Godināti akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” dalībnieki

Sestdien, 21. oktobrī, Matīšu Tautas namā sirsnīgā atmosfērā aizvadīts vides akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” dalībnieku godināšanas pasākums, kuru papildināja divas izglītojošas lekcijas par dārzu veidošanu. Akcijā bija pieteikti 42 daiļdārzi un sakoptākie īpašumi astoņās kategorijās no visa Valmieras novada.

Atzinības rakstu un nelielas piemiņas dāvanas pasniedza Valmieras novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums un izpilddirektores vietniece, Valmieras novada Attīstības pārvaldes vadītāja Evija Nagle. Pateicamies dalībniekiem par ieguldīto laiku, emocijām, rūpēm un sirdsdarbu, veidojot skaistās ainavas savos īpašumos! Dalībnieku ieguldītais laiks dārzu veidošanā ir mērāms vairāku gadu garumā, jo lielākajai daļai dalībnieku tā ir aizraušanās jau ilgu laiku. Ik gadu dārzu sanāk papildināt vai ieviest ko jaunu.

Pēc nejaušības principa dalībnieki saņēma dāvanu kartes stādu iegādei AS “Latvijas valsts meži” Valmieras kokaudzētavā, dāvanu kartes ainavu arhitektes Vinetas Radziņas konsultāciju saņemšanai un citas balvas. Seši akcijas dalībnieki saņēma īpašu novērtējumu no SIA “ZAAO”, saņemot dāvanu kartes atkritumu apsaimniekotāja piedāvāto pakalpojumu izmantošanai.

Pēc godināšanas pasākuma dalībnieki piedalījās lekcijās, kuras vadīja zinoši speciālisti. Par pamatlietām dārzu plānošanā, par to, kā novērtēt situāciju, saprast vēlmes un vajadzības dārzā, pastāstīja ainavu arhitekte Dace Laiva. Celtniecības arheologs Juris Zviedrāns lekcijā “Kā mūsdienas dabiski saglabāt dārzus, kas ir vēsturiskās ainavas un arhitektūras sastāvdaļa” iepazīstināja ar vēsturisko dārzu saglabāšanu, kam pievērst uzmanību un ar kādu mērķi, redzējumu dārzus veidoja kādreiz.

Augustā akcijas dalībniekiem bija iespēja doties izzinošā ekskursijā, kuras laikā, apmeklējot dažādus daiļdārzus, varēja gūt iedvesmu un ieraudzīt ko jaunu. Arī visu ceļu autobusu piepildīja sarunas, dalībniekiem daloties savās zināšanās un pieredzē jautājumos par dārza iekopšanu un aktuālākajiem jaunumiem dārzkopībā.

Gan ekskursijas, gan noslēguma pasākuma lielākā vērtība ir sarunas, iespēja pajautāt, uzzināt un paplašināt savas zināšanas, kā arī dalīties pieredzē, lai, gatavojoties jaunajai dārza sezonai, varētu iekļaut ko jaunu un nebijušu savā daiļdārzā.

Ar akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” dalībnieku pieteiktajiem īpašumiem kategorijās “Publiskā ārtelpa – jauna elpa”, “Novada simboliskās vietas – kultūras mantojums” un “Uzņēmēji vietradei” var iepazīties šeit. Savukārt kategoriju “Latviešu viensēta – kultūras kanona lepnums”, “Novada daiļdārzs” un “Mans balkons – mana paradīze” dalībnieku izveidotās ainavas apkopotas šeit. Visvairāk pieteikumu (kopumā 14) tika saņemti kategorijā “Privātmājas pagalma ainaviskums”, tos var apskatīt šeit. Akcija “Tavs ieguldījums ainavā” norisinājās otro gadu, un tās mērķis ir atbalstīt Valmieras novada iedzīvotāju vēlmi baudīt krāšņas ainavas, piedalīties ainavu attīstībā, kā arī lepoties un dalīties pieredzē ar to.

Pasākuma galerija šeit.

Fotogrāfiju autors: Uģis Brālēns