Aktualitātes / Aktuāli par Ukrainu

Aktuāli par Ukrainu

Aktuāli par Ukrainu

Patvēruma meklētājiem no Ukrainas, kuri ieradušies Valmieras novadā, iespējams palīdzēt arī finansiāli
Ziedojumu konts: LV37RIKO0002930340339. Saņēmējs: Valmieras Attīstības aģentūra. Ziedojot lūdzam norādīt mērķi “Atbalsts Ukrainas bēgļiem”

Valmieras novada pašvaldība aicina iedzīvotājus izmantot bezmaksas atbalsta tālruni 8484, lai informētu pašvaldību par nepieciešamo palīdzības veidu – mītnes vietām, citu palīdzību. Aicinām atsaukties arī iedzīvotājus un uzņēmumus, kuriem ir iespēja sniegt palīdzību.

! Palīdzības organizatori aicina Latvijas iedzīvotājus individuāli nedoties uz robežkontroles punktiem, lai neveidotos sastrēgumi, kas kavē palīdzības sniegšanu, bet gan sazināties ar nevalstiskajām organizācijām vai valsts institūcijām, kas koordinē palīdzības sniegšanu un informēs, kur un kāda palīdzība ir nepieciešama.

Mēs esam kopā ar Ukrainas iedzīvotājiem!

Informācijas avoti, kuriem vērts sekot līdzi:


18.05.2022

Latvijas iedzīvotājiem, kas bez maksas izmitina savās mājās Ukrainas civiliedzīvotājus, pieejams valsts atbalsts

Rīt, 19. maijā stājas spēkā grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas paredz atlīdzību Latvijas iedzīvotājiem, kuri bez maksas savās mājās izmitina Ukrainas civiliedzīvotājus. Šobrīd Latvijā pēc palīdzības ir vērsušies vairāk…

Lasīt vairāk
18.05.2022

Aicinām palīdzēt kara izpostītās Trostjaņecas pilsētas iedzīvotājiem

Pēc Latvijas Pašvaldību savienības un Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas attālinātās tikšanās Valmieras novada pašvaldība ir saņēmusi lūgumu no Trostjaņecas pašvaldības Ukrainā sniegt palīdzību izpostītās pilsētas iedzīvotājiem pēc Krievijas okupācijas karaspēka…

Lasīt vairāk
12.05.2022

Slimnīcas Ukrainā saņēmušas Valmieras novada sūtīto palīdzību

22. aprīlī Valmieras novada pašvaldība uz Ukrainu nosūtīja medicīnas iekārtu un preču palīdzību. Vidzemes slimnīcas ziedotās elektrokardiogrāfijas un ultrasonogrāfijas iekārtas, par Valmieras novada iedzīvotāju saziedotajiem līdzekļiem iegādātie medikamenti un pašvaldības…

Lasīt vairāk
09.05.2022

Šodien Latvijā piemin Krievijas agresijas Ukrainā upurus

Saeima 7.aprīlī, pieņēma likumu, kas šogad 9.maiju noteic par Krievijas agresijā pret Ukrainu cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienu.  9.maijs par piemiņas dienu noteikts visā Latvijas teritorijā, lai šajā dienā…

Lasīt vairāk
02.05.2022

Sociālā mentora atbalsts ikdienas situāciju risināšanā Ukrainas civiliedzīvotājiem pieejams visā Latvijā/ Для жителів України допомога соціального наставника у рішенні повсякденних ситуацій доступна по усій Латвії

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) noslēdzis septiņus sadarbības līgumus ar nevaldības organizācijām par sociālā mentora pakalpojuma sniegšanu Ukrainas iedzīvotājiem, kas kara rezultātā ieradušies Latvijā, ikdienas situāciju risināšanā. Finansējuma ietvaros pakalpojumu saņems…

Lasīt vairāk
29.04.2022

Vebinārā ukraiņiem stāstīs par nodarbinātības praktiskajiem un juridiskajiem aspektiem Latvijā

3. maijā no plkst. 13.00 līdz 14.00 notiks tiešsaistes seminārs “Kā atrast darbu Latvijā? Praktiski un juridiski padomi Ukraiņiem.” Tiešsaistes seminārs būs skatāms Facebook platformā un interneta portālā Delfi.ru. Seminārā…

Lasīt vairāk
28.04.2022

Valmierā pieņem zobārste no Ukrainas

SIA “SG-Dental” zobārstniecības kabinetā Jumaras ielā 195, Valmierā (Vidzemes slimnīcā) 2022. gada aprīlī darbu uzsākusi zobārste Iryna Solianyk no Ukrainas. Daktere ir ar lielu pieredzi zobārstniecībā, īpaši ķirurģijā – sarežģītu…

Lasīt vairāk
22.04.2022

Valmieras novads nosūta medicīnisko palīdzību Ukrainas slimnīcām

22. aprīlī SIA “Vidzemes slimnīca” un Valmieras novada pašvaldība uz divām slimnīcām Ukrainā, Kijivas reģionā nosūtīja medicīnisko palīdzību. Slimnīcām Ukrainkā un Slavutičā SIA “Vidzemes slimnīca” sūta elektrokardiogrāfijas iekārtu un ultrasonogrāfijas…

Lasīt vairāk
08.04.2022

Valmierā būs kora “Kamēr” labdarības koncerts

Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā 1.maijā plkst.17.00 aicinām uz kora "Kamēr" labdarības koncertu. Vēloties sniegt atbalstu karā cietušajiem, organizatori aicina kā koncerta ieejas maksu veikt ziedojumu Ukrainas cilvēkiem. Jauniešu kori "Kamēr…"…

Lasīt vairāk
04.04.2022

Valmieras teātris Ukrainas bēgļus aicina uz izrādi “Ilgu tramvajs”

Valmieras teātris vēlas iepriecināt Ukrainas cilvēkus, kurus karš ir atvedis uz Latviju, aicinot apmeklēt Tenesija Viljamsa drāmu “Ilgu tramvajs” 6. aprīlī plkst. 19.00, Rīgā, Dailes teātrī. Izrādei tiks nodrošināts tulkojums…

Lasīt vairāk
04.04.2022

Valmiermuižas viesistabā aicina uz labdarības seansu “Ukraiņu šerifi”

Laikā, kad cilvēciskās vērtības ir svarīgi izvirzīt priekšplānā, mēs katrs varam rast veidu, kā atbalstīt un palīdzēt grūtā brīdī. 8. aprīlī plkst. 19.00 aicinām Valmiermuižas viesistabā uz labdarības seansu "Ukraiņu…

Lasīt vairāk
31.03.2022

Pašvaldība sniegs atbalstu fiziskām personām par Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu

Šodien, 31. martā, Valmieras novada pašvaldības domes sēdē pieņemts lēmums sniegt materiālu atbalstu Valmieras novada iedzīvotājiem – fiziskām personām, kuras tām piederošās vai lietošanā esošās telpās Valmieras novadā izmitina Ukrainas…

Lasīt vairāk