Palīdzības organizēšana Valmieras novadā patvēruma meklētājiem no Ukrainas

Palīdzības organizēšana Valmieras novadā

Valmieras novada pašvaldība jau kopš 25. februāra centralizēti organizē informācijas apmaiņu starp palīdzības meklētājiem un palīdzības sniedzējiem, aicinot iedzīvotājus zvanīt 8484, pārsvarā organizējot palīdzības sniegšanu uz vietas Valmieras novadā patvēruma meklētājiem no Ukrainas.

Valmieras novadā šobrīd ir apkopotas mītnes vietas (pašvaldības, uzņēmumu, privātpersonu), vairāk nekā 500 cilvēku operatīvai izmitināšanai, apzinātas to izveides iespējas vēl vairāk nekā 300 cilvēkiem, iedzīvotāji turpina pieteikt mītnes vietas. Tāpat apzinātas transporta iespējas 400 patvēruma meklētāju atvešanai ar 17 autobusiem. Valmieras novada pašvaldībā pieteikušies 16 cilvēki no dažādām Valmieras novada vietām, Rīgas, Limbažiem, Valkas, Mārupes ar ukraiņu valodas zināšanām, kuri palīdz un turpmāk palīdzēs ar tulkošanu, pieteikumu iesniegšana joprojām tupinās. Pašvaldībā piesakās Valmieras novada uzņēmēji, kuri gatavi palīdzēt gan finansiāli, gan praktiski, gan nodrošināt darbavietas. Pašvaldība plāno, kā ukraiņu bērniem nodrošināt izglītību. Pašvaldības mājaslapā ir izveidota īpaša informācijas sadaļa, kur publicējam aktuālāko informāciju no valsts iestādēm un pašvaldības.

Par praktisku palīdzību

Iedzīvotāji atbalstu patvēruma meklētājiem no Ukrainas, kuri jau ir ieradušies vai tuvākajā laikā plāno ierasties Valmieras novadā, aicināti sniegt, ziedojot viņiem nepieciešamās lietas:

  • apģērbu un apavus bērniem, sievietēm, senioriem – gan lietošanai telpās, gan ārā. Virsdrēbes atbilstošas pašreizējai sezonai (ziemas, pavasara);
  • higiēnas preces, sadzīves ķīmiju – šampūnus, dušas želejas, ziepes, veļas mazgāšanas līdzekļus, zobu pastas, zobu birstes, tualetes papīru, kā arī frotē dvieļus un citas noderīgas lietas.

Lūdzam ziedot lietas, kas ir tīras, nesaplēstas un nebojātas! Pirms ziedošanas lūdzam apsvērt, vai paši šīs lietas būtu gatavi lietot, vilkt.

Mantu sagādes vietas būs iedzīvotājiem tuvākais Valmieras novada kultūras nams, iepriekš sazinoties ar tā vadītāju. Valmieras pilsētas iedzīvotāji mantas aicināti nogādāt uz Valmieras pagasta kultūras namu (Vanagu ielā 4, Vanagos, iepriekš sazinoties ar Mārtiņu Vecvagaru pa tālruni 27122812). Kultūras namu vadītāju kontaktinformācija publicēta šeit. Nekādā gadījumā mantas neatstāt pie kultūras namu ārdurvīm. Apģērbu un apavu pieņemšanu organizēs arī SIA “ZAAO”. Plašāka informācija drīzumā.

Ierodoties arvien vairāk bēgļiem no Ukrainas, būs nepieciešami arī sadzīves priekšmeti, sadzīves tehnika un mēbeles, kā arī pārtikas produkti, ko var ilgi uzglabāt. Aicinām iedzīvotājus zvanīt 8484, informēt, kādas lietas un apjomu nepieciešamības gadījumā būsiet gatavi ziedot vai iegādāties, un atstāt savu kontaktinformāciju. Pagaidām šīs lietas lūdzam pašvaldībai nenogādāt, bet gaidīt līdz pašvaldība ar jums sazināsies par konkrētu nepieciešamību!

Pašvaldība tās mājaslapā regulāri atjaunos informāciju par nepieciešamo praktisko palīdzību.

Vienlaikus arī aicinām atsaukties iedzīvotājus, nevalstisko organizāciju dalībniekus – brīvprātīgos, kuri ir gatavi palīdzēt saziedoto mantu šķirošanā, vai kā citādi! Brīvprātīgos aicinām zvanīt pa tālr. 27891673 vai rakstīt uz e-pastu .

Patvēruma meklētājiem no Ukrainas, kuri ieradušies Valmieras novadā, iespējams palīdzēt arī finansiāli – pārskaitot naudu uz ziedojumu kontu vai ievietojot ziedojumu kastē Valmieras novada pašvaldības ēkā Lāčplēša ielā 2, Valmierā. Plašāk lasiet šeit.

Pateicamies ikvienam par atbalstu!