Vidzemes Augstskola kopā ar studentiem rada un attīsta digitālos rīkus

Meklējot un attīstot inovatīvus paaudžu mārketinga tehnoloģiju risinājumus, Vidzemes Augstskolas (ViA) students Māris Skrīvelis sadarbībā ar augstskolas speciālistiem izveidoja mobilo lietotni – ViAapp.

Mobilās lietotnes izstrāde sākās 2020.gadā projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” (NextGen) ietvaros ar mērķi izveidot digitālu risinājumu, kas atbilstu esošo un topošo ViA studentu vēlmēm. Aptaujas rezultātā tika noskaidrots, ka aktuālākās funkcijas ir lekciju grafiks un citi studiju procesa jautājumi – piekļūšana e-pastam, atzīmēm u.c., tāpat aktualitātes augstskolā un brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Šī projekta unikalitāte ir izstrādes process – tā laikā notika sadarbība ar studentiem un augstskolas darbiniekiem, kuri ikdienu aizvada Sabiedrības zinātņu vai Inženierzinātņu fakultātē, tāpat, izmantojot tikai augstskolā piedāvāto tehnoloģisko nodrošinājumu, radīta lietotne, kas šobrīd strādā Android un iOS mobilajos telefonos.

“Iespēju īstenot šo projektu piedāvāja mans gada projekta darba vadītājs, kurš saskatīja iespēju pielietot esošās zināšanas un iegūt jaunas lietotnes izstrādes procesā. Realizācijas process bija izaicinošs un sarežģīts, jo manā pieredzē šis bija pirmais šāda veida projekts, kas sevī iekļauj visu izstrādi, realizāciju un uzturēšanu no A līdz Z,” atzīst studiju programmas “Informācijas tehnoloģijas” students Māris Skrīvelis.

Tāpat Māris atzīst, ka mazāku izaicinājumu radīja Android mobilo telefonu nepieciešamās valodas apgūšana, taču bija jāparedz lietotnes pieejamība visiem lietotājiem, arī iOS, tāpēc bija jāsāk otrais ViAapp izstrādes etaps.

Māris piebilst, “ņemot vērā jau gūto pieredzi, nolēmu izmantot Google mobilo saskarņu ietvaru Flutter, kas ļauj ar vienu koda bāzi sasniegt uzreiz vairākas platformas, piemēram, iOS un Android. Katrai no tām ir nepieciešamas savas funkcionālās adaptācijas, jo šīs abas operētājsistēmas, tomēr ir ļoti atšķirīgas”. Darbs pie projekta vēl nav noslēdzies, lietotne ir izstrādāta un nodota testēšanai, taču to ir iespējams papildināt arī ar citām funkcijām, lai ViAapp lietošana būtu ne tikai noderīga, bet arī viegla un patīkama.

Arī līdz šim ViA piedāvāja studentiem iesaistīties dažādos projektos un realizēt savas ambīcijas, kā arī radīt noderīgus risinājumus ne tikai augstskolai, bet arī uzņēmējiem, tajā pašā laikā gūstot pieredzi, iespēju saņemt finansiālu atbalstu, papildināt CV. Tā ir iespēja atrast jaunos talantus un izmēģināt līdz šim nerealizētās idejas, kurām pietrūka finansiāla atbalsta vai arī laika. Lai gan ne visi studentu veidoti projekti ir veiksmīgi, tas ir mācīšanās process visām iesaistītajām pusēm.

Projekta rezultātus plānots integrēt citās Eiropas mazajās pilsētās.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros.

Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Informāciju sagatavoja:

Monika Sproģe,

Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste