Vieglatlēte Agate Caune šogad pārsteigusi daudzus

Agate Caune

Šajā sezonā Valmieras Sporta skolas audzēkne Agate Caune ir viena no tām sportistēm, kura aizvadījusi spilgtāko sacensību sezonu un sagādājusi lieliskas emocijas sev un saviem atbalstītājiem. Sportiste atzīst, ka šajā sezonā ir redzami darba augļi daudzu gadu darbam. Pēc Latvijas Vieglatlētikas savienības datiem redzams, ka šogad Agate sasniegusi personīgos rekordus sešās disciplīnās: 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m, 10000 m distancēs. Četrās no tām ir sasniegta meistarkandidāta klasifikācija.

Nozīmīgs rādītājs sportistes sasniegumu sarakstā ir arī septembrī uzrādītais Latvijas U18 rekords 10 000 m distancē. Jāpiemin, ka to Agate uzrādījusi tepat Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā. Vaicājot, vai citā vietā būtu izdevies šo rezultātu sasniegt vai tomēr arī stadiona aura un atmosfēra palīdzēja, vieglatlēte teic:

“Domāju, ka rezultātu būtu sasniegusi arī citur, bet man vienmēr patīk skriet savā pilsētā, jo tas dod papildu enerģiju un degsmi, lai pēc iespējas labāk nostartētu. Ar savu plašumu un sportisko auru atjaunotais Jāņa Daliņa stadions deva man vairāk motivācijas skrējienam. Stadiona segums ir kvalitatīvs un ātrs, no sākuma pie tā bija jāpierod.”

Šajā sezonā Agatei izdevies uzrādīt vairākus augstvērtīgus sasniegumus gan Latvijas čempionātā, gan starptautiskās sacensībās. Eiropas U20 čempionātā izcīnīta sudraba medaļa 5000 m distancē, un Pasaules U20 čempionātā izcīnīta vieta pirmajā sešiniekā – 6. vieta 3000 m.

“Šī sezona tiešām bija spilgta. Tā bija gan spraiga sacensību ziņā, gan ar augstvērtīgiem rezultātiem pilna. Esmu ļoti priecīga un lepna. Tie viennozīmīgi prasīja smagu darbu un pacietību. Pirmās emocijas pēc Eiropas U20 čempionāta bija neaprakstāmas. Bija gan prieks par savu sasniegumu, gan lepnums, ka godam aizstāvēju savu valsti Latviju, gan arī pārsteigums par sevi. Tagad ir sasniegts viens no maniem mērķiem, jūtos pacilāta, bet latiņa ir uzlikta vēl augstāk, un tas nozīmē, ka daudz un smagi vēl jāstrādā.”

Lai gan sacensību sezona šobrīd ir noslēgusies, lai rezultāti augtu, darbs ir jāturpina. Sportistes mērķis šobrīd ir labāk sagatavoties nākamajai ziemas un vasaras sezonai:

“Šī sezona man bija gara. Tā īsti beidzās tikai oktobra sākumā, kam sekoja atpūta. Atpūtos gan emocionāli, gan fiziski. Tagad ir atsākušies treniņi, lai sāktu gatavoties ziemas sezonai. Ļoti ceru, ka šogad ziemas sezona būs un sacensības varēs notikt. Šobrīd mans ikdienas ritms ir – rīta treniņš, mācības, vakara treniņš, mājasdarbi un atpūta. Mazais mērķītis nākamajā sezonā ir izpildīt Pasaules U20 čempionāta normatīvu, bet to rādīs laiks, vai izdosies.” 

Šobrīd valstī esošie noteikumi saistībā ar Covid-19 pandēmijas ierobežošanu nosaka virkni ierobežojumu arī sportā, tomēr tie pieļauj treniņus turpināt Latvijas pieaugušo izlašu sportistiem. Arī Agate šobrīd treniņus turpina.

“Treniņu procesā izmantoju plašo Valmieras sporta infrastruktūru – Jāņa Daliņa stadionu, Valmieras peldbaseinu, kā arī Sporta Veselības centra pakalpojumus. Sporta Veselības centrā apmeklēju fizioterapeitu. Man ir liels prieks, ka šeit ir lieliski sporta speciālisti, kuri palīdz.” Sportiste atzīst, ka visus savus spēkus var veltīt sportošanai, jo ikdienā jūt atbalstu gan no ģimenes un draugiem, gan pilsētas. Sportā par apģērbu un apaviem, inventāru, nometņu izmaksām vai medicīnas pakalpojumiem rūpes uzņemas arī Valmieras Sporta skola un novada pašvaldība.

“Šogad man bija lieliska iespēja doties uz sacensībām ārpus Latvijas. Biju Kenijā, Itālijā, Bulgārijā un Igaunijā. Ja salīdzinām Jāņa Daliņa stadionu ar stadioniem citās valstīs, tad Valmiera izceļas, jo atjaunotais stadions kopā ar manēžu ir ļoti kvalitatīvi, arī apkārtne ir sakopta. Piemēram, startējot Kenijā, izjutu, ko nozīmē, ka nav līdz galam padomāts par vienkāršu lietu – higiēnu. Igaunijā arī tiek domāts par sportistiem, tur vairākās pilsētās ir labi stadioni, kā arī Eiropas čempionāts Tallinā bija ļoti labi organizēts. Manuprāt, mums šobrīd ir viena no labākajām bāzēm Latvijā, jo viss ir jauns, skaists un sakopts. Ir vairāki stadioni Latvijā, kuriem ir nepieciešami uzlabojumi, jo savu laiku tie ir nokalpojuši. Es noteikti uzskatu, ka Valmiera sevi var saukt par sporta galvaspilsētu, jo domā un attīstīta, uzlabo esošo, veido no jauna. Sporta bāzes ir augstā līmenī. Pateicoties šīm bāzēm, mums, jauniešiem, ir iespēja izvēlēties savu sporta veidu un ar to nodarboties.”

Agate Caune šogad ar saviem rezultātiem ir pārsteigusi daudzus. Viņas sasniegumi sniedz gandarījumu, motivāciju un izcilu piemēru gan pašai un saviem tuvākajiem, gan līdzcilvēkiem un atbalstītājiem.

“Lielu paldies vēlos teikt savam ilggadējam trenerim Raitim Ravinskim, kurš ir palīdzējis man sasniegt šos rezultātus. Protams, lielu paldies vēlos teikt arī savai pirmajai trenerītei Līgai Dzenei, kura mani izaudzināja no mazas meitenes līdz lielai sportistei un vienmēr atbalsta trasē. Vēl paldies Megijai Stalbargai, viņa ir mana fiziskā trenere un ļoti bieži arī emocionālais atbalsts. Liels paldies arī medpersonālam – gan fizioterapeitei Zanei Plaukai, gan manam sporta ārstam Mārtiņam Pulverim. Neizsakāms paldies Valmieras Sporta skolai un Valmieras novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu un lielisko infrastruktūru pilsētā, lai sportisti varētu cītīgi trenēties. Un vissirsnīgākais paldies manai ģimenei par lielo atbalstu it visā. Paldies jums, kuri esat gatavi celties 6 no rīta, lai pavadītu mani rīta skrējienā, paldies par atbalstu katrā manas dzīves dienā! Ticiet sev, dariet to, kas jums patīk, un atcerieties, ka ar neatlaidīgu darbu viss ir iespējams!”

Austra Dambrova,
Valmieras Sporta skola