Vakcinējušies teju 72% Valmieras novada pašvaldības izglītības iestāžu darbinieku

Gatavojoties jaunajam mācību gadam un mācībām klātienē, Valmieras novada pašvaldības dibinātajās izglītības iestādēs turpina pieaugt vakcinācijas pret Covid-19 aptvere.

Saskaņā ar Valmieras novada Izglītības pārvaldes apkopotajiem datiem vakcinējušies 71,54% darbinieku – 76,34% pedagogu un 66,75% tehnisko darbinieku, kā arī 30 darbinieki drīzumā saņems vakcīnu, izmantojot izbraukuma vakcinācijas iespēju.

Valmieras novada pirmsskolas izglītības iestādēs (PII) vakcinējušies 68,98% darbinieku, kas ir par nepilniem 16% vairāk salīdzinājumā ar šīs jomas darbinieku vakcinācijas aptveri Latvijā. Augstāko vakcinācijas rādītāju ir sasniegusi Strenču PII “Minkāns”, kurā vakcinējušies vidēji 93,33% darbinieku – 86,67% pedagogu un visi tehniskie darbinieki, kas ir ļoti būtisks faktors, jo ne tikai skolotāji, bet arī iestādes atbalsta personāls, pildot darba pienākumus, nonāk saskarē ar izglītojamiem. Otrs augstākais rādītājs ir Valmieras Gaujas krasta vidusskolai – attīstības centram – vakcinējies 91,33% darbinieku (93,10% pedagogu, 89,66% tehnisko darbinieku). Savukārt Valmieras pilsētas 6. pirmsskolas izglītības iestādes “Kārliena” struktūrvienībā “Pienenīte” vidējais darbinieku vakcinācijas rādītājs ir 87,50% (75% pedagogu, 100% tehnisko darbinieku), Kauguru pagasta pirmsskolas izglītības iestādē “Pasaciņa” vidējais rādītājs ir par nepilnu procentu zemāks (86,46%), taču ir augstāks pedagogu vakcinācijas līmenis – 81,25%.

“Augsto vakcinācijas pret Covid-19 rādītāju esam sasnieguši, pateicoties darbinieku atsaucībai un vēlmei pasargāt no vīrusa sevi, tuviniekus, audzēkņus, kolēģus. Tiklīdz izglītības iestāžu darbiniekiem tika dota iespēja vakcinēties, tā mūsu darbinieki to izmantoja, bez īpašas aģitēšanas, tā bija viņu brīva izvēle. Pandēmijas laikā Strenču PII “Minkāns” nepiedzīvojām vīrusa uzliesmojumus, nebija nepieciešamība slēgt kādas grupiņas darbību, taču satraukums par notiekošo valstī un pasaulē bija, tādēļ arī likumsakarīgi, ka lielākais vairākums kolēģu ir izvēlējušies vakcinēties.”

Strenču PII “Minkāns” vadītāja Sandra Muižniece

Valmieras novada vispārējās izglītības iestādēs vakcinējušies 72,56% darbinieku (valstī – 67%). Burtnieku Ausekļa pamatskolā ir vakcinējušies visi tehniskie darbinieki un teju 89% pedagogu (vidējais rādītājs 94,44%), tai seko Valmieras Valsts ģimnāzija ar vakcinācijas aptveri 89,06% (98,11% pedagogu, 80% tehnisko darbinieku). Trešo augstāko rādītāju vispārējā izglītībā sasniegusi Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs ar 86,10% (86,49% pedagogu, 85,71% tehnisko darbinieku). Savukārt Valmieras 5. vidusskolā ir otrs augstākais pedagogu vakcinācijas rādītājs (95,56%), un kopumā vakcinējušies vidēji 85,28% skolas darbinieku.

“Iepriekšējā mācību gadā Valmieras Gaujas krasta vidusskolā – attīstības centrā kā speciālās izglītības iestādē mācības lielākoties notika klātienē, bez ilgstošiem pārtraukumiem. Līdz ar to pedagogi un citi iestādes darbinieki atradās ilgstošā spriedzē, ik dienu izjūtot inficēšanās ar Covid-19 risku. Daudzi pedagogi bija ļoti saguruši no paaugstinātās slodzes, pastāvīgā uztraukuma par savu, skolēnu un kolēģu veselības stāvokli un citiem apstākļiem, ko skolā radīja pandēmija. Turklāt mācību rezultāti liecināja, ka skolēniem ar speciālām vajadzībām, mācoties klātienē, sekmes ir augstākas, tādēļ lielākā daļa pedagogu un tehnisko darbinieku apzinājās vakcinācijas nozīmi, lai droši varētu tikties, strādāt un mācīties klātienē.”

Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra direktore Iveta Kļaviņa

Valmieras novada profesionālās ievirzes izglītības iestādēs vakcinēti 71,97% darbinieku. Četrās no deviņām profesionālās ievirzes izglītības iestādēm vakcinācijas pret Covid-19 aptvere ir pārsniegusi 80%. Pilnīgu darbinieku vakcinācijas aptveri ir sasniegušas Rūjienas mākslas skola un Bertānu Valmieras basketbola skola, augsti rādītāji ir arī Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā (91,25%) un Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda” (90,38%).

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra sniegto informāciju Valmieras novads ir vakcinācijas pret Covid-19 līderis valstī – pirmo poti pret šo vīrusu ir saņēmuši vairāk nekā 49% Valmieras novada iedzīvotāju.

Valmieras novada Izglītības pārvaldes pārraudzībā ir 48 pašvaldības dibinātas izglītības iestādes. Pārvaldes apkopotie provizoriskie dati liecina, ka 2021./ 2022. mācību gadā novada pirmsskolas izglītības iestādēs un vispārizglītojošās izglītības iestādēs mācības uzsāks vairāk nekā 9000 izglītojamo.