Aktualitātes / Aktuāli par Ukrainu

Aktuāli par Ukrainu

Aktuāli par Ukrainu

Patvēruma meklētājiem no Ukrainas, kuri ieradušies Valmieras novadā, iespējams palīdzēt arī finansiāli
Ziedojumu konts: LV37RIKO0002930340339. Saņēmējs: Valmieras Attīstības aģentūra. Ziedojot lūdzam norādīt mērķi “Atbalsts Ukrainas bēgļiem”

Valmieras novada pašvaldība aicina iedzīvotājus izmantot bezmaksas atbalsta tālruni 8484, lai informētu pašvaldību par nepieciešamo palīdzības veidu – mītnes vietām, citu palīdzību. Aicinām atsaukties arī iedzīvotājus un uzņēmumus, kuriem ir iespēja sniegt palīdzību.

! Palīdzības organizatori aicina Latvijas iedzīvotājus individuāli nedoties uz robežkontroles punktiem, lai neveidotos sastrēgumi, kas kavē palīdzības sniegšanu, bet gan sazināties ar nevalstiskajām organizācijām vai valsts institūcijām, kas koordinē palīdzības sniegšanu un informēs, kur un kāda palīdzība ir nepieciešama.

Mēs esam kopā ar Ukrainas iedzīvotājiem!

Informācijas avoti, kuriem vērts sekot līdzi:


02.04.2024

Valmieras muzejs dalās pieredzē ar muzejiem un kultūras iestādēm Ukrainā

Otrdien, 2. aprīlī, Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma un Vēstures nodaļas vadītāja, direktores vietniece zinātniskajā darbā Liene Rokpelne tiešsaistē Ukrainas muzeju, dažādu kultūras un tūrisma iestāžu 170 darbiniekiem pastāstīja par…

Lasīt vairāk
26.03.2024

Sākušās nodarbības ukraiņu iedzīvotājiem labbūtības veicināšanai Vidzemē/ Розпочато заняття для сприяння добробуту українських мешканців у Відземе

Ukraiņu iedzīvotāju labbūtības veicināšanai Vidzemē sākušās grupu nodarbības Valmierā, Limbažos un Madonā. Šīs nodarbības vada "Ģimenes centrs TuTi" no Madonas, nodrošinot drošu, atbalstošu un jaunām zināšanām paverošu vidi. Aicinām pievienoties…

Lasīt vairāk
19.03.2024

Paldies! Дякую!

Paldies par nenovērtējamo sirdsdarbu, ziedojot nepieciešamo, kas jau šajā mēnesī nonāks pie Ukrainas aizstāvjiem! Iedzīvotāju atsaucība bija ļoti liela. Apģērbu, arī pašu adītas zeķes, pārtiku, sadzīvē noderīgas lietas uz busiņu…

Lasīt vairāk
17.03.2024

Dāvinājums Ukrainas iedzīvotāju aizsardzības stiprināšanai

16. martā no Matīšiem uz Ukrainu devās Burtnieku brīvprātīgo ugunsdzēsēju mašīna, ko savulaik dāvināja draugi no Giterslo apgabala Vācijā. Tagad tā turpinās stiprināt aizsardzību Ukrainas iedzīvotājiem Černohradas pašvaldībā. Kopā ar…

Lasīt vairāk
12.03.2024

Ukrainas civiliedzīvotāji aicināti pieteikties grupu un individuālajām nodarbībām/ Українці в Латвії запрошується на групові та індивідуальні заняття

Aicinām Ukrainas civiliedzīvotājus pieteikties uz grupu un individuālajām nodarbībām no 16. marta līdz 22. jūnijam. Gan pieaugušajiem, gan bērniem, visiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, lai parūpētos par savu labsajūtu Latvijā. Šīs terapijas…

Lasīt vairāk
23.02.2024

Parakstīts sadarbības memorands Ukrainas atbalstam

Ceturtdien, 22. februārī, Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, Oksana Kiriļuka, Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecības Latvijas Republikā vadītāja, Patricija Siliņa, Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētāja, un Ilze Eglāja,…

Lasīt vairāk
22.02.2024

24.februārī stāvlaukumā pie Valmieras bibliotēkas aicinām ziedot nepieciešamās lietas Ukrainas atbalstam

24.februārī apritēs divi gadi kopš Krievijas pilna apmēra agresijas kara Ukrainā sākuma. Paužot atbalstu Ukrainai, 24. februārī no plkst. 13.00 līdz 16.00 stāvlaukumā pie Valmieras bibliotēkas būs busiņš ziedojumu vākšanai.…

Lasīt vairāk
16.02.2024

Aicinām uz atbalsta norisi Ukrainai

24.februārī apritēs divi gadi kopš Krievijas pilna apmēra agresijas kara Ukrainā sākuma. Pateicamies ikvienam, kurš sniedz dažāda veida palīdzību gan Valmieras novadā pašlaik dzīvojošajiem Ukrainas iedzīvotājiem, gan ar ziedojumiem atbalstot…

Lasīt vairāk
12.02.2024

Aicina zeķēs un cimdos ieadīt sirdssiltumu un spēka rakstus Ukrainas karavīriem

Valmieras pagasta bibliotēka 2024. gadā aicina rokdarbnieces (esošās un topošās) pievienoties bibliotēkas lasītāju kopienai, lai kopā zeķēs un cimdos ieadītu sirdssiltumu un spēka rakstus Ukrainas karavīriem.Adījumu darbnīcas norisināsies no marta…

Lasīt vairāk
15.01.2024

Latvijas Televīzija ukraiņiem izveidojusi Latvijas kultūras kanona video stāstus/ kультурний канон Латвії

Latvijas Televīzija (LTV) izveidojusi trīsdesmit video stāstus par Latvijas kultūras kanonu, lai Latvijā dzīvojošos ukraiņus iepazīstinātu ar Latvijas daudzveidīgajām vērtībām, kas aptver dažādas kultūras nozares un sniedzas pāri laikmetiem. Латвійське…

Lasīt vairāk
10.01.2024

Noslēdzies projekts “Starp savējiem”

Biedrība "Vecmāmiņas.lv" Valmieras pusē dzīvojošajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem 2023. gada novembrī un decembrī organizēja dažādas aktivitātes. Projekta aktivitātēs aktīvi iesaistījās arī biedrības "Valmieras pilsētas pensionārs" biedri. Sākām ar Radošuma dienu Valmieras…

Lasīt vairāk
13.12.2023

Labdarības akcija “Sasildi Ukrainu!” turpinās

Aukstais laiks un ziema būs nopietns pārbaudījums Ukrainas karavīriem un karadarbībā cietušajiem, tādēļ no 11. līdz 17.decembrim norisināsies labdarības akcija "Sasildi Ukrainu!".Aicinām atbalstīt Ukrainu un ziedot cīņai par mieru un…

Lasīt vairāk