Pilsēta / SPORTS VALMIERĀ

SPORTS VALMIERĀ

SPORTS VALMIERĀ

Strauji un enerģijas pilni kā pilsētai cauri plūstošā Gauja, ir arī paši valmierieši. Pilsētas svaigais gaiss, dabas teritorijas, piemērotie treniņu apstākļi, mērķtiecīgie un talantīgie sportisti, kā arī treneru pacietība ir veiksmes atslēgas, kas valmieriešu sportiskos sasniegumus paceļ arvien augstākā līmenī. Sporta tradīcijas, sportistu neatlaidība un treneru profesionalitāte liek Valmieras vārdam izskanēt Latvijā un tālu ārpus tās robežām.

IESKATIES! BUKLETS PAR SPORTA INFRASTRUKTŪRU UN SAISTOŠIEM PAKALPOJUMIEM VALMIERĀ

Jāņa Daliņa stadions

Jāņa Daliņa stadions ir nacionālas nozīmes sporta būve, ko veido vieglatlētikas stadions un jaunbūves ēka ar trim savstarpēji saistītiem apjomiem – vieglatlētikas manēžu, viesnīcu un skatītāju tribīnēm. Kopumā šajā kompleksā iespējams trenēties un organizēt sacensības 24 vieglatlētikas disciplīnās. Gan manēža, gan stadions saņēmis World Athletics (WA) sertifikātu. Tas liecina par vieglatlētikas infrastruktūras kvalitāti un atbilstību tehniskajām prasībām, izceļot Latviju un Valmieru uz vieglatlētikas starptautiskās skatuves.

2022. gads sportā Valmieras novadā

Izvērtējot sportiskos sasniegumus un atskatoties uz aizvadītajā gadā paveikto, 2022. gadu iesākām ar pirmo Valmieras novada sporta laureātu godināšanas ceremoniju Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā. Sveicām gan jaunos sportistus, gan pieaugušo un komandu konkurencē lieliski startējušos, kuriem izdevies uzrādīt augstvērtīgus rezultātus Latvijas mēroga sacensībās, kā arī sasniegt vēl nebijušas virsotnes Eiropas un Pasaules līmeņa sporta notikumos. Godinājām arī mūsu lieliskos trenerus, kuri ar savu profesionalitāti, atbalstu un ticību audzēkņiem ir palīdzējuši nokļūt līdz nospraustajiem mērķiem. Svinīgajā ceremonijā godalgotie sportisti un treneri saņēma īpašas piemiņas medaļas un apbalvojumus ar Valmieras simbolu – izaugsmes medaļu – apliecinot ideju, ka katrs, kurš ar savu darbu, idejām, enerģiju nesis ieguldījumu Valmieras novada attīstībā, ir pelnījis saņemt izaugsmes medaļu, un kopīgi svinēt panākumus.

Apbalvojumu “Gada sportists” saņēma BMX riteņbraucējs Helvijs Babris, kurš pārstāvēja Latviju Tokijas Olimpiskajās spēlēs, apbalvojumu “Gada uzlecošā zvaigzne” – Agate Caune, kura aizvadītajā gadā ar augstvērtīgajiem rezultātiem pārsteidza ne tikai pati sevi, bet arī visu Valmieru un Latviju. Savukārt par “Gada sporta organizāciju” tika atzīta biedrība “Kocēnu sporta klubs”, kurš ir sagatavojis labākās florbola komandas Latvijā. Apbalvojumu “Gada treneris” saņēma Raitis Ravinskis, kurš savā vairāk nekā 45 gadus ilgajā trenera darbā ir sagatavojis vairākus augstas klases vieglatlētus un olimpisko spēļu dalībniekus, bet apbalvojums “Mūža ieguldījums sportā” – vieglatlētikas un soļošanas trenerim Aivaram Rumbeniekam, kurš sagatavojis vairākus izcilus soļotājus, tai skaitā Sidnejas Olimpisko spēļu otrās vietas ieguvēju soļošanā 50 km distancē Aigaru Fadejevu, kā arī Tokijas Olimpisko spēļu dalībniekus Arni Rumbenieku un Ruslanu Smolonski. Titulu “Paraugs sportā” saņēma Jānis Dainis, kurš ar savu entuziasmu jau ilgus gadus spēj aizraut un iesaistīt gan lielus, gan mazus sportot gribētājus. Atzinības rakstus par veterānu sporta virzīšanu un uzturēšanu Valmieras novadā saņēma Ieva Stiģe, Sandra Kaufmane un jau pieminētais Kocēnu sporta skolas direktors Jānis Dainis.

Valmieras novadā 2022. gadā rīkoti arī nacionāla un starptautiska mēroga sporta notikumi – pasaules čempionāta florbolā vīriešiem kvalifikācijas turnīrs, UEC Eiropas BMX kausa posmi un Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēle volejbolā. Tāpat arī tradicionālais skrējiensoļojums Rīga-Valmiera, LVM Kalnu Divriteņu maratons Cēsis-Valmiera, Vaidavas triatlons un dažāda līmeņa vietējie turnīri – “Latvian Open” florbola turnīrs, “Summer Cup” basketbola turnīrs. Divu dienu garumā Valmieras Olimpiskajā centrā notika arī Latvijas čempionāts sporta dejās, noskaidrojot labākos sportistus gan Latīņamerikas dejās, gan Standartdejās. Sacensības pulcēja ap 600 dejotāju, un tās klātienē vērot bija atnākuši ap 900 skatītāju.

Līdz ar pavasara iestāšanos, savu pirmo sezonu uzsāka Valmieras novada skriešanas, nūjošanas un velo seriāls “Fiz-Kul-Tūre”, kas pamodināja sportisko gara, ļāva satikt aktīvus domubiedrus, kā arī iepazīt Valmieras novada dabas vērtības un vēstures līkločus. Seriāls norisinājās astoņu posmu garumā un katrs no posmiem tika īstenots atšķirīgā apvienotā Valmieras novada apvienībā – ar seriāla noslēgumu Valmierā! “Fiz-Kul-Tūre” visa seriāla garumā pulcēja vairāk nekā 700 unikālo dalībnieku, katru posmu apmeklēja ap 150 līdz 200 aktīvās atpūtas piekritēju.

Jūlijā Valmieras novadā norisinājās vairāki plaši apmeklēti sporta pasākumi. Kad termometri rādīja +30 un vairāk, jau piekto gadu pēc kārtas Burtnieku ezerā aizvadīts pasākums “Burtnieks vārās”, kurš šogad apvienoja divas sacensības – “Baltijas kauss vindsērfingā 2022” un “Burtnieka SUP festivāls 2022”. Baltijas valstu labākie vindsērferi sacentās četrās dažādās vējdēļu klasēs, lai noskaidrotu pirmā vindsērfinga Baltijas kausa posma uzvarētājus. Latvieši šajās sacensībās izcīnīja 11 uzvaras dažādās vecuma grupās un dēļu klasēs. Sup airētāji sacentās 200m sprinta distancē un 3km tehniskajā distancē, kur, līdzīgi kā vindsērfinga sacensībās, nepārspēti palika Latvijas sportisti.

Burtnieks vārās

Vaidavā aizvadīts tradicionālais “Skrējiens apkārt Vaidavas ezeram”, 2022. gadā pulcējot ap 300 dalībniekiem, kuri sacentās bērnu, 11,7km distancēs, kā arī cīnījās par Vaidavas keramikas sprinta posma karaļa un karalienes titulu.

Pēc divu gadu pārtraukuma Valmierā uzņēmām arī Ghetto Games komandu, šoreiz ar vēl vērienīgāku programmu – sešās dažādās disciplīnās desmit stundu garumā pie Valmieras Olimpiskā centra piedzīvojām īstu sporta un kultūras festivālu. Dalībniekiem bija iespēja gan nostiprināt savu metienu florbolā, gan pierādīt sevi basketbola spēlē vai futbola laukumā, kā arī dejot līdzi labākajiem “Ghetto Dance” dejotājiem un just līdzi “Ghetto Fight” cīkstoņiem. 2022. gada basketbola turnīrā piedalījās 72 komandas, sasniedzot rekordlielu dalībnieku skaitu starp Latvijas reģioniem.

Ghetto Games Valmiera

Visa gada garumā Jāņa Daliņa stadionā un vieglatlētikas manēžā rīkotas sporta nometnes un dažāda līmeņa sporta sacensības. Kopumā šeit trenējušies 4388 vieglatlēti, no kuriem 454 bijuši ārzemju sportisti. Lielākās sporta grupas, kuras aizvadījušas treniņnometnes Jāņa Daliņa stadionā, bija no Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Lihtenšteinas un Norvēģijas. Jāņa Daliņa infrastruktūru treniņprocesam izmantoja vairāki sasniegumiem bagāti latviešu un ārzemju sportisti, kā, piemēram, Gunta Vaičule, Karmen Bruus, Edis Matusevičius, Gediminas Truskauskas, Madara Palameika, Patriks Gailums, Līna Mūze un Rūta Kate Lasmane. Jau otro gadu pēc kārtas prestižā Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā norisinājās atjaunotajā Jāņa Daliņa stadionā, kur divu dienu garumā Baltijas valstu spēcīgākie vieglatlēti cīnījās par čempiona titulu kā individuālajās disciplīnās, tā par spēcīgākās komandas titulu.

2022. gadā stiprināta draudzība ar kaimiņvalstu sporta nozares pārstāvjiem, kas sniegs iespēju Valmieras novada sportistiem apmeklēt sacensības ārpus Latvijas, īstenot ārvalstu mācību-treniņu nometnes un otrādi – uzņemt kaimiņvalsts sportistus Valmierā. Vienlaikus tas ļaus sporta pedagogiem dalīties pieredzē ar citiem sporta speciālistiem.

Gada noslēgumā Valmieru apmeklēja Eiropas Riteņbraukšanas savienības (UEC) prezidents Enriko Della Kasa un Latvijas riteņbraukšanas federācijas prezidents (LRF) Sandis Āķis, lai parakstītu līgumu par tiesību piešķiršanu Valmierai organizēt 2025. gada Eiropas čempionātu BMX riteņbraukšanā. Papildus tam vizītes laikā tika pārrunāta gatavība arī 2023. gada UEC Eiropas BMX kausa posmu norisei Valmierā – 6. un 7. maijā pie mums notiks seriāla 5. un 6. posma sacensības. Jāatzīmē fakts, ka Eiropas kausa rīkošanas tiesības Valmierai būs arī 2024. gadā.

Latvijas sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas ceremonijā “Trīs Zvaigžņu balva 2022” par “Gada sporta pašvaldību” atkārtoti atzīta Valmieras novada pašvaldība. Pirmo reizi balvas tika pasniegtas nominācijās “Gada ģimene sportā” un “Gada jaunatnes treneris”, kuras vēsturiski arī saņēma tieši mūsu novadnieki Šulcu – Gredzenu ģimene un vieglatlētikas treneris Raitis Ravinskis. Kopumā tika pasniegtas balvas 14 nominācijās, kurām izvirzīti vairāki Valmieras novada sportisti, treneri, komandu pārstāvji – “Gada sporta mazā komanda” tika izvirzīta Latvijas ratiņkērlinga izlase, kuras sastāvā spēlē mūsu novadnieks Agris Lasmans, nominācijā “Gada sporta komanda” iekļautas vīriešu basketbola, florbola un futbola izlases, kuru sastāvos ir vairāki Valmieras novada sportisti. Latvijas florbola izlasē spēlē Kevins Šmits (FBK Valmiera) un Jēkabs Keišs (“Rubene”), basketbola izlasē brāļi Dāvis un Dairis Bertāni, Rolands Šmits, savukārt futbola izlasē mūs novadu pārstāv Raimonds Krollis, Alvis Jaunzems, Emīls Birka, Daniels Balodis, Maksims Toņiševs un Rihards Matrevics.

Valmieras novada sportistu un komandu panākumi

Agate Caune sev uz astoņpadsmito dzimšanas dienu uzdāvināja ceturto vietu Pasaules U20 čempionātā 5000m skrējienā, kurš norisinājās Kolumbijas pilsētā Kali. Čempionāta ietvaros arī 3000m distancē izdevās izcīnīt augsto astoto vietu. Augusta beigās Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, norisinājās Latvijas čempionāts 10 000m distancē, kurā Agatei izdevās finišēt ar fantastisku rezultātu 31:55,79, kas ļāva izcīnīt ne tikai Latvijas čempiones titulu, bet  Latvijas rekordisti junioru vecumā. Ar rezultātu, kādu Agate sasniedza 2022.gada Latvijas čempionātā, šajā gadā pasaulē nav sasniegusi neviena no citām junioru vecuma meitenēm. Gada nogalē uzvarējusi Gada vieglatlētikas balvas pasniegšanas ceremonijā kategorijā “Gada U20 vieglatlēte”.

Ainārs Ķiksis tālajā Meksikas pilsētā Agvaskaljentesā sasniedza jaunu pasaules rekordu vīru M50-54 grupā 500m un 200m distancēs. 500m distancē no vietas veica 32,452 sekundēs, tādejādi labojot pasaules rekordu par vairāk kā 1 sekundi. Otro pasaules rekordu 200m gaitas distancē sasniedza ar rezultātu 9,996 sekundes, kur iepriekšējais rekords šajā distancē piederēja dāņu sportistam Joahimam Rihteram , kurš to sasniedza 2021.gadā ar rezultātu 10,216 sekundes.

Ritvars Kalniņš Itālijas pilsētā Veronā Eiropas čempionātā diennakts skrējienā veica 250,065 kilometrus (km) un laboja kopš 2013. gada Jānim Actiņam piederošo Latvijas rekordu (243,991 km) šosejā.

Dāvis un Dairis Bertāni, Rolands Šmits 2022. gadā iekļauti Latvijas basketbola izlasē.

Mārtiņš Zadraks Beļģijas pilsētā Deselā notiekošajā UEC Eiropas čempionātā MBX riteņbraukšanā izcīnīja sudraba medaļu junioru konkurencē. Izcīnīta otrā vieta ir pēdējo gadu lielākais Latvijas BMX panākums junioru grupā augstākās raudzes sacensībās.

RUBENES florbola komandas tāpat kā iepriekš turpināja saglabāt augsto līmeni Latvijas florbola virslīgā. Kocēnu Sporta namā par Latvijas čempioni florbolā tika kronēta Mārtiņa Larinova trenētā sieviešu florbola komanda “Rubene”, kurai šis ir jau 14. čempiontituls. Ievērības cienīgs fakts ir arī tas, ka  29. Latvijas čempionāta florbolā regulārajā turnīrā nevienai no sieviešu augstākās līgas (ELVI līgas) komandām neizdevās pārspēt “Rubenes” florbolistes. Tajā pat dienā Kocēnos tika aizvadīta cīņa par bronzas medaļām, kuras izcīnīja otra Kocēnu sieviešu florbola komanda “Rubene-1.Savukārt dienu iepriekš, 15. aprīlī, “Arēnā Rīga” norisinājās 29. Latvijas čempionāta florbolā superfināls, kurā par zelta medaļām cīnījās aizvadītās sezonas čempioni – Ivara Jēkabsona trenētā vīriešu florbola komanda “Rubene” un komanda “Lekrings”. Vēl 13. aprīļa vakarā Kocēnos “Rubenes” florbolisti aizvadīja pusfināla sērijas septīto spēli, kur spraigā cīņā pārspēja komandu “Lielvārde/FatPipe” (4:3), un tādējādi izcīnīja iespēju spēlēt finālā. Šo sezonu rubenieši noslēdza ar vicečempionu titulu un sudraba medaļām, aizraujošā cīņā ar vienu vārtu deficītu piekāpjoties cēsiniekiem (5:4).

Valmiera FC futbolisti pirmo reizi kluba vēsturē izcīnīja čempionu titulu Latvijas futbola Virslīgā, nodrošinot dalību un tiesības pārstāvēt Latviju arī UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīrā nākamajā sezonā. Pēc aizvadītām 36 spēlēm Latvijas čempionātā komanda sakrāja 85 punktus, guva 101 vārtus – teju ceturtdaļu no tiem guva komandas kapteinis Raimonds Krollis, kurš 2022.gadā ir arī visas Virslīgas pārliecinoši labākais vārtu guvējs ar 24 gūtiem vārtiem. Raimonds Krollis, Alvis Jaunzems, Emīls Birka, Daniels Balodis, Maksims Toņiševs un Rihards Matrevics, Valmieras FC futbolisti, tika iekļauti arī Latvijas futbola izlases sastāvā.

valmiera FC 2022

2021. gads sportā Valmierā

2021. gads sportā iesākās lēnāk kā citus gadus, jo epidemioloģiskā situācija valstī bija sportā noteikusi lielu skaitu ierobežojumu, kas neļāva pilnvērtīgi klātienē notikt ne treniņiem, ne sacensībām.

Kad epidemioloģiskā situācija nostabilizējās un atkal bija iespējams rīkot sacensības, Valmierā notika dažādi sporta pasākumi, pulcējot lielāku skaitu sporta pasākumu dalībnieku. Lielākie tautas sporta pasākumi Valmierā bija “Valmieras maratons” un LVM Kalnu Divriteņu maratona sacensības Cēsis-Valmiera.

2021. gads pasaulē aizritēja Tokijas 2020 Olimpisko spēļu zīmē. Valmieras novadu Tokijas Olimpiskajās spēlēs pārstāvēja trīs sportisti, divi Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanās centra sportisti, Vineta Pētersone (treneris Ģirts Kātiņš) un Helvijs Babris (treneris Miks Puķītis), kuri Latviju pārstāvēja BMX sporta veidā, un Arnis Rumbenieks (treneris Aivars Rumbenieks), kurš Latviju pārstāvēja soļošanā. Vineta Pētersone BMX ceturtdaļfinālā ierindojās 21. vietā, bet Helvijs Babris 20. vietā. Arnis Rumbenieks 50 kilometru soļošanā izcīnīja 37. vietu.

13. augustā tika atklāts līdz šim vērienīgākais sporta infrastruktūras projekts Valmieras novada pašvaldībā – atjaunotais Jāņa Daliņa stadions un jaunā vieglatlētikas manēža, kas nodrošinās pilnvērtīgus trenēšanās apstākļus gan ziemas, gan vasaras sezonā. Līdz šim tas nebija iespējams. Sporta bāze domāta ne tikai profesionālajiem sportistiem, bet arī ikvienam Valmieras novada iedzīvotājam un viesim, kurš vēlas sportot.

Līdz ar atjaunotā Jāņa Daliņa stadiona atklāšanu tajā atgriezās Latvijas Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā. Kā jau katru gadu, tajās piedalījās vadošie vieglatlēti no visām trim Baltijas valstīm. Sacensību norisē tika ieviesti vairāki jaunumi, kā, piemēram, Latvijas Valsts prezidenta Jaunatnes balvas izcīņas sacensības vieglatlētikā U10 un U12 meiteņu un zēnu vecuma grupās.

Valmieras vieglatlēte, Agate Caune, 2021. gadā uzstādījusi personīgos rekordus sešās disciplīnās 400m, 800 m, 1 500 m, 3 000 m, 5 000 m un 10 000 m distancēs un četrās no tām sasniedzot meistarkandidāta klasifikāciju. Nozīmīgākie Agates Caunes sasniegumi 2021. gadā ir Eiropas U20 čempionātā izcīnītā sudraba medaļa 5 000 m distancē un septembra beigās atjaunotajā Jāņa Daliņa stadionā uzstādītais Latvijas U18 rekords 10 000m distancē.

Latvijas futbola virslīgā “Valmiera FC” 2021 .gadā izcīnīja sudraba medaļu, kas ir līdz šim augstākais sasniegums kluba vēsturē. “Valmiera FC” šī bija jau trešā sezona pēc kārtas, kurā valmierieši sezonas kopvērtējumā pakāpjas par vietu augstāk, 2019. gadā 4. vieta, 2020. gadā 3. vieta un 2021. gadā 2. vieta.

Latvijas sporta sabiedrības sasniegumu godināšana ceremonijā “Trīs Zvaigžņu balva 2021”, nominācijā “Gada sporta pašvaldība” līdzjutēju un ekspertu balsojumā titulu ieguva Valmieras pašvaldība, kas ir kopīgs gan Valmieras, gan tās novadu nopelns. Valmiera ir radījusi sporta infrastruktūru, kas dod iespēju ikvienam sportot gribētājam pilnveidot sevi un pienācīgi gatavoties dažāda mēroga sacensībām.

2020. gads sportā Valmierā

2020. gads pasaulē un arī Valmieras sporta dzīvē bijis pārsteigumu un izmaiņu pilns. Dažādi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai ir ietekmējuši Valmieras straujo virzību uz vienu no saviem mērķiem – būt par sporta un aktīvās atpūtas galvaspilsētu Latvijā. Lai gan temps ir nedaudz mazinājies, tomēr pilsētas uzņemtais sportiskais virziens nav mainījies.

Kad epidemioloģiskā situācija to atļāva, Valmierā tika rīkoti sporta pasākumi, pulcējot lielāku skaitu dalībnieku. Tautas sporta pasākumos piedalījās vairāki simti aktīvo iedzīvotāju, kuri ņēma dalību Latvijas valsts mežu Kalnu Divriteņu maratona sacensībās, Valmieras skriešanas svētkos un Valmieras rogainingā.

Valmieras skriešanas svētki

Rudens un ziemas laiks bija pateicīgas, lai valmierieši un pilsētas viesi piedalītos Valmieras nakts rogainingā, #BeActive pārgājienā, dažādos kontūrskrējienos un citās aktivitātēs. 2020.gads bijis zīmīgs ar skrējiensoļojuma “Rīga-Valmiera” kritušajiem rekordiem gan sieviešu, gan kungu konkurencē. Pēteris Grīviņš 107km pieveica ātrāk par 8 stundām (7:59:02) un Diāna Džaviza pārspēja savu rekordu, distanci veicot 9 stundās 21 minūtē un 49 sekundēs. Kā ierasts Valmiera uzņēma arī Latvijas čempionātus jauniešiem un pieaugušajiem BMX riteņbraukšanā, futbolā, basketbolā, florbolā, orientēšanās sportā u.c.

2020.gada skaļākais sasniegums izdevies Valmieru pārstāvošajai Latvijas futbola virslīgas komandai “Valmiera FC”, kura ieguva 3.vietu turnīra kopvērtējumā.

 Latvijas futbola virslīgas komanda “Valmiera FC”

2020.gadā Valmieras sieviešu frisbija komanda apliecināja, ka ir neuzveicamas un atkārtoti ieguva Latvijas čempionu titulu. Lielisks sniegums arī Valmieras sporta veterāniem, kuri 57.Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības sporta spēlēs izcīnījuši 2.vietu lielo pilsētu grupā un 3.vietu valsts kopējā vērtējumā. Augtas klases sportistu sagatavošanas centra audzēkņi – Helvijs Babris un Kristaps Miķelsons, pierādījuši sevi arī ārpus Latvijas robežām – Helvijam 14.vieta UCI Pasaules kausa 3.posmā Elites grupā un Kristapam 1.vieta 200m un 400m kompleksā Baltijas valstu čempionātā jauniešiem. Arī Valmieras vieglatlētiem 2020.gads bijis ražīgs – daudzcīņnieks Ralfs Ūdris pārspējis 12 valstu sāncenšus, kļūstot par U20 čempionu sacensībās Minskā, bet Jānis Sausais 110 m/b skrējienā un Agate Caune 3000m distancē izcīnīja uzvaras Baltijas komandu čempionātā. Agates sasniegtais rezultāts ļāva kvalificēties 2021.gada Eiropas U18 čempionātam vieglatlētikā.

2020.gadā, pateicoties Dāvim un Dairim Bertāniem, tika dibināta “Bertānu Valmieras basketbola skola”, kas stiprinās un palīdzēs attīstīties Valmieras jaunatnes basketbola sistēmai un basketbolam kopumā.

 “Bertānu Valmieras basketbola skola”

2020.gadā aktīvi turpinājās Jāņa Daliņa stadiona pārbūves un attīstības projekts. Plānots, ka jau 2021.gada vasarā tur nodrošinās augstākajiem standartiem atbilstošu infrastruktūru sportam un aktīvās atpūtas nodarbēm. Vieglatlētikas manēža un sporta viesnīca, kopā ar vieglatlētikas un futbola stadionu, dos plašas iespējas gan tautas sporta aktivitātēm, gan augstākā līmeņa futbola un vieglatlētikas sporta pasākumiem un mācību-treniņu procesam.

Godinot Latvijas sportiskos sasniegumus, ieviesta Trīs zvaigžņu balva, kurā Valmiera bija nominēta titulam “Gada sporta pašvaldība”. Skatītāju un Žūrijas balsojuma rezultāti būs zināmi 2021.gada sākumā.

2019. gads sportā Valmierā

2019.gads Valmierā aizritējis BMX zīmē – 2019.gadā tika atklāta jaunā Māra Štromberga BMX trase “Valmiera” un uzņemti labākie BMX riteņbraucēji Eiropas čempionātā. Šis bija arī lielākais un nozīmīgākais notikums Latvijas sportā 2019.gadā! To apliecināja gan sportisti un federācijas, gan līdzjutēji un, protams, valmierieši, ar savu viesmīlību. Čempionāta augstais organizatoriskais un sportiskā snieguma līmenis novērtēts ar apbalvojumu “Gada notikums sportā 2019” Latvijā.

2019.gadā tika atklāta jaunā Māra Štromberga BMX trase “Valmiera” un uzņemti labākie  BMX riteņbraucēji Eiropas čempionātā.

BMX riteņbraukšanā 2019.gadā 10 posmos Edvards Glāzers izcīnījis uzvaru Eiropas kausu kopvērtējumā, Edvards Emīls Liberts kļuvis par Eiropas čempionu un pasaules vicečempionu B16 vecuma grupā.

2019.gadā Valmieras peldbaseinā tika uzņemts Latvijas čempionāts peldēšanā 25m baseinā. Valmieras peldbaseins ir Latvijā pirmais, šobrīd vienīgais 25m jaunuzceltais peldbaseins kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, kas atbilst Starptautiskās Peldēšanas federācijas (FINA) augstajiem standartiem.

Valmieras peldbaseins

Peldētāju sasniegumu galvgalī ir mūsu sportistu – Vitauta Jāņa Siliņa, Dāga Kristofera Breģa, Uvja Kalniņa un Kalvja Lakuča izcīnītā pirmā vieta Latvijas čempionātā brīvā stila stafetē, kur mūsu sportisti uzstādīja jaunu Latvijas rekordu 7:35.92! Jaunais talants Kristaps Miķelsons 2019.gada Latvijas VIII Jaunatnes Olimpiādē izcīnīja 3 zelta medaļas – 100m un 200m peldēšanā uz muguras, kā arī 400m brīvā stila distancē.

Mūsu vieglatlēti turpināja pierādīt sevi, kā vienus no Latvijas izcilākajiem sportistiem. 2019.gadā Kristīne Siksaliete un Pēteris Krauja kļuva par Latvijas čempioniem daudzcīņā. Kristīne ir čempione pieccīņā un septiņcīņā, Pēteris – čempions desmitcīņā. Mūsu vieglatlētiem izcili sasniegumi jauniešu un veterānu konkurencē, kā arī elites līmenī, pārstāvot mūsu valsti starptautiskās sacensībās.

Pēteris Krauja

Futbola komanda “Valmiera Glass ViA” 2018. un 2019.gadā, pēc vairāk nekā desmit gadu pārtraukuma, spēlē Latvijas futbola virslīgā. 2019.gadā tika izcīnīta 4.vieta Latvijas čempionāta, kas nodrošināja iespēju 2020.gadā cīnīties starp Eiropas labākajām futbola komandām Eirokausos.

Alvis Jaunzems

2019.gadā Valmierai ir zelta medaļu īpašnieki: Pasaules treka čempionātos, Baltijas čempionātā airēšanas slalomā, Latvijas čempionātos orientēšanās sportā visās distancēs, Jaunatnes basketbola līgā, Latvijas čempionātā spēka trīscīņā un svaru stieņa spiešanā guļus u.c.. Ik gadu valmierieši piedalās Latvijas Sporta veterānu gadskārtējās sporta spēlēs. 2019.gadā mūsu sportisti piedalījās slēpošanas, vieglatlētikas, smagatlētikas, peldēšanas un volejbola sacensībās, izcīnot 3.vietu pilsētu konkurencē.

Katru gadu Valmieras pilsētas pašvaldība pasniedz apbalvojumus “Gada balva sportā”. 2019.gada balva nominācijā “Mūža ieguldījums sportā” tika pasniegta sporta entuziastam, pedagogam un sportistam Uldim Ābeltiņam. Apbalvojumu “Gada sportists” saņēma Jānis Kaufmanis, kurš 2018./2019.gada sezonā apvienotajā Igaunijas-Latvijas basketbola līgā bija 2.rezulatīvākais spēlētājs visa turnīra ietvaros, kopā iegūstot 554 punktus Valmierai. Plašāka informācija par “Valmieras sporta laureāts 2019”.