Piektdien Valmierā norisināsies zemas īres maksas namu būvniecības darbu svinīga uzsākšana

Piektdien, 5. jūlijā, Valmierā, Ķieģeļu ielā 11 un Ķieģeļu ielā 13, finanšu institūcija ALTUM, Valmieras novada pašvaldība un SIA “Valmieras Namsaimnieks” svinīgi uzsāks zemas īres maksas divu daudzdzīvokļu namu būvniecību. Klātesošie tiks informēti par ALTUM zemas īres maksas mājokļu būvniecības atbalsta programmu, kā arī turpmākajiem plāniem.

Darbu svinīgajā uzsākšanā piedalīsies ekonomikas ministrs Viktors Valainis, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš, kā arī SIA “Valmieras Namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Andris Kabraks. Līdztekus svinīgajām uzrunām un karoga pacelšanai, uzsākot būvdarbus, plānots klātesošajiem vairāk pastāstīt par izveidoto valsts atbalsta programmu, kas līdzfinansēta no Eiropas Savienības Atveseļošanās fonda, tās nosacījumiem un noslēgtajiem līgumiem citās pašvaldībās.

Valmierā plānots uzbūvēt divas gandrīz nulles enerģijas piecu stāvu daudzdzīvokļu ēkas ar 120 dzīvokļiem. Kopējās projekta investīcijas paredzētas 12,1 miljona eiro apjomā. Plašāka informācija šeit.

Par ALTUM:

Attīstības finanšu institūcija ALTUM ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas. 2017. gada jūnijā ALTUM saņēma starptautiskās kredītreitingu kompānijas Moody’s ilgtermiņa kredītreitingu Baa1 valsts kapitālsabiedrībai, kas apliecina ALTUM stabilo finanšu situāciju. Savukārt 2017. gada 24. oktobrī ALTUM obligācijas tika iekļautas regulētajā tirgū – biržas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā. ALTUM saņēma Nasdaq Baltic Awards 2019 balvu nominācijā “Biržas gada notikums Latvijā”.

Informācijas avots: attīstības finanšu institūcija ALTUM