sporta bāzes

Iekštelpu stieņu parka iekšējās kārtības noteikumi

Sporta infrastruktūra Valmierā

Lai veicinātu sportiskos sasniegumus, Valmierā tam tiek radīti piemēroti apstākļi. Mūsdienās par sportistu kalvi kļuvusi nacionālās nozīmes sporta bāze – Valmieras Olimpiskais centrs (Valmiera, Rīgas iela 91). Valmieras Olimpiskais centrs pārvalda kompleksu Rīgas ielā 91, kā arī Jāņa Daliņa stadionu un Daliņu pludmali. Sporta būvē pieejama ledus halle, 3 multi-spēļu laukumi, kur iespējams nodarboties ar florbolu, volejbolu, basketbolu, telpu futbolu un handbolu. Kopīgiem spēkiem, sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, sporta veidu federācijām, pilsētas sporta infrastruktūra arvien tiek uzlabota.

2018.gada septembrī ekspluatācijā tika nodots Valmieras peldbaseins – Latvijā pirmais, šobrīd vienīgais 25m jaunuzceltais peldbaseins kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, kas atbilst Starptautiskās Peldēšanas federācijas (FINA) augstajiem standartiem. Lai Valmiera nostiprinātu BMX galvaspilsētas statusu, 2019.gadā atklātā Māra Štromberga BMX trase “Valmiera” ir pirmā BMX riteņbraukšanas trase, kas atbilst augstākajiem UCI (Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība) standartiem un tā nodrošina labākos treniņu apstākļus mūsu sportistiem. Konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2019” nominācijā “Jauna inženierbūve” 1. vietu ieguvusi Māra Štromberga BMX trase “Valmiera”.

BX trase Valmierā

2021.gada 13.augustā atklāts atjaunotais Jāņa Daliņa stadions un jaunuzceltā vieglatlētikas manēža.

Jāņa Daliņa stadionā ir astoņu skrejceļu aplis 400 m garumā, deviņi skrejceļi taisnē, divi paralēli tāllēkšanas un trīssoļlēkšanas sektori ar bedrēm startā un finišā, papildu tāllēkšanas un trīssoļlēkšanas sektors, divi augstlēkšanas un kārtslēkšanas sektori, vesera un diska mešanas sektors, divi šķēpmešanas sektori, divi lodes grūšanas sektori. Stadiona vidū esošais futbola laukums ir izveidots atbilstoši starptautisku sacensību tehniskajām prasībām. Skatītājiem paredzētas ar jumtu segtas tribīnes ar 1250 sēdvietām. Apkārt stadionam ir aptuveni 730 m garš asfaltēts celiņš skrējējiem un skrituļslidotājiem. Teritorijā ir brīvi pieejami trīs brīvdabas sporta laukumi: basketbola laukums un brāļu Bertānu basketbola laukums, kas veltīts leģendārā basketbolista Kobes Braienta piemiņai, kā arī universāls laukums volejbola, mini-futbola spēlēm. Teritorijā atradīsies arī Eiropas Savienības standartiem un Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem atbilstošs bērnu rotaļu laukums.

Vieglatlētikas manēžas platība kopā ar ēku zem tribīnēm un sportistu viesnīcu ir 12 367 m2. Tajā ir augstlēkšanas sektors, tāllēkšanas un trīssoļlēkšanas sektors, kārtslēkšanas sektors, lodes grūšanas sektors, diska un vesera mešanas treniņiem paredzēts sektors, astoņi celiņu 60 m skrejceļš, četru skrejceļu 200 m aplis, iesildīšanās zona ap skrejceļiem, zona ar nolaižamu tīklu šķēpmešanas treniņiem. Manēžā ir ierīkota speciāla stiklota telpa sacensību komentētājiem un sacensību tiešraižu nodrošināšanai, ēkā ir telpas mediju pārstāvjiem. Skatītājiem paredzētas 470 sēdvietas un līdz 100 stāvvietām. Telpās zem āra tribīnēm izvietotas ģērbtuves ar ietilpību līdz 230 vietām, treneru, mediķu un tiesnešu kabineti, dopinga kontroles telpas, noliktavas telpas, trenažieru zāle, kabineti sportistu rehabilitācijai.

Daliņu pludmale vasarās ir iecienīta atpūtas vieta valmieriešiem. Ikviens interesents šeit var izmantot kādu no pieciem bezmaksas pludmales volejbola laukumiem. Daliņu pludmalē regulāri tiek aizvadītas dažāda līmeņa pludmales volejbola sacensības. 2015.gadā šeit notika Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes pludmales volejbola sacensības, bet 2016.gada vasarā šos laukumus pārbaudīja Latvijas pludmales volejbolisti, sacenšoties par Latvijas IV olimpiādes medaļām un pirmais pludmales tenisa turnīrs notika 2017.gada septembrī.

Gandrīz pašā Valmieras pilsētas centrā, Gaujas krastā atrodas airēšanas slaloma trase “Krācītes”. Airēšanas slaloma trases atrašanās pilsētas centrā ir sekmējusi vietējo sportistu panākumus Latvijas un starptautiskā mērogā.

Jāņa Daliņa stadiona apkārtne ir iecienīta skrējēju un nūjotāju treniņu vieta. Valmieras pilsētā populārs kļuvis amatieru sports gan bērnu un jauniešu, gan pieaugušo un veterānu konkurencē. Sporta bāžu pieejamība un sporta entuziastu aktivitāte veicina to, ka Valmierā regulāri norisinās amatieru sacensības basketbolā, futbolā, riteņbraukšanā, badmintonā, telpu futbolā, hokejā, volejbolā un citos komandu sporta veidos.