Uzstādīti pirmie pieci Valmieras novada fonda domu krēsli

Sākot ar jūlija mēnesi, jaunajā Valmieras novadā – Dikļu, Ēveles, Naukšēnu, Kocēnu un Vecates pagastos – ir uzstādīti pirmie Domu krēsli. Te ikviens var iepazīties ar vietējās apkaimes projektiem, kas pēdējos gados īstenoti kādreizējos Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas novados un Valmieras pilsētā. Iedvesmojoties no paveiktā, aicinām īpaši vecāka gada gājuma cilvēkus radīt savas projektu idejas un jau rudenī tās iesniegt Valmieras novada fonda (VNF) vietējo projektu konkursā “Sev, tev, novadam”!

29. jūlijā Domu krēsli tika atklāti kādreizējā Kocēnu novadā – Dikļu pagastā pie Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centra kopā ar rakstnieku, daudzu bērnu iemīļoto grāmatu autoru Viku un vietējiem pagasta cilvēkiem, kā arī Kocēnu pagastā, parkā netālu no Rubenes pamatskolas. Nedēļu atpakaļ, 22. jūlija vakarā, Domu krēsls tika atklāts arī pie Naukšēnu vidusskolas Naukšēnu un Ķoņu svētkos “Bija, ir un būs” kopā ar VNF padomes cilvēkiem.

Paši pirmie Domu krēsli 15. jūlijā ar svinīgās lentes pārgriešanu tika atklāti Vecates pagastā pie pagastmājas, kādreizējā Burtnieku novadā. Vecatē Domu krēslā iepazīties ar vietējiem projektiem ikvienam ir iespējams trīs nedēļas. Pēc tam Domu krēsls dosies tālāk uz Matīšu pagasta svētkiem, kas notiks 7. augustā. Tajā pašā dienā tika atklāts arī otrais Domu krēsls Ēveles pagastā kopā ar pagasta pensionāru biedrību “Kadiķis”, skanot Ēveles pagasta himnai akordeona pavadījumā.

Skatoties tuvākā nākotnē, augusta vidū Domu krēslos varēs apsēsties Tālavas ķēniņa Tālivalža svētkos Trikātas pagastā, kādreizējā Beverīnas novadā. Vēl Domu krēslus paredzēts atklāt augustā kādreizējos Mazsalacas, Rūjienas, Strenču novados un Valmieras pilsētā, lai aicinātu cilvēkus apmeklēt apkaimes domrades.

Jau esam stāstījuši, ka apsēžoties kādā no 19 Domu krēsliem, kas veidoti sadarbībā ar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas jauniešiem, fonda “Iespēju tilts” Specializēto darbnīcu nodarbību vadītāju Aivaru Nadziņu un darbnīcu jauniešiem, ikviens var iepazīties ar VNF iepriekšējos gados atbalstītajām idejām, iedvesmoties no tām un radīt savu projekta ideju! Īpaši aicinām krēslos iesēsties seniorus un radīt idejas par savas vietējas dzīves uzlabošanu, lai rudens laikā ar tām dalītos Senioru domradēs Valmieras jaunajā novadā! Vērts uzsvērt, ka domradēs izskanējušām idejām būs prioritāra nozīme fonda ikgadējā projektu konkursā “Sev, Tev un novadam”.

Lielu paldies par atsaucību un vēlmi sadarboties sakām Valmieras novada pagastu pārvaldēm, kā arī Domu krēslu frēzētājiem: Aleksandram Krimovičam, Gintam Ābelei, Jānim Brencim “Woody shop”, Igoram Vilcānam, Līvai Vilsonei “Fantastiski.lv”, SIA “Simple Concept” un SIA “STATS RENT” par tehnisko nodrošinājumu. Domu krēslu izgatavošana un senioru domrades notiek, pateicoties AS “Latvijas Valsts meži” Sociālās palīdzības programmai, ko administrē Fonds “Ziedot.lv”.

Informāciju sagatavoja: Gundega Siliņa, Valmieras novada fonds.