Rudens semestrī Vidzemes Augstskolā studijas uzsāks 21 ārzemju students

Šogad septembrī Vidzemes Augstskolā (ViA) studijas uzsāks ne tikai jaunieši no Latvijas, bet arī 12 jauni pilna laika ārzemju studenti no Baltkrievijas, ASV, Indijas, Pakistānas, Ukrainas, Argentīnas, Kazahstānas un Meksikas. Viņi studēs bakalaura studiju programmā Informācijas tehnoloģijas, maģistrantūras – Biznesa vides vadība, Stratēģiskā komunikācija un pārvaldība, Mediju un informācijas pratība, Virtuālā realitāte un viedās tehnoloģijas, doktorantūras – Ekonomika un uzņēmējdarbība. Jāpiebilst, ka augstskolā ir vērojams pilna laika ārzemju studentu skaita pieaugums.

Tā kā ViA aktīvi iesaistās starptautiskos sadarbības tīklos un programmās, arī šogad rudens semestrī augstskolā tiks uzņemti deviņi ārzemju apmaiņas studenti Erasmus+ programmas ietvaros no Francijas, Spānijas, Beļģijas, Itālijas, Turcijas, Jordānas un Moldovas. Šie studenti apgūs dažādus kursus augstskolas Starptautiskajā studiju modelī.

Laikā no 31.augusta līdz 3.septembrim augstskolā attālināti norisināsies jauno ārzemju studentu ievadnedēļas pasākumi, kur viņi tiks iepazīstināti ar ViA, informēti par studiju procesu un aktuālajiem sadzīves jautājumiem, tiešsaistē tiksies ar augstskolas rektoru, iepazīs latviešu valodu un kultūru, kā arī iegūs noderīgas zināšanas par Valmieru u.tml.

Savukārt apmaiņā uz ārzemēm dosies pieci ViA studenti. Apmaiņas studijas – tā ir nenovērtējama izdevība paplašināt savu starpkultūru pieredzi, gūt jaunas zināšanas savā specialitātē kādā no Eiropas augstskolām, nostiprināt svešvalodu prasmes, kā arī ceļot un baudīt piedzīvojumus. ViA sadarbojas ar aptuveni 120 augstskolām 48 valstīs.

Informāciju sagatavoja:
Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste
Gita Dukure