Valmieras novada pašvaldības projektu konkursos atbalstītas 27 idejas

Valmieras novada pašvaldības dome apstiprinājusi pašvaldības projektu konkursu rezultātus bērnu un jauniešu nometņu rīkošanai, kultūras norišu īstenošanai un aktīva, sportiska dzīvesveida popularizēšanai. Līdzfinansējums 47 156 EUR apmērā piešķirts 27 ideju īstenošanai.

Valmieras novada pašvaldības dome apstiprinājusi pašvaldības projektu konkursu rezultātus bērnu un jauniešu nometņu rīkošanai, kultūras norišu īstenošanai un aktīva, sportiska dzīvesveida popularizēšanai. Līdzfinansējums 47 156 EUR apmērā piešķirts 27 ideju īstenošanai.

Bērnu un jauniešu nometņu rīkošanas projektu konkursā atbalstīti 12 pieteikumi. Biedrība “Ezerkrasts AZ” aicinās iepazīt burāšanu. Valmieras Mūzikas skola rosinās arī vasaras brīvlaikā ļauties mūzikas burvībai. Arī Valmieras Sporta skola vasarā aicinās būt kopā aktīvā un veselīgā gaisotnē. Biedrība “Kopā varam”, izceļot savu nosaukumu, aicinās uzzināt, cik interesanti un aizraujoši ir pavadīt brīvo laiku kopā. Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs rosinās uzzināt, kāda saistība sportam un matemātikai. Savukārt Valmieras tehnikums augustā aicinās uz nometni “Balanss”. SIA “Valodu mape” rīkos valodu nometni bērniem un jauniešiem. Biedrība “Valmieras Attīstības aģentūra” koprades darbnīcā DARE rosinās darīt, augt, radīt un būt. Bertānu Valmieras basketbola skola aicinās bērnus un jauniešus uz basketbolistes Ilzes Jākobsones meistarklasi. Biedrība “Allendorfa” aicinās saturīgi brīvo laiku pavadīt dabā. Sporta deju treneris Rihards Bergs aicinās nometnē attīstīt sporta deju prasmes, kā arī uzlabot vispārējo fizisko veselību, tāpat tiks attīstītas radošās prasmes dažādās darbnīcās. Savukārt Valmieras atbalsta fonds savērps īstu piedzīvojumu virpuli.

Sporta projektu konkursā tiks īstenotas sešas idejas. Biedrība “Valmieras Boksa klubs” rīkos cīņu šovu. Biedrība “Ezerkrasts AZ” rosinās iepazīt vindsērfingu. Biedrība “Stars S” pierādīs, ka, ļaujoties dzīvespriekam, paveikt varam daudz. Bertānu Valmieras basketbola skola aicinās ģimenes piedalīties sporta dienā. Ziemeļvidzemes Orientēšanās centrs rīkos orientēšanās sprinta meistarklasi ar Pasaules čempionāta dalībnieci Sandru Grosbergu. Valmieras Sporta skola rīkos sporta meistarklašu ciklu “Iz-aicinājums”.

Kultūras projektu konkursā iedzīvotāji īstenos deviņas idejas. Klasiskās mūzikas ģilde “Euterpe” aicinās ikvienu interesentu uz Mūzikas svētkiem Burkānciemā. Biedrība “Valmiermuižas kultūras biedrība” novembrī veidos laikmetīgu gaismas instalāciju Valmiermuižas parkā. Motoklubs “FF Riders” pavasari sagaidīs jaudīgi, rīkojot “Moto pavasaris 2024”. Biedrība “Oleru muiža” aicinās ikvienu baudīt kultūras dzīvi Oleru muižā. Janvārī varējām dzirdēt SIA “Pastāti” rīkoto koncertu “Laiks. Tu. Lūgšana. Laimes flauta”. Kultūras un izglītības studija “Talantu pilsēta” veidos uzvedumu ģimenēm ar bērniem “Saldējumdiena”. Biedrība “Valmieras pilsētas pensionārs” aicinās uz Lieldienu lustēm pie Zaķīšu pirtiņas. Biedrība “Balles deju klubs” aicinās iepazīt balles dejas. Biedrība “Attīstības un inovāciju centrs” ielūdz uz notikumu ar noslēpumainu nosaukumu – “Ko redzēja Naukšēnu lauva”.

Projektu konkursi rīkoti, lai veicinātu Valmieras novada bērnu un jauniešu saturīgu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanu, veidotu daudzveidīgu kultūrvidi un sporta veidu attīstību.

Projektu konkursos apstiprinātās idejas tiks realizētas Valmieras novada pašvaldības administratīvajā teritorijā līdz 2024. gada beigām.

Ar konkursu nolikumu un rezultātiem var iepazīties tīmekļvietnes www.valmierasnovads.lv sadaļā “Pašvaldība”, “Projekti”, “Pašvaldības projektu konkursi”.