Valmierā būs Getisburgas koledžas simfoniskā orķestra koncerts

10.janvārī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Getisburgas (ASV) koledžas Sandermana mūzikas konservatorijas simfoniskais orķestra (The Gettysburg College Sunderman Conservatory Symphony Orchestra) koncerts “Divas pasaules pasaulē: Amerika un Eiropa”. Orķestris ir devies Baltijas koncerttūrē, Ziemas mūzikas festivāla laikā viesojoties arī Valmierā.

10.janvārī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Getisburgas (ASV) koledžas Sandermana mūzikas konservatorijas simfoniskais orķestra (The Gettysburg College Sunderman Conservatory Symphony Orchestra) koncerts “Divas pasaules pasaulē: Amerika un Eiropa”. Orķestris ir devies Baltijas koncerttūrē, Ziemas mūzikas festivāla laikā viesojoties arī Valmierā.

Daudzpusīgajā koncertprogrammā klausītāji varēs gan atpazīt jau zināmos Eiropas komponistus Klodu Debisī un Otorīno Respīgi skaņdarbu pārlikumus pūtēju orķestrim, gan arī iepazīt ASV krāšņo mūzikas paleti, kurā klasiskie militārie marši būs ciešā sazobē ar latīņamerikānisko un džezisko muzikālo šķautni.

Īpaša vieta programmā ir atvēlēta mūsdienu Amerikas populāriem komponistiem, kuru daiļrades tematikas lokā klausītājs atpazīs cilvēciskās emociju kolīzijas, vienkāršās dzīves vērojumus apvienojumā ar skaudru reālitātes atgādinājumu – par netaisnīgo karu Ukrainā stāstīs Braiena Belmdžesa (Brian Balmagess) skaņdarbs “Kritušo svētnīca. Kijeva 2014” (Shrine of the Fallen. Kiev 2014).

Getisburgas koledžas simfoniskais orķestris ir Getisburgas koledžas Sundermana konservatorijas orķestra programmas kodols, ko vada diriģents Cesars Leal (César Leal). Orķestris izpilda dažādus skaņdarbus, kas atspoguļo gan Sundermana konservatorijas stingros izpildījuma standartus, gan orķestra lomu plašākā Getisburgas koledžas brīvās mākslas kopienā.

Orķestris nodrošina platformu gan Sundermana Konservatorijas studentiem, gan pasniedzējiem solistiem. Studentu solisti tiek atlasīti ikgadējā Sundermana Konservatorijas koncertu konkursā.

Koncerts ir bez maksas, taču lūdzam izņemt ielūgumus Valmieras Kultūras centrā, “Biļešu Paradīzes” kasēs.

Ziema gurkst, brakšķ, sprakšķ, švīkst, burbuļo, kraukšķ, spindz, pūš, šalc. Ziema skan un neskan, klusē un neklusē. Reizēm nevar saprast, kā klusums pārtop skaņā un otrādi. Ziemas skaņa ir īpaša – robežas pazūd un paliek netveramais. Aicinām Jauno gadu sākt, piedzīvojot īpašo Ziemas mūzikas festivāla skanējumu no 9. līdz 15. janvārim dažādos koncertos Valmierā! Plašāk šeit.

Informāciju sagatavoja:
Dagnija Dižbite-Svarinska