Eiropas Sporta nedēļas aktivitātes Valmieras novadā

Eiropas sporta nedēļa

Ar daudzveidīgu bezmaksas sporta pasākumu programmu no 23. līdz 30. septembrim visā Latvijā un Eiropā jau septīto gadu notiks Eiropas Sporta nedēļa. Tās ietvaros arī Valmieras novadā tiks organizēti dažādi sportiski un izglītojoši pasākumi, kas domāti ikvienam – neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības – ar mērķi mainīt iedzīvotāju paradumus un aicināt būt fiziski aktīvākiem.

Atklājot sportiskiem pasākumiem piepildīto nedēļu, 23. Septembrī Valmierā notiks Latvijas Orientēšanās nakts 2022, kas ir aizraujošas trīs stundu sacensības rogainingā un ik gadu pulcē dalībniekus no visas Latvijas. Tās paturpinās Sedas sporta spēles. Savukārt 25. septembrī sporta entuziasti un piedzīvojumu meklētāji aicināti piedalīties sacensībās “Noskrien vasaru pretī rudenim”, kas norisināsies Mazsalacas ainaviskākajās vietās – Skaņākalna un Salacas ielejas dabas takās.

Eiropas Sporta nedēļas ietvaros būs iespēja bez maksas uzspēlēt arī Disku golfu Vaidavā un piedalīties vairākos pasākumos, kas notiks netradicionālā formātā, diennakts tumšajā laikā, kā, piemēram, Disko fitness Matīšu Tautas namā, Blackminton (krosmintona nakts variants) Brenguļu sporta centrā “Kaimiņi”. Trešo reizi Valmieras peldbaseinā notiks arī Nakts peldējums, kura laikā būs iespēja ne vien izbaudīt peldi mūzikas un īpaša apgaismojuma pavadījumā, bet arī izaicināt sevi pusstundas peldējumā. Nakts peldējums vienlaicīgi norisināsies vairākās Latvijas pilsētās: Valmierā, Rīgā un Siguldā.

Sporta nedēļu noslēgs Sportiskais vakars Rūjienā un īpaši senioriem veidota nūjošanas nodarbība “Uzaicini senioru uz nūjošanas pastaigu”. Savukārt 1. oktobrī, atzīmējot Starptautisko senioru dienu, visi seniori aicināti doties īpaši šai dienai veltītā nūjošanas pārgājienā – ar tikšanās vietu Valterkalniņā un siltas tējas, uzkodu baudīšanu pārgājiena noslēgumā.

Plašāka informācija atrodama mājas lapā: https://www.valmierasnovads.lv/aktualitates/norisu-kalendars/ vai https://beactive.lv/pasakumu-karte/


Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva, lai rosinātu sportu un fiziskās aktivitātes Eiropā. Tās ietvaros pavisam 41 Eiropas valstī tiks organizēti jauni pasākumi un izmantotas esošās iniciatīvas, kas jau tagad veiksmīgi īstenotas Eiropas, valsts, reģionālā vai vietējā mērogā. Eiropas mēroga kampaņa mudina eiropiešus būt aktīviem (#BeActive) ne tikai Sporta nedēļā, bet visu gadu.