LVS apbalvojumu “Gada U18 vieglatlēte” saņem Valmieras Sporta skolas audzēkne Agate Caune

12.janvārī norisinājās Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) svinīgā apbalvošanas ceremonija pasākuma “Gada balva vieglatlētikā 2021” ietvaros. Par Latvijas Gada U18 vieglatlēti atzīta Valmieras Sporta skolas audzēkne Agate Caune. LVS apbalvojumu par Latvijas rekorda uzrādīšanu saņēma arī Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs (AKSSC) sportiste Marta Marksa, un Eiropas Vieglatlētikas asociācijas apbalvojumi tika pasniegti Valmieras sporta skolas direktorei Līgai Dzenei un vieglatlētikas trenerim Raitim Ravinskim.

Par Latvijas gada U18 vieglatlēti atzītā Valmieras Sporta skolas audzēkne Agate Caune 2021.gadā uzrādījusi vairākus augstvērtīgus sasniegumus:

 • 6. vieta Pasaules U20 čempionātā 3000m – 9:45.26
 • 8. vieta Pasaules U20 čempionātā 1500m – 4:37.49
 • 2. vieta Eiropas U20 čempionātā 5000m – 6:17.56
 • 8. vieta Eiropas U20 čempionātā 3000m – 9:21.52
 • 1.vieta Baltijas čempionātā pieaugušajiem 1500m
 • 1.vieta Baltijas U18 čempionātā 1500m un 3000m
 • 1.vieta Latvijas čempionātā pieaugušajiem 5000m
 • 1.vieta Latvijas U18 čempionātā 800m un 1500m

Pērnā gada nogalē jauno sportisti aicinājām uz sarunu par 2021.gadā uzrādītajiem rezultātiem un sasniegto. To iespējams izlasīt šeit.

Pasākumā vieglatlētikas savienības apbalvojumus saņēma arī sportisti, kuri uzrādījuši jaunus Latvijas rekordus. Apbalvojumu saņēma gan Agate Caune, Latvijas rekordiste U18 vecuma grupā 10000m – 35:06.8, gan Valmieras AKSSC sportiste Marta Marksa, kura ir Latvijas U20 rekordiste 100m/b – 13.68.

Valmieras Sporta skolas treneris Raitis Ravinskis saņēma Eiropas Vieglatlētikas asociācijas apbalvojumu nominācijā “Treneris”. Tā ir balva, kura tiek piešķirta par izcilību treneru darbā un ir augstākais apbalvojums, ko Eiropas vieglatlētika piešķir treneru jomā. Kā apbalvošanas ceremonijā atzina LVS pārstāvji, treneris Raitis Ravinskis ir ar milzīgu pieredzi, kuram 2021.gads bija izcils ne tikai ar to, ka tika atzīmēta apaļā jubileja, bet arī ar to, ka viņa audzēkne ļoti patīkami pārsteidza visus ar sudraba medaļu Eiropas U20 čempionātā. Viņš ilgus gadus aktīvi darbojās treneru un jaunatnes komisijās, organizējis sacensības Valmierā, kā arī vadījis Valmieras Vieglatlētikas klubu.

Eiropas Vieglatlētikas asociācijas apbalvojums nominācijā “Sieviešu līderība” saņēma Valmieras Sporta skolas direktore Līga Dzene. Ar šo balvu apbalvo un godina sieviešu līderes vieglatlētikā. Galvenais balvas mērķis ir izcelt nenovērtējamo sieviešu ieguldījumu vietējā un valsts līmenī un iedvesmot citus strādāt sporta labā. LVS apbalvošanas ceremonijā balvas saņēmēju raksturoja kā objektīvu, zinošu, izpalīdzīgu, sieviete ar savu stingru viedokli, viņai var vienmēr uzdot jautājumus par notiekošo sporta skolu sistēmā un saņemt skaidru atbildi. Vienmēr smaidoša Valmieras Sporta skolas direktore Līga Dzene.

“Gada balva vieglatlētikā 2021” apbalvojumam kopumā tika izvirzīti seši Valmieras Sporta skolas un Valmieras AKSSC pārstāvji.
Nominācijā “Gada U18 vieglatlēte”:

 • Hanna Gabriela Ziemiņa (Valmieras AKSSC, treneris G.Markss)
 • Agate Caune (Valmieras SS, treneris R.Ravinskis)
 • Agate Lāce (Valmieras SS trenera E.Krūma audzēkne)

Nominācijā “Gada U18 vieglatlēts”:

 • Ričards Peders (Valmieras SS trenera E.Krūma audzēknis)

Nominācijā “Gada U20 vieglatlēte”:

 • Marta Marksa (Valmieras AKSSC, treneris G.Markss)

Nominācijā “Gada treneris/e” izvirzīts:

 • Raitis Ravinskis (Valmieras SS)

Apsveicam un lepojamies!

Foto: Rebeka Ozolniece, Latvijas Vieglatlētikas savienība

Informāciju sagatavoja:
Austra Dambrova,
Valmieras Sporta skolas sporta organizatore