Valmierā skanēs Ziemas mūzikas festivāls

Ziemas mūzikas festivāls Valmierā - klaviermūzikas un vokālistu konkurss.

Ziema gurkst, brakšķ, sprakšķ, švīkst, burbuļo, kraukšķ, spindz, pūš, šalc. Ziema skan un neskan, klusē un neklusē. Reizēm nevar saprast, kā klusums pārtop skaņā un otrādi. Ziemas skaņa ir īpaša – robežas pazūd un paliek netveramais. Aicinām Jauno gadu sākt, piedzīvojot īpašo Ziemas mūzikas festivāla skanējumu no 9. līdz 15. janvārim dažādos koncertos Valmierā!

“Ziemas mūzikas festivāla moto ir nemainīgs – ar saknēm zemē un mūziku dvēselē. Vēlamies, lai šis ir brīnišķīgs piedzīvojums mums visiem kopā – gan mūzikas skolu bērniem, gan viņu ģimenēm, gan ikvienam, kam mūzika tuvu sirdij. Festivāls ir kopā būšanas prieks, muzicēšana, arī sevis pārvarēšana un augšana. Notikumi, kurus pieredzam kopīgi, veido mūs katru pašu, tad arī aug tauta ar saknēm zemē un mūziku dvēselē. Tiekamies Ziemas mūzikas festivālā!” aicina Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba.

Festivāls sāksies ar klaviermūzikas un vokālistu koncertu 9. janvārī plkst. 18.00 Valmieras Kultūras centrā. Uzstāsies Valmieras novada mūzikas skolu audzēkņi un absolventi, kā arī viesi no citu novadu mūzikas skolām. Vakaru bagātinās Rīgas Doma kora skola, Valmierā uzstājoties Valdas Dzenes kora klases audzēkņiem.

10.janvārī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā sagaidīsim simfonisko orķestri “Sunderman Conservatory Symphony Orchestra & Wind Symphony” no ASV. Valmiera būs viena no orķestra Eiropas tūres pieturvietām. Koncerts ir bez maksas, taču lūdzam izņemt ielūgumus Valmieras Kultūras centra kasē vai Valmieras Mūzikas skolā.

11.janvārī plkst. 18.00 Valmieras 5. vidusskolā aicinām tikties kora mūzikas mīļotājus, kā arī tos, kuriem tuvas akordeonu skaņas. Koncertā dzirdēsim vairāku Valmieras novada mūzikas skolu koru un akordeonistu sveicienu, kā arī viesus.

Savukārt 12. janvārī plkst. 18.00 Valmieras 5. vidusskolā – stīgu instrumentu rondo – vijoļu, kokļu, ģitāru skanējums orķestru un ansambļu izpildījumā.

13.janvārī plkst. 18.00 Valmieras Kultūras centrā uzstāsies pūtēju orķestri, skanēs sitaminstrumentu spēle un būs solistu sasaukšanās. Valmierā tiksies mūziķi un topošie mūziķi no tuvākām un tālākām Latvijas vietām.

14.janvārī plkst. 16.00 koncertzālē “Valmiera” piedzīvosim muzicējošo ģimeņu spietu “Medus dvēselei”. “Šis tiešām būs koncerts dvēselei. Uzstāsies ģimenes, kur kopā muzicē vairākas paaudzes, ģimenes, kas to dara ikdienā, un ģimenes, kas tieši šim notikumam par godu būs pulcējušas radus un ģimenes draugus. Spietosim kopā – dziedāsim, muzicēsim, dejosim – tautas mūzikā, mūzikas dižgaru sacerējumos, popā, džezā, solo, duetā, ansamblī. Repertuāra izvēlē ierobežojumu nav. Pateicoties par drosmi, jo tā ir uzdrīkstēšanās uzstāties klausītājiem, un sirds siltumu, ģimenēm koncerta izskaņā uzstāsies muzikālā Sējānu ģimene,” stāsta I.Sudraba. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, interesentus, kuri neuzstāsies koncertā, bet vēlas būt klausītāju rindās, aicinām pieteikties, zvanot pa tālruni 22012688, 26454469, 26496827 vai rakstot uz , .

Ziemas mūzikas festivāls izskanēs ar koncertu Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā 15. janvārī plkst. 14.00, uzstājoties ērģelniecei Līgai Ivānei, vijolniecei Maijai Ozolai un flautistei Elitai Ezermalei. Ērģeļu, vijoles un flautas skaņu mistrojums būs īpašs piedzīvojums un aicinājums festivālā tikties atkal nākamreiz.

Visu norišu apmeklējums ir bez maksas.