Apskati akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” dalībnieku daiļdārzus (3.daļa no 3)

Akcijas "Tavs ieguldījums ainavā" pieteiktie īpašumi

Valmieras novada iedzīvotājiem no 10.jūlija līdz 10.augustam bija iespēja pieteikt savus krāšņos daiļdārzus, viensētas un novada simboliskās vietas akcijai “Tavs ieguldījums ainavā”. Kopā tika saņemti 42 pieteikumi, kuri tika iesūtīti kādā no astoņām kategorijām.

Šajā rakstā apskatīsim pieteiktos īpašumus kategorijā “Privātmājas pagalma ainaviskums” saņēmām 14 pieteikumus. “Privātmājas pagalma ainaviskums” – novada privātmājas pagalmi kuri parāda, kā praktiskais iet roku rokā ar gaumīgi estētisko atbilstoši pašvaldības noteikumu un videi draudzīga dzīvesveida prasībām, pielāgojoties pilsētvides apkaimes arhitektūrai, saimnieka privātajām vajadzībām, taču respektējot arī telpas publiski baudāmo dimensiju.

Akcijai “Tavs ieguldījums ainavā” ir pievienotā vērtība, jo dalībnieki ne tikai lepojas ar savu ieguldījumu ainavā, bet arī, pateicoties pašvaldības organizētai ekskursijai, papildina savas jau esošās zināšanas par daiļdārzu un teritoriju pilnveidošanu. Augustā notikušajā ekskursijā uz citiem daiļdārziem, visu ceļu autobusu piepildīja sarunas, dalībniekiem daloties savās zināšanās un pieredzē jautājumos par dārza iekopšanu un aktuālākajiem jaunumiem dārzkopībā. Ekskursijas dalībnieki atzina, ka bija vērtīgi apskatīt dārzus, kas katrs bija iekārtots pavisam citā stilā. Ikkatrs mājās devās ar kādu jaunu atziņu, ideju vai iedvesmu savā dārzā izmēģināt ko jaunu.

21. oktobrī tiksimies ar dārzu īpašniekiem Matīšu tautas namā, lai pateiktos par dalību, kā arī papildinātu zināšanas vērtīgās lekcijās par dārza plānošanu, ainavu veidošanu. Uz pasākumu aicināti ne tikai akcijas dalībnieki, bet visi interesenti. Plašāka informācija un pieteikšanās pasākumam: "> vai tel.nr. 26328943.

Vēloties atbalstīt Valmieras novada iedzīvotāju vēlmi baudīt krāšņas ainavas, piedalīties ainavu attīstībā, kā arī lepoties un dalīties pieredzē ar to, Valmieras novada pašvaldība jau otro gadu rīko akciju “Tavs ieguldījums ainavā”.