Skates “Gada labākā būve Latvijā 2021” balvas iegūst divi objekti Valmierā

Skates “Gada labākā būve Latvijā 2021” balvas iegūst divi objekti Valmierā

Šodien, 24.augustā, Mežaparka estrādes Kokaru zālē skates “Gada labākā būve Latvijā 2021” laureātus astoņās nominācijās ap 200 nozares dalībnieku pulkā sveica žūrijas eksperti un ekonomikas ministre Ilze Indriksone.

Nominācijā “Pārbūve” 1. vieta tika piešķirta Vidzemes slimnīcas Neiroloģijas nodaļas un Insulta vienības rekonstrukcijas projektam. Savukārt nominācijā “Ainava” dalīto 2. vietu ieguva Valmieras sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs” un bērnu atpūtas un rotaļu laukums Uzvaras parkā Jelgavā.

Starp skates “Gada labākā būve Latvijā 2021” žūrijas vērtēšanai otrajā kārtā izvirzītajiem vairāk nekā 60 objektiem visos Latvijas reģionos bija kopumā trīs objekti Valmierā, jau minētie divi, kā arī nominācijā “Publiskā jaunbūve” Jāņa Daliņa stadions un vieglatlētikas manēža.

Labāko objektu radītāji saņēma balvas – simboliskās arkas, plāksnes ar titula apliecinājumu, gadagrāmatu ar visu pieteikto būvju attēliem un informāciju, kā arī bērnu zīmējumu konkursa “Mana novada dārgakmens – jaunā būve” uzvarētāju darbus. Vairāki objekti un pasūtītāji saņēma žūrijas uzslavas, skates atbalstītāju un partneru simpātiju balvas.

Vairāk informācijas un apbalvošanas video var noskatīties skates mājaslapā gadabuve.lv un profilā Facebook.

Latvijas Būvnieku asociācijas un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar 21 profesionālo biedrību un nozares institūciju rīkotā skate “Gada labākā būve Latvijā” notiek 24. reizi.

Skates rīkotāju partneri ir 15 būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas, Būvniecības valsts kontroles birojs, VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, RISEBA FAD un nozares žurnāls “Būvinženieris”.