Valmieras novadā Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes karavīri un zemessargi pilnveido militārās iemaņas

No 27. līdz 28. aprīlim Valmieras novadā notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes karavīru un zemessargu apmācība. Valmieras novada Kaugurmuižas apkārtnē apmācībā tiks stiprinātas un uzturētas individuālās kaujas spējas, Rencēnu pagastā karavīri un zemessargi pilnveidos iemaņas veikt uzdevumus apbūvētā vietā, savukārt Valmieras novada Ķoņu pagastā Ķoņu kalnā notiks Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona bruņutransporta vadītāju apmācība.

Apmācībā netiks izmantota nekāda veida munīcija. Mācību uzdevumi tiks veikti tikai diennakts gaišajā laikā.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzes vienības ir visā Latvijā –Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Kurzemē. Ap 10 000 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina praktiski pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai aizsardzības uzdevumus, bet arī palīdz veikt visai Latvijas sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, palīdz dzēst ugunsgrēkus, sniedz atbalstu plūdu radīto seku novēršanā, kā arī nepieciešamības gadījumā atbalsta valsts un pašvaldību institūcijas likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā.

Lai pievienotos Zemessardzei, aicinām sazināties ar tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi vai personīgi ierodoties savai mācību vai dzīvesvietai tuvākajā vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv vai https://www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.

Iedzīvotāju ievērībai!
Mācību laikā būs redzama karavīru un zemessargu pārvietošanās. Mācības notiks iepriekš saskaņotās teritorijās un plānotas tā, lai pēc iespējas mazāk ietekmētu vietējo iedzīvotāju ikdienu.
Zemessardze aicina iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un militārās tehnikas pārvietošanos, un ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām.
Pateicamies iedzīvotājiem par atbalstu Latvijas aizsardzības stiprināšanā.

Foto: A. Stračinskis

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes
Komunikācijas daļa
Tālr.28326080
Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi