Pieejamas darba lapas mācībstundām par konceptuālismu dzejā

2021.gada Dzejas dienās Valmierā tika atklāts pastaigas maršruts “Konceptuāla dzejas pastaiga” ar aicinājumu iepazīt konceptuālo dzeju un tās autorus.
Šādā veidā dzeja atklāta visdažādākajos tās izpausmes veidos, iepazīstinot ar Latvijas un ārvalstu konceptuālistu darbiem. Teksti, kurus ikdienā redzam visapkārt – plakāti, reklāmas, sabiedriskā transporta maršrutu saraksti, kā arī ziņas un e-pasti digitālajā vidē – konceptuālās dzejas formā iegūst pavisam citu nozīmi. Konceptuālisti auditoriju uzrunā trāpīgi, atklājot mūsu ikdienas brīžu absurdo un dīvaino dabu.

Maršruta veidotāji izstrādājuši arī metodisko materiālu, lai pastaigas laikā skolēnus un studentus aicinātu reflektēt par šīm tēmām un radīt savus jaundarbus, iedvesmojoties no informācijas un komunikācijas telpas Valmierā un digitālajā vidē.

Darba lapas pamatskolas skolēniem pieejamas šeit.

Darba lapas vidusskolas skolēniem pieejamas šeit.

Projekts tapis, sadarbojoties Valmieras novada pašvaldībai un uzņēmumam Story Hub. Pastaigas izstrādi atbalstīja Valmieras novada pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonda programma “Latvijas valsts mežu atbalsts kultūras programmām reģionos” un biedrība “Talantu pilsēta”.