Pakalpojumi / Suņu vakcinācija

Suņu vakcinācija

Kompleksā vakcīna (mēris, hepatīts, parvovīruss, leptospiroze, parainfluence, trakumsērga), sākot ar sešu nedēļu vecumu, un turpmāk jāveic atkārtotas vakcinācijas katru trešo nedēļu, līdz kucēns sasniedz 3 mēnešu vecumu. Dažu šķirņu suņiem, tādiem kā tīršķirnes rotveileriem, dobermaņiem, Stafordšīras terjeriem, pitbulterjeriem u.c., nepieciešama papildus vakcinācija pret šīm slimībām, kad tie sasnieguši 4-5 mēnešu vecumu.

Vakcinācija pret suņu klepu, Korona vīrusu un Laima slimību ir nepieciešama, ja sunim ir reāls risks saslimt ar šīm infekcijas slimībām.

Vakcinācija pret trakumsērgu tiek veikta, kad kucēns sasniedzis 3 mēnešu vecumu. Imunitātes stabilitātei dzīvniekiem nepieciešams saņemt ikgadējo revakcināciju.

Trakumsērga – infekcijas slimība, kas izraisa temperamenta izmaiņas, konvulsijas, nespēju izdarīt rīšanas kustības. Saslimšanai vienmēr ir letāls iznākums. Infekcijas slimība ir bīstama siltasiņu dzīvniekiem, arī cilvēkam.

Gaļēdāju mēris – infekcijas slimība, kas norisinās ar paaugstinātu temperatūru, diareju, elpošanas ceļu problēmām un konvulsijām. Bieži ir letāls iznākums.

Infekciozais hepatīts – infekcijas slimība, kas ļoti smagi bojā aknas un citus orgānus.

Parvo vīrusa infekcija – saslimšanu raksturo smaga asiņaina caureja, vemšana un drudzis. Iznākums var būt nāvējošs.

Leptospiroze – slimība, kas visbiežāk tiek pārnesta ar inficēta ūdens palīdzību. Saslimšanas raksturīgākie simptomi ir drudzis, vemšana, aknu un nieru nepietiekamība. Infekcijas slimība ir potenciāli bīstama cilvēkam.

Parainfluence – infekcijas slimība, kuras ierosinātāji ir augsti patogēni vīrusi. Slimība norisinās ar spalgu, rejošu klepu. Vakcinācija tikai daļēji pasargā no saslimšanas.