Piedalies Eiropas Sporta nedēļas norisēs Valmieras novadā!

Eiropas Sporta nedēļa

Aicinot pievērsties aktīvākam dzīvesveidam un atgādinot par fizisko aktivitāšu nozīmīgumu rūpēs par savu veselību, arī šogad no 23. līdz 30. septembrim Valmieras novadā un visā Latvijā notiks Eiropas Sporta nedēļa. Tās laikā varēs piedalīties daudzveidīgos sportiskos un izglītojošos pasākumos, kas domāti ikvienam neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības, – Latvijas Orientēšanās nakts, skriešanas un nūjošanas sacensības, atvērtie spēka treniņi, Mamanet dienas nometne un aktivitātes ģimenēm, senioru sporta diena, tradicionālais Nakts peldējums, kā arī atklāsim Valmieras novada aktīvā seriāla “Fiz-Kul-Tūre” rudens/ziemas sezonu.

Sportisko nedēļu jau 22. septembra vakarā iesāks Latvijas Orientēšanās nakts, kas vienlaikus notiks 20 Latvijas pilsētās, aicinot komandas 2 līdz 5 cilvēku sastāvā doties aizraujošās sacensībās rogainingā ar kājām vai velosipēdiem. Sacensību sākumpunkts būs pie Valmieras Jaunatnes centra “Vinda”. Katra komanda saņems karti ar atzīmētām kontrolpunktu atrašanās vietām, uzdevums būs saplānot, kurus kontrolpunktus apmeklēt, lai savāktu iespējami lielāko punktu vērtību. Atzīmēšanās kontrolpunktos notiks, izmantojot lietotni Qrenteerings.

Sestdien, 23. septembrī, ikviens sporta entuziasts aicināts viesoties Mazsalacā, lai piedalītos skriešanas un nūjošanas sacensībās “Noskrien citus”. Dalībniekiem būs iespēja izvēlēties saviem spēkiem atbilstošu distanci – tautas distanci (6–7 km) vai spēka distanci (12–13 km), ar laika limitu 3h. Maršruts vedīs pa Skaņākalna dabas parka takām un ievedīs arī Dauģēnu dabas takā. Starts sacensībām plkst.11.00. Iepriekšēja pieteikšanās tiešsaistē www.sportlat.lv.

Savukārt svētdien, 24. septembrī, plkst. 11.00 Rūjienas vidusskolā notiks īpaša sporta diena novada senioriem. Sportiskās aktivitātes un spēles neprasīs lielu fizisku piepūli, bet ļaus saturīgi un patīkami kopā pavadīt laiku. Dienas noslēgumā dalībniekus apbalvos, bet ar muzikālu priekšnesumu priecēs Arturs Gruzdiņš.

Ikviens interesents, kurš vēlas rudens un ziemas periodā treniņprocesu turpināt telpās, bet nepieciešams atbalsts  un zinošs padoms, lai to uzsāktu, aicināts 25. septembrī plkst. 18.00 uz atvērto spēka treniņu Sedas pamatskolas trenažieru zālē ar treneri Lieni Nagli un 26. septembrī plkst. 18.00 Mazsalacas vidusskolas trenažieru zālē ar treneri Elvitu Ozoliņu.

Trešdien, 27. septembrī, Sedā startēs skriešanas un nūjošanas seriāla “Fiz-Kul-Tūre” rudens/ziemas sezona, kas piecos posmos notiks visās piecās Valmieras novada pilsētās – Sedā, Rūjienā, Mazsalacā, Strenčos un Valmierā. Dalībnieki, kuri piedalīsies vismaz 3 posmos, varēs piedalīties skriešanas apavu izlozē 150 EUR vērtībā no veikala “MySport”. Iepriekšēja pieteikšanās tiešsaistē www.sportlat.lv.

Sportisko nedēļu turpināsim ar Omnigym treniņu sporta un aktīvās atpūtas parkā (SAAP) “Mežs”, kura laikā būs iespēja izmēģināt unikālus āra spēka trenažierus ar ērti un droši pielāgojamiem ceļamajiem svariem atbilstoši savām spējām un vēlamajai intensitātei. Treniņš notiks 28. septembrī plkst. 18.00, un to vadīs Vidzemes Džudo skolas “Valmiera” vecākais treneris Ventis Beķeris. Omnigym trenažieri būs pieejami ikvienam interesentam arī pēc Eiropas Sporta nedēļas, laika posmā no 28. septembra līdz 9. novembrim. Turpat SAAP “Mežs” teritorijā 28. septembrī plkst. 18.00 notiks arī armvrestlinga jeb roku laušanās treniņš kopā ar Alvilu Plivču, kur būs iespēja apgūt drošu un pareizu laušanās tehniku pie profesionāla armvrestlinga galda un pārbaudīt savus spēkus dažādos izaicinājumos. Spēcīgākie un neatlaidīgākie tiks apbalvoti.

Piektdien, 29. septembrī, no plkst. 18.00 līdz 19.00 būs iespēja izmēģināt Jāņa Daliņa stadiona Spēka zonu, piedaloties vidējas intensitātes treniņā kopā ar treneri Ilzi Štrombergu. Iepazīšanās nodarbības laikā dalībnieki uzzinās, kā pareizi izmantot sporta zālē esošo inventāru un trenažierus, par treniņu veidiem un iespējām, lai ikviens spētu atrast sev piemērotāko.

Eiropas Sporta nedēļas noslēgumā, 30. septembrī, notiks Mamanet dienas nometne Valmieras Viestura vidusskolā un tradicionālais Nakts peldējums Valmieras peldbaseinā. Mamanet dienas nometni no plkst. 10.00 aizsāks izglītojoša lekcija par komandas rutīnas darbībām, to nozīmi sportiskajā sniegumā, kā arī lekcija par sportistu iesildīšanās un atsildīšanās nozīmi traumu profilaksē. Kamēr māmiņas piedalīsies Mamanet treniņā, ģimenēm būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs. Dienas beigās dalībnieki iegūs suvenīrus par piemiņu no šī gada Eiropas Sporta nedēļas.

Nakts peldējums sestdienas vakarā no plkst. 19.00 vienlaikus norisināsies vairākās Latvijas pilsētās: Valmierā, Rīgā un Ventspilī. Valmieras peldbaseinā pasākums šogad notiks jau ceturto reizi. Pusstundas laikā dalībniekiem būs uzdevums brīvi izvēlētā peldēšanas stilā, veidā un tempā nopeldēt pēc iespējas lielāku distanci, izvēloties savām spējām un prasmēm atbilstošu grupu – entuziasti un ģimenes, amatieru un tautas grupa, sporta grupa un PRO grupa.

Plašākai informācijai par Eiropas Sporta nedēļas norisēm seko līdzi Valmieras novada tīmekļvietnē valmierasnovads.lv.

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva, lai rosinātu sportu un fiziskās aktivitātes Eiropā. Tās laikā pavisam 41 Eiropas valstī tiks organizēti jauni pasākumi un izmantotas esošās iniciatīvas, kas jau tagad veiksmīgi īstenotas Eiropas, valsts, reģionālā vai vietējā mērogā. Eiropas mēroga kampaņa mudina eiropiešus būt aktīviem (#BeActive) ne tikai Sporta nedēļā, bet visu gadu.

Senioru sporta diena Rūjienas vidusskolā notiks projekta Nr.9.2.4.2./16/I/053 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Rūjienas apvienības iedzīvotājiem” ietvaros.

Logo