Valmieras novada mājražotāji un amatu meistari dalās pieredzē ar Balvu, Valkas, Smiltenes un Ludzas novadu amatniekiem

Pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020.gadam projekta “No hobija uz biznesu” (akronīms “Hobijs – Bizness”), Nr. LVIII-055, meistarklasē 21.jūlijā un Valmieras dzimšanas dienas tirgū 22.jūlijā Valmierā tikās Valmieras novada mājražotāji un amatu meistari ar projekta partneru Balvu, Valkas, Smiltenes un Ludzas novadu amatniekiem, mājražotājiem un mazajiem ražotājiem.

21.jūlijā dalībnieki dalījās ar savu pieredzi un zināšanām, iepazinās ar Rūjienas Tautskolu un Rūjienas amatnieku biedrību “Rūzele”, kā arī piedalījās meistarklasē “Dzijas krāsošana ar augu krāsvielām”. Atelpai projekta dalībnieki devās pēc pieredzes uz Rūjienas saldējuma ražotni un mielojās ar gardo un drosmes pilno SIA “Rūjienas saldējums” produkciju, kas atmodina cilvēkos vēlmi un duku piepildīt savus sapņus, kā arī smēlās pieredzi pie audējas Gunitas Velpas un praktizējās kazas siera gatavošanā “Pilsgravu” saimniecībā Ķoņu pagastā.

22.jūlijā projekta dalībnieki piedalījās Valmieras 740.dzimšanas dienas tirdziņā, kurš bija piepildīts ar krāsu, rakstu, sajūtu un noskaņu pārbagātību, kur ikviens varēja atrast savai gaumei atbilstošu amatnieku un mājražotāju darinājumu.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Valmieras novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

Foto galerija