Ziema skan Valmierā īpašā festivālā

Gurkstoši soļi, čaukstošas sniega bikses, švīkstošas slidas, zīlītes knibināšanās pie speķa, spiedzīgi braucieni no kalniņa, tējkannas burbuļošana. Tā skan ziema. Valmierā tai ik gadu ir vēl kāda īpaša skaņa – Ziemas mūzikas festivāla. No 13. līdz 16. janvārim Valmierā dzirdēsim Valmieras novada mūzikas skolu audzēkņu un skolotāju uzstāšanos, kā arī kādu īpašu pārsteigumu, kas krietni palīdzēs sasildīties.

“Terapija sirdij – tā varam teikt par Ziemas mūzikas festivālu. Četrās dienās piedzīvosim satikšanās prieku, klausīsimies mūziku, noskaņosimies jaunam gadam un uzskaņosim sevi, lai tas ir laimīgs, prieka un veselības pilns gads. Īpašs prieks, ka pirmo reizi festivāla stīga būs visas Valmieras novada mūzikas skolas. Lai mums skaisti svētki un izdodas iedvesmoties!” aicina Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba.

“Ziema. Mūzika. Pārsteigums” – festivālu 13. janvārī plkst.18.00 video tiešraidē laukumā pie Valmieras Kultūras centra atklās Valmieras novada mūzikas skolu pedagogi. Kāpēc pārsteigums? “Jo ikdienā redzam skolotājus mācām bērnus. Kas notiks, kad pedagogi būs uz skatuves, nevis līdzjutēju rindās, tas tiešām būs pārsteigums. Skanēs gan instrumentālā mūzika, gan dziedājumi, skolotāji ir izveidojuši ansambļus un apvienības,” stāsta I. Sudraba.

“Ziema. Mūzika. Vizuļošana” – nākamajā dienā, 14. janvārī, plkst.18.00 video tiešraidē laukumā pie Valmieras Kultūras centra vizuļos Valmieras novada mūzikas skolu audzēkņi. “Dzirdēsim uzstājamies bērnus un jauniešus, kuri jau guvuši skatuves pieredzi un talantu stiprina vēl papildus ikdienas darbam, startējot dažādos konkursos.”

PĀRCELTS UZ NENOTEIKTU LAIKU “Ziema. Mūzika. Asorti” – festivāla sestdiena, 15. janvāris, jau tradicionāli sāksies ar muzikālo maratonu. No plkst.10.00 uz Valmieras Kultūras centra un Valmieras 5. vidusskolas skatuves stafetes kociņu cits citam nodos jaunie talanti, kā arī pedagogi no Strenču Mūzikas skolas, Rūjienas Mūzikas skolas, Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolas, Valmieras YAMAHA mūzikas skolas, Universum mūzikas un mākslas vidusskolas un Valmieras Mūzikas skolas. “Tas tiešām būs brīnišķīgs asorti. Nav ierobežojumu ne mūzikas stilā, ne gadsimtā, kad skaņdarbi tapuši, – katrs būs izvēlējies sev tuvāko.”

PĀRCELTS UZ NENOTEIKTU LAIKU “Arcandela – krāšņs ceļojums Eiropas un pasaules mūzikā” – sestdien, 15. janvārī plkst.18.00 Valmieras Kultūras centrā aicinām kopā ar ansambli “Arcandela” doties ceļojumā. Koncertprogrammas iedvesmas avots ir Eiropā atdzimusī balfolka deju mūzika. Tā ir cieši saistīta ar deju kustību, kas radās 20. gadsimta 70. gados Francijā. Mūzikas pamatā esot kustībai, dabiskumam un lielai sirsnībai, koncerts būs lielisks siltuma avots. Turklāt tā noslēgumā gaidāms pārsteigums, aicinot ne tikai klausīties, bet arī izkustēties. Ansamblis “Arcandela” mūziķu izpildījumā klasiskā kamermuzicēšana, džezs, tradicionālā mūzika, operdziedāšana saplūst vienotā veselumā, nojaucot žanru robežas. Koncertā senas franču dejas, kā arī zviedru, dāņu, skotu, itāļu, vācu, mongoļu, igauņu un latviešu tautas melodijas ansambļa “Arcandela” dalībnieku aranžijās, kā arī oriģinālkompozīcijas izpildīs Rihards Plešanovs (klavieres), Rolands Zelčs (akordeons), Māris Rozenfelds (akordeons), Konstantīns Paturskis (vijole), Oskars Bokanovs (kontrabass), Kārlis Saržants (balss) un Zane Rozenfelde (balss).

“Debesceļi” – festivālu noslēgs silta mūzika sirdij, svētdien, 16. janvārī, plkst.15.00 aicinot uz koncertu Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā. Ērģeļmūzika skanēs kopā ar vijoli un sitaminstrumentiem, piedāvājot klausītājiem neparastu, bet burvīgu pārsteigumu. “Turklāt baznīcā skanēs divas ērģeles. Šajā mācību gadā Valmieras Mūzikas skolā ir atvērta jauna programma ērģelspēles apguvei Līgas Ivānes vadībā. Koncertā elektriskās ērģeles spēlēs šīs programmas audzēkne Terēze Jurka. Tas ir instruments, kas ne katram ir pa spēkam. Tāpēc ļoti priecājamies, ka mūsu pedagogs Līga Ivāne ne tikai māca jaunos profesionāļus, bet kā profesionāla ērģelniece piedalās dažādos koncertos un vienmēr meklē jaunu skanējumu, jaunas sadarbības, tā pārsteidzot klausītāju.” Lūdzam izņemt ielūgumus Valmieras Kultūras centra kasē.

Ieeja visos koncertos ir bez maksas. Iekštelpās nepieciešams uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Lūdzam sekot līdzi ierobežojumiem epidemioloģiskās situācijas dēļ. Informācija par koncertu norisi būs publicēta Valmieras Mūzikas skolas mājaslapā, kā arī Valmieras novada mājaslapā www.valmierasnovads.lv. Šobrīd plānots, ka ielūgumus uz koncertiem iekštelpās varēs izņemt no 12. janvāra Valmieras Kultūras centra kasē.