Attīstība / Uzņēmējdarbība

Attīstība

Uzņēmējdarbība

Valmiera ir industriāla un rūpnieciska pilsēta – Vidzemes biznesa centrs, jo te atrodas vairums Vidzemes lielāko uzņēmumu. Ne mazāk ekonomiski aktīvas ir Rūjiena un Strenči. Ekonomiski aktīvie uzņēmumi novadā – 4430, Valmierā – 2031 (2019. gadā).

  • Lielākie pēc apgrozījuma: lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Vaks”, mežsaimniecības un kokapstrādes SIA “Dižozols” un būvniecības uzņēmums SIA “Aimasa”.
  • Ir daudz inovatīvu uzņēmumu – digitāla aģentūra “Wunder”, degvielas cisternu ražotne “Valtanks”, metāla degvielas kannu ražotne “Valpro”, stikla šķiedras ražotājs “Valmiera glass”, siltuma, gāzes un skaņas mīkstās izolācijas ražotājs “Padtex Insulation”, stiklaplasta rezervuāru, cauruļvadu u.tml. izstrādājumu ražotājs “Valmiera-Andren” u.c., kā arī plaši atpazīstamie eksporta uzņēmumi “Valmieras piens”, Valmiermuižas alus darītava, koka mēbeļu ražotājs “BYKOLAT”, Rūjienas saldējums un citi.

Valmieras novadā ir otrs augstākais eksporta rādītājs Latvijā – Kocēnu apvienības eksporta rādītājs starp novadiem 2020. gadā ir otrais aiz Mārupes novada (ar lidostu), proti, augstākie eksporta ienākumi uz vienu iedzīvotāju. Valmiera ir nacionālas nozīmes rūpniecības pilsēta – otrā vadošā valstī saražotās produkcijas un eksporta apjomā uz vienu iedzīvotāju. Apstrādes rūpniecība pilsētā veido 33,76% un novadā – 27,87%.

No 2021.gada jūlija Valmieras pilsēta apvienojusies ar apkārtējām teritorijām, veidojot Latvijā otro lielāko novadu. Valmieras novads un pilsēta ir ar senām ražošanas tradīcijām. Jau kopš 20.gadsimta vidus Valmierā koncentrējas lielākie Vidzemes reģiona un arī valsts ražošanas un tirdzniecības uzņēmumi, kas ir atpazīstami arī ārpus valsts robežām. Valmieras uzņēmumi ir lielākie darba devēji reģionā, nodarbinot ne tikai pilsētas, bet arī reģiona iedzīvotājus. Saražotās produkcijas un eksporta apjomā uz vienu iedzīvotāju Valmieras pilsēta ir otrā vadošā valstī, divas reizes pārsniedzot vidējo rādītāju Latvijā. Valmieras novads ir augošs un uz attīstību vērsts – zināšanu, talantu un biznesa centrs. Valmieras novads ir apņēmies turpināt veicināt uzņēmējdarbības attīstību un veidot dinamisku vidi.

Valmieras novada mērķis ir piesaistīt talantus un ārējo tiešo investīciju piesaiste palīdzēs to sasniegt. Spēcīgi uzņēmumi, labvēlīga uzņēmējdarbības vide, konsekventa atbalsta sistēma un cieša sadarbība starp uzņēmējiem, izglītības iestādēm un pašvaldību ļaus sasniegt mērķi.

Valmieras novads turpinās ieguldīt resursus cilvēkos, infrastruktūrā, jaunās teritorijās, veselības aprūpē, sportā, kultūrā un dzīves kvalitātē. Turpinās piedāvāt lielisku atbalsta sistēmu, ļaujot uzņēmējiem un investoriem Valmieras novadā justies gaidītiem

Valmiera – Eiropas nākotnes pilsēta. Buklets:

Lai noskaidrotu Jums interesējošos jautājumus saistībā par uzņēmējdarbību Valmieras novadā, lūdzu, sazināties ar vecāko uzņēmējdarbības atbalsta speciālisti Initu Niedzviedzi, e-pasts: , tālrunis: +371 64207157