Valmierā jaunieši dosies velobraucienā “Velosipēds vieno 2021”

Ceturtdien, 16. septembrī, atzīmējot Eiropas Mobilitātes nedēļu, Valmieras Ekoskolu jaunieši dosies ikgadējā sadraudzības velobraucienā “Velosipēds vieno 2021”. Plānots, ka velobraucienā piedalīsies dalībnieki no Valmieras 2. vidusskolas, Valmieras Viestura vidusskolas, privātās  pamatskolas „ZAĻĀ SKOLA”, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas un Vidzemes Augstskolas.

Šajā gadā brauciena tēma ir „Ekoskolu jaunieši labākai šodienai”. Velobrauciena dalībniekus vienos kopīga apziņa par vides kvalitātes nozīmīgumu. Arī velosipēds kā videi draudzīgs pārvietošanās līdzeklis Valmierā vieno ne tikai Ekoskolu jauniešus, bet nozīmīgu daļu ielu satiksmes dalībnieku. 

Velobrauciens sāksies pie Valmieras 2. vidusskolas,  kur notiks dažādas uz sadarbību vērstas aktivitātes sevis un citu iedvesmošanai. Brauciena laikā plānots apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi „Valodzīte” un tās struktūrvienību „Krācītes”, kas arī ir iesaistījušās Ekoskolu izglītības programmā. Dienas noslēgumā atpūtas vietā pie Gaujas jaunieši dalīsies iespaidos un pārrunās ar vidi saistītos jautājumus, jaunajā mācību gadā plānotās aktivitātes.

Eiropas Mobilitātes nedēļa tiek organizēta Eiropas Savienības dalībvalstīs kopš 2002. gada un ik gadu notiek vienā un tajā pašā laikā – no 16. līdz 22. septembrim. Eiropas Mobilitātes nedēļas mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par pozitīvo ietekmi, pārvietojoties ar velosipēdu un kājām.