Jauni valsts atbalsta veidi apkures izmaksu daļējai kompensēšanai

Jauni valsts atbalsta veidi apkures izmaksu daļējai kompensēšanai

Saistībā ar energoresursu cenu pieaugumu, valsts atbalstam apkures izmaksu daļējai kompensācijai no 15. februāra var pieteikties arī mājsaimniecības, kas apkurei izmanto sašķidrināto naftas gāzi (propānu-butānu) vai marķēto dīzeļdegvielu:

  • Sašķidrinātā naftas gāze – kompensācija 50 % apmērā no iegādes cenas, kas pārsniedz 0,91 EUR/kg*, bet ne vairāk kā 1,29 EUR/kg*. Atbalsts paredzēts līdz 1000 kg sašķidrinātās naftas gāzes (propāna-butāna gāzes) iegādei. Atbalsta periods – no 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim, iesniegumi jāiesniedz līdz 30. aprīlim.
  • Marķētā dīzeļdegviela – kompensācija 50 % apmērā no iegādes cenas, kas pārsniedz 0,69 EUR* par litru, bet ne vairāk kā 2,01* EUR par litru. Atbalsts paredzēts līdz 4000 litru marķētās dīzeļdegvielas iegādei. Atbalsta periods – no 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim, iesniegumi jāiesniedz līdz 30. aprīlim. (*cenas norādītas bez pievienotās vērtības nodokļa)

Tāpat turpinās iesniegumu pieņemšana par apkurei iegādāto malku, koksnes granulām, briketēm un elektroenerģiju. Savukārt centralizēti piegādātās apkures lietotājiem valsts atbalsts tiek automātiski piemērots rēķinos. Automātiski atbalsts tiek piemērots arī dabasgāzes patērētājiem.

Plašāka informācija par pieteikšanos valsts atbalstam apkurei ŠEIT.

Jauni valsts atbalsta veidi apkures izmaksu daļējai kompensēšanai