Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra un Latvijas Pasts atgādina: pensiju iespējams saņemt, neizejot no mājām!

Pensijas piegāde mājās

Tuvojoties gada tumšākajam un drēgnākajam laikam, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) un Latvijas Pasts atgādina, ka pensiju iespējams saņemt, neizejot no mājām. Pensijas saņemšanu dzīvesvietā nepieciešams pieteikt VSAA, un tās piegādi nodrošinās Latvijas Pasts.

Latvijas Pastam ir līgums ar VSAA par pensiju piegādi saņēmēju dzīvesvietā, un šis skaidras naudas piegādes pakalpojums klientam izmaksās 2,39 eiro. Šā pakalpojuma izmaksas ir zemākas nekā individuālam skaidras naudas izmaksas pakalpojumam klienta dzīvesvietā no Pasta norēķinu sistēmas jeb PNS maksājumu konta.

Iesniegumu VSAA par izmaksas adreses maiņu, izlemjot par turpmāku pensijas piegādi dzīvesvietā, iespējams iesniegt elektroniski oficiālajā e-adresē vai e-pastā (iesniegums jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu). Iesniegumu iespējams nosūtīt arī pa pastu jebkurai VSAA nodaļai vai nogādāt darba laikā jebkurā klientu apkalpošanas centrā un atstāt speciāli izvietotā kastītē iesniegumiem.

Pensijas saņēmējam gan jārēķinās, ka, mainot pensijas saņemšanas veidu, izmaiņas tiks piemērotas nākamajā mēnesī pēc iesnieguma saņemšanas VSAA. Mainoties pensijas saņemšanas veidam, var mainīties arī pensijas izmaksas datums. VSAA klientu apkalpošanas centru adreses un darbalaikus iespējams uzzināt te.

Informāciju sagatavoja:

Iveta Daine
preses sekretāre
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
mob. tālr.: 29466755; e-pasts:

Gundega Vārpa
ārējo komunikāciju vadītāja
Latvijas Pasts
mob. tālr.: 26628729; e-pasts: