Novads / Ceļu apsaimniekošana

Novads

Ceļu apsaimniekošana

Valmieras novada pašvaldība autoceļu uzturēšanas darbus veic atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.26 “Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli“. Savukārt Valmieras novada pilsētu (Valmieras valstspilsēta, Rūjienas, Mazsalacas, Strenču un Sedas pilsēta) ielu uzturēšanas un lietošanas kārtību nosaka 2022. gada 27. janvārī Valmieras novada pašvaldības domes sēdē pieņemtie pašvaldības noteikumi “Par Valmieras novada pilsētu ielu uzturēšanas un lietošanas kārtību”.

Problēmsituācijās par pašvaldības autoceļiem un ielām aicinām sazināties, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8484 Operatīvajam informācijas centram. Ar VAS “Latvijas Valsts ceļi” var sazināties, zvanot pa diennakts informācijas tālruni 80005555.

Valmieras novada autoceļu un ielu karte (valsts un pašvaldības)

ej.uz/valmieras_novada_autoceļi
*Valmieras novada pašvaldība ir noteikusi smagā autotransporta, ar kopējo masu virs 7 vai 10 tonnām, kustības ierobežojumus pa pašvaldības autoceļiem. Kartē iezīmētie posmi ir tie, uz kuriem pēc nepieciešamības var tikt noteikti ierobežojumi. Plašāk šeit.

 Kopējais pašvaldības ceļu tīkls, km
Valmiera120
Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienība126
Burtnieku apvienība223
Kocēnu apvienība171
Mazsalacas apvienība105
Naukšēnu apvienība107
Rūjienas apvienība190
Strenču apvienība102

Autoceļu uzturēšana ziemas sezonā Valmieras novadā

Autoceļu ziemas uzturēšanas sezona oficiāli sākas 16. oktobrī un ilgst līdz 15. aprīlim, bet atkarībā no laika apstākļiem šis periods var tikt pagarināts. Veicot uzturēšanas darbus, vispirms tiek sakārtoti svarīgāko un noslogotāko maršrutu autoceļi atbilstoši noteiktajai uzturēšanas klasei.

Informācija par autoceļu un ielu uzturēšanas darbu veicējiem 2023./2024. gada ziemas sezonā

Valmieras pilsētas ielu un ietvju uzturēšanu ziemas periodā veic SIA “Valmieras namsaimnieks”, saziņa ar dežurantu pa tālr. 26429262

Kocēnu apvienības autoceļu uzturēšanas darbu veicēji

Informācija tiek aktualizēta!

Ceļu uzturēšana vasaras sezonā Valmieras novadā

Autoceļu ikdienas uzturēšanas vasaras sezonā ilgst no 16. aprīļa līdz 15. oktobrim. Arī vasarā ceļu uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā, pamatojoties uz uzturēšanas klasēm A (augstākā), B, C, D un E (zemākā).