Oktobra sākumā iedzīvotāji aktīvi piesakās valsts atbalstam apkurei

Oktobra sākumā iedzīvotāji aktīvi piesakās valsts atbalstam apkurei

1. oktobrī Valmieras novada pašvaldība sāka pieņemt iedzīvotāju iesniegumus, lai mājsaimniecības varētu saņemt valsts atbalstu apkures izmaksu daļējai kompensēšanai par koksnes granulu, brikešu vai malkas iegādi.

Periodā līdz 9. oktobrim vietnē www.epakalpojumi.lv elektroniski saņemts 1371 iesniegums, savukārt klātienē Valmieras novada bibliotēkās un klientu apkalpošanas centros – 974 iesniegumi.

Pārliecinoši lielākā daļa (gandrīz 97 %) iesniegumu pieteikti par fiksētā atbalsta saņemšanu vienam mājoklim 60 eiro apmērā, ja malka iegādāta līdz šā gada 31. augustam un nav iespējams uzrādīt maksājumu apliecinošu dokumentu.

Ņemot vērā to, ka šis ir jauns atbalsta veids, iedzīvotāji gan klātienē, gan pa telefonu saņēmuši konsultācijas par nepieciešamajiem dokumentiem, atbalsta saņemšanas termiņiem un iespēju ērti un ātri atbalstam pieteikties arī elektroniski vietnē www.epakalpojumi.lv. Plašāka informācija par atbalstu pieejama šeit.

Iesniegumu pieņemšanas laikā aktualizējušies arī jautājumi par kurināmā materiāla mērvienībām un to norādīšanu iesniegumos:

  • Ja maksājumu apliecinošā dokumentā par granulu vai brikešu iegādi apjoma mērvienības norādītas paletēs, kravās vai konteineros, lūdzam sazināties ar kurināmā materiāla pārdevēju un pieprasīt apstiprinājumu par granulu vai brikešu apjoma norādīšanu tonnās;
  • Elektroniskajos iesniegumos par malkas iegādi jānorāda tāda mērvienība, kāda norādīta maksājuma dokumentā (kg/ litri/ steri/ cieškubikmentri/ berkubikmetri). Sistēma jebkādās norādītajās mērvienībās iegādāto malkas daudzumu pārrēķinās ber.m3.

Atgādinām, ka par apkurei patērēto elektroenerģiju iesniegumus varēs iesniegt no 1. novembra. Centralizēti piegādātās siltumenerģijas lietotājiem mājsaimniecībās valsts noteiktais atbalsts tiks piemērots automātiski no 1. oktobra. Automātiski atbalsts tiek piemērots arī dabasgāzes patērētājiem.