Taku skriešanas un laivošanas festivāls “Mazsalacas Vadātājs” jau 2. septembrī

Taku skriešanas un laivošanas festivāls “Mazsalacas Vadātājs” jau 2. septembrī. Pilna pasākuma programma pieejama šeit, bet zemāk ieskats jaunumos saistībā ar festivāla norisi!

Batikošanas darbnīca 12.00-17.00
Laila Strada, mūsu domubiedrs un “Mazsalacas Vadātāja” atbalstītāja, ir tekstilmāksliniece, rokdarbniece, bitenieka sieva, mājīgas vides radītāja un daudzus gadus strādājusi mākslas pedagoģijā. Lailu interesē pētīt un izmēģināt dažādas tehnikas un paņēmienus. Viņa ir nepārtrauktā mācību procesā un labprāt ar savām zināšanām un pieredzi dalās ar citiem domubiedriem. “Mazsalacas Vadātāja” radošo darbnīcu ciklā Laila vadīs batikošanas darbnīcu. Batika paver ļoti plašas iespējas izteiksmīgu un daudzveidīgu kompozīciju  radīšanai.

Darbnīcā darbosimies noteiktā veidā satinot, notinot jūsu līdzpaņemto audumu. Tātad domāsim, locīsim, siesim, karsēsim un gaidīsim brīnumus. Līdzi jāņem izmazgāts, lietots vai jauns balts 100% kokvilnas izstrādājums, piemēram, t-krekls, kokvilnas iepirkumu maisiņš, lakats, šalle vai cits. Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem iesakām darbnīcā piedalīties ar pavadošo pieaugušo, lai varētu palīdzēt stingri notīt drēbi ar auklu. Darbnīcā audumu sagatavot vienlaicīgi varēs ne vairāk kā 10 cilvēku un uzreiz pēc koncerta rezultāts būs apskatāms un ņemams uz mājām.

Katrs tiks pie medaļas
Pirmais finišā vai pēdējais – mums svarīgākais, ka piedalies, tāpēc katrs sacensību dalībnieks tiks pie simboliskas, bet ļoti īpašas piemiņas no “Mazsalacas Vadātāja” – Salacas mālu medaļas. Uzzini, kā tās top tepat Vidusmeži keramikas darbnīcā!

1. izrokam vietējo mālu,
2. sasmalcinām un izkaltējam,
3. ieberam spainī, aplejam, diennakti mērcējam,
4. sakuļam ar mikseri viendabīgā, šķidrā masā,
5. izkāšam caur rupju sietu, atsijājam akmeņus,
6. nostādinām, nolejam lieko ūdeni,
7. uzlejam uz ģipša plāksnes, pārvēršam mālu veidojamā masā,
8. izrullējam, iespiežam zīmogus un medaļas formu,
9. izkaltējam, nopulējam,
10. ieklājam glazūru, kur nepieciešams, liekam ceplī apdedzināt,
11. pirmo trīs vietu medaļām uzklājam zeltu, atkal apdedzinām,
12. iesienam medaļas lentē un gaidām pasniegšanas brīdi.

Kopējais balvu fonds sasniedz 1600 EUR
Tagad arī Pēddziņa distancē galvenā balva dāmu un vīru konkurencē – 250 EUR dāvanu kartes no Mazsalacas lauksaimniekiem un Ēdiendaris.
Reģistrējies laicīgi http://vadatajs.lv/

Vēl īsumā par sacensību norisi:
Starts ir te pat aiz stūra un mums ir pienākušas ziņas, ka dalībnieki trenējas dienu un nakti, arī airēšanā!

AMFĪBIJAS distances dalībniekiem pēc taku skriešanas posma (Līču skola – Mazsalacas tilts) būs jāsēžas laivā, lai pa Salacu tiktu līdz finišam atpakaļ Līču skolā. Katram dalībniekam būs pieejams divvietīgs kajaks, airi un glābšanas veste. Kāda būs tava airēšanas stratēģija? Kurā no divām kajaka sēdvietām izvēlēsies sēdēt?

Mēs aicinām ikvienu laivotāju un jo īpaši sacensību dalībniekus būt atbildīgam par savu un citu drošību. Atceries, ka ūdens ir stihija ar ko labāk sadarboties nevis cīnīties. Esi modrs, esi “skaidrs”, esi izpalīdzīgs. Un nemēslo dabā! Atgādinām, ka ātrākā dāma un ātrākais kungs AMFĪBIJAS distancē iegūs naudas balvu 250 EUR vērtībā no “Mazsalacas Vadātāja” lieldrauga – vietējā uzņēmuma Meža Enerģija.