Pašvaldība / Dokumenti / E-saziņa ar pašvaldību

Pašvaldība

E-saziņa ar pašvaldību

Ja Jums ir e-paraksts, tad, lai nosūtītu pašvaldībai vai jebkurai citai iestādei elektroniski parakstītu dokumentu vai iesniegumu, izmantojot to e-parakstīšanas iespēju, kāda ir Jūsu rīcībā (e-paraksts eID kartē, eParaksts vai eParakstsmobile), dodieties uz vietni https://www.eparaksts.lv/lv/, labajā pusē augšējā stūrī klikšķiniet izvēlnes lodziņā

un sekojiet norādēm. Lai veicas!

* * *

Ja e-paraksts Jums jau ir un to veiksmīgi izmantojat, tad nākamais solis ceļā uz mūsdienīgu un drošu saziņu ar iestādēm ir e-adreses izveide.

Vai jau lietojat e-adresi?

Uzmanību! Ja Jums jau ir izveidota e-adrese, varat pieteikt pakalpojumu Pabalsts daudzbērnu ģimenei mācību piederumu iegādei, Lēmuma izsniegšana par atteikšanos no pirmpirkuma tiesībām” vai “Pašvaldības īpašuma objektu atsavināšanai” (gan fiziskām, gan juridiskām personām), izmantojot e-formas. Attiecīgā pakalpojuma aprakstā izvēlieties “E-pakalpojums iestādes mājas lapā” un, izdarot izvēli logā `Izvēlieties veidlapu`, aizpildiet to, elektroniski parakstiet un nosūtiet uz iestādes e-adresi.

Vienmēr, kad nepieciešams nodot fiziskas personas datus, komercinformāciju vai citu aizsargājamu informāciju, aicinām izmantot e-adresi (informatīvs materiāls, kā izveidot un lietot e-adresi).

Oficiālā elektroniskā adrese (e-adrese) ir veids, kādā privātpersonas, izmantojot portālā Latvija.lv izveidotu kontu (pastkastīti), var veikt oficiālu saraksti ar valsts un pašvaldības iestādēm. Lai nosūtītu vēstuli iestādei, jāzina tikai tās nosaukums, savukārt iestādes var rakstīt privātpersonai, zinot tās personas kodu.

Ja izveidota e-adrese, valsts iestādēm ir pienākums personai vēstules sūtīt uz e-adresi – vēstules adresāts tās varēs izlasīt un vajadzības gadījumā atbildēt no jebkuras vietas, kur ir internets un iespēja autentificēties ar kādu kvalificētu identifikācijas līdzekli: e-paraksts mobile, eParaksts, eID. E-adrese atrisina būtiskus jautājumus, piemēram, personām bieži atšķiras deklarētā un reālā dzīvesvieta, tāpat liels skaits valstspiederīgo uzturas ārvalstīs. Ņemot vērā, ka ne visur nodrošināta vides pieejamība, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pateicoties e-adresei, saziņa ar valsti vai pašvaldību kļūst ērtāka.

Kā izveidot elektronisko adresi?

Šim nolūkam jāatver portāls Latvija.lv, lapas augšējā labajā stūrī jāspiež Izveidot e-adresi, jāseko norādēm ekrānā. Pirms tam jāsagatavo kāds no atbilstošajiem autentifikācijas līdzekļiem: eID karte ar karšu lasītāju, eParaksts vai eParaksts mobile. (Videoapmācība) Ja jums vēl nav e-paraksta, zemāk lasiet par e-parakstu.

Kad e-adrese  izveidota, izmantojiet to drošai saziņai ar pašvaldību, ja nepieciešams, lejuplādējiet nepieciešamo iesnieguma veidlapu (veidlapas meklēt šeit), aizpildiet, saglabājiet to savā datorā un, pievienojot to pielikumā, nosūtiet sagatavoto dokumentu no savas e-adreses uz Valmieras novada pašvaldības e-adresi.

* * *

Tiem, kam vēl nav e-paraksta

  • Par to, kuru e-identitātes identificešanas rīku izvēlēties, lai iegūtu e-parakstu, lasiet šeit
  • Kā pieteikties eParaksts mobile lasi šeit
  • Uzziniet vairāk par dokumentu elektroniskas parakstīšanas iespējām ar eIDeParaksts vai eParakstsmobile

NODERĪGI

  • Plašāka informācija par kvalificētiem e-paraksta rīkiem un elektronisku dokumentu atvēršanu un pārbaudi, norādot pārbaudes vietni, vairāk lasiet šeit
  • Par elektronisku dokumentu atvēršanu un pārbaudi, izmantojot citu valstu elektroniskā paraksta rīkus, norādot pārbaudes vietni, lasiet šeit

Informācija aktualizēta 08.09.2022.