Tālāk nodots 2. Cēsu pulka skolnieku rotas ceļojošais piemiņas karogs

Godinot 2. Cēsu pulka skolnieku rotas karavīru piemiņu un turpinot iesākto tradīciju, 15. septembrī pie Valmieras Valsts ģimnāzijas notika rotas ceļojošā piemiņas karoga nodošanas ceremonija. Skolēni no Valmieras Valsts ģimnāzijas karogu svinīgi nodeva Limbažu Valsts ģimnāzijai.

Pasākumā piedalījās pārstāvji no sešām pašvaldībām, viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots, Zemessardzes kapelāns-majors Raimonds Krasinskis, Zemessardzes 22. kājnieku bataljona virsleitnants Aigars Savickis, karoga atjaunotājs Māris Niklass, Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš, bijušais Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors direktors Jānis Zemļickis, sadraudzības skolu skolas personāls un skolēni.

Ceremonijas pamatā ir jaunsardzes kustība un sadarbības veicināšana starp desmit izglītības iestādēm, kas ir ceļojošā piemiņas karoga glabātājas – Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija, Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola, Limbažu Valsts ģimnāzija, Mazsalacas vidusskola, Rūjienas vidusskola, Smiltenes vidusskola, Stalbes pamatskola, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija un Valmieras Valsts ģimnāzija.

Ceremonijas mērķis ir veicināt patriotisma audzināšanu un izpratni par Brīvības cīņām jauniešiem Vidzemes reģiona izglītības iestādēs.

Pašvaldību pārstāvji ceremonijas laikā parakstīja vienošanos par turpmāku sadarbību. Šo dokumentu saņems katra skola, kas glabā ceļojošo piemiņas karogu. Sadarbība turpināsies starp Izglītības un zinātnes ministriju, Aizsardzības ministriju un sešām pašvaldībām, kas ir šo skolu dibinātājas.

Pēc ceremonijas dalībnieki devās izglītojošā stafetē pa Valmieras pilsētu un ekskursijā pa atjaunoto Jāņa Daliņa stadionu un jauno vieglatlētikas manēžu, kā arī sporta laukumā pie Valmieras Valsts ģimnāzijas uzzināt vairāk par Zemessardzes 22. kājnieku bataljona karavīru ekipējumu – ieročiem un tehniku.