Valmierā tiek aizvadīta trešā “Brāļu Bertānu basketbola meistarklase”

Bertānu meistarklase

Šonedēļ Valmieras olimpiskajā centrā norisinās “Brāļu Bertānu basketbola meistarklase”. No 18. līdz 22. jūlijam Latvijas izlases basketbolisti Dāvis un Dairis Bertāni savā dzimtajā pilsētā organizē vasaras treniņus, kuros simts jaunie basketbolisti piecu dienu garumā spodrina savu individuālo meistarību un uzklausīs vērtīgus padomus, lai savus sapņus censtos pārvērst realitātē.

Meistarklasē piedalās simts jaunie basketbolisti, kuri šo nedēļu pavada individuālās basketbola tehnikas un meistarības treniņos, kā arī uzlabo savu fizisko sagatavotību vingrošanas treniņos. Meistarklases dalībnieku vidū ir jaunie sportisti no Valmieras, Rūjienas, Gulbenes, Siguldas, Saldus, Kuldīgas, Rīgas, Jelgavas, Rēzeknes, Jēkabpils, Talsiem, Jaunpils, Mārupes un Ukrainas.

Dāvis Bertāns: “Meistarklasi atkal rīkojam tādēļ, ka mums tas ir atļauts. Pagājušajā vasarā nesanāca pandēmijas ierobežojumu dēļ. Ideja ir tāda pati kā iepriekš, lai bērniem ir iespēja vasarā patīkami pavadīt laiku ar basketbolu un pie reizes iegūt jaunas zināšanas, apvienojot patīkamo ar lietderīgo. Tā kā mums pašiem jaunībā tādas iespējas īsti nebija, es domāju, ka jauniešiem šāda lieta nāk ļoti par labu gan fiziski, gan mentālā ziņā.”

Dairis Bertāns: “Treneri strādā ļoti labi un profesionāli pieiet treniņu norisei, tā kā tas mūs ļoti apmierina. Jauniešiem basketbola ziņā, piecu dienu laikā kaut ko radikāli jaunu iemācīties droši vien būs visai grūti. Manuprāt, galvenais, kas viņiem ir jāpaņem – saprast pareizo veidu kā strādāt, lai virzītos uz saviem sapņiem un spētu tos sasniegt.

Dāvis Bertāns sešas sezonas aizvadījis Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), kur nokļūt sapņojis ik katrs jaunais basetbola censonis. Viņa vecākais brālis Dairis arī izmēģinājis savus spēkus basketbola Mekā, tomēr lielāko pierdzi guvis spēlējot Eiropas līgās. Kopā ar brāļiem Bertāniem treniņus apmeklējuši arī tādi Latvijā pazīstami basketbolisti kā Kaspars Vecvagars, Rinalds Mālmanis un Jānis Kaufmanis, kā arī Latvijas sieviešu valstsvienības spēlētāja Ilze Jākabsone.

Lai “Brāļu Bertānu basketbola meistarklasē” jaunieši gūtu ne tikai basketbola zināšanas, bet iegūtu arī vērtīgas atziņas savu izvirzīto mērķu sasniegšanai, katrā no treniņu dienām tiek aizvadītas lekcijas, kurās savos stāstos dalās savu jomu speciālisti. Bez brāļiem Bertāniem savas atziņas devuši bijušais Latvijas basketbola izlases mentālais treneris Mārtiņš Martinsons, ielu basketbola kustības “Ghetto Games” iedibinātājs Raimonds Elbakjans, kā arī populārais mūziķis Dons.

“Brāļu Bertānu meistarklasi” organizē Bertānu Valmieras Basketbola skolu, Valmieras pilsētas pašvaldību, “Baltic Sports Agency”, “Spalding”, BTA, “Mangaļi” un “Gardu muti”.

Foto: Jānis Lārmanis