Veicinot aktīvu dzīvesveidu un sporta nodarbību kvalitāti, Valmieras 2. vidusskola saņēmusi 5000 eiro finansējumu sporta inventāra iegādei un sporta infrastruktūras uzlabošanai. Šis ir jau trešais šāda apjoma mērķfinansējums, ko skola saņem, pateicoties dalībai Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) iniciatīvās.
Valmieras 2. vidusskola ir aktīva projekta “Sporto visa klase” dalībniece. Saskaņā ar iniciatīvas “Sporto visi” 14. marta izlozes rezultātiem, kuros tika noteikta laimīgā ģeogrāfiskā atrašanās vieta, par finansējuma saņēmēju kļuvusi tieši šī mācību iestāde kā izvēlētajam punktam tuvākā projektā iesaistītā skola.
Kopumā Valmieras 2. vidusskola šīs iniciatīvas ietvaros sporta dzīves uzlabošanai saņēmusi jau 15 000 eiro. Kā informē Valmieras 2. vidusskola direktors Andrejs Gluhovs, iepriekš piesaistītie līdzekļi ir ļāvuši skolai modernizēt sporta aprīkojumu, nodrošinot skolēniem daudzveidīgākas un mūsdienīgākas iespējas nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm gan mācību stundu laikā, gan interešu izglītībā. Tika iegādāts trenažieru zāles aprīkojums, orientēšanās, disku golfa un citu sporta veidu inventārs. Arī šogad tiks iegādāts papildus inventārs un aprīkojums, kas veicinās interesi par dažādiem sporta veidiem un paplašinās iespējas aktīvi darboties.
“Ikvienas izglītības iestādes uzdevums ir ne tikai sniegt zināšanas, bet arī rūpēties par bērnu un jauniešu fizisko veselību. Papildu finansējums sporta inventāram ir būtisks atbalsts, kas motivē skolēnus būt kustīgiem un sasniegt jaunus mērķus,” uzsver A. Gluhovs.
Mērķfinansējums tiek nodrošināts saskaņā ar VAS “Latvijas Loto” un LOK sadarbības programmu. Līdzekļi šim mērķim tiek novirzīti no ieņēmumiem par “Sporta loterijas” biļešu tirdzniecību, tādējādi sniedzot tiešu pienesumu Latvijas izglītības iestāžu sporta bāzes uzlabošanai.
