Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Ziemassvētki Mazsalacā

Ziemassvētki Mazsalacā

Ziemassvētki Mazsalacā

2021. gada 24. un 25. decembrī Mazsalacā norisināsies audiovizuālā pastaigu taka “Ziemassvētki Mazsalacā 2021”, kad divu dienu laikā no pulksten 16 līdz 22 būs iespēja doties pastaigā pa īpaši veidotu svētku maršrutu, kurā tiks izvietotas astoņas audiovizuālas vides instalācijas.

Takas instalācijas tiks nosauktas latviešu sakāmvārdos un būs audiovizuāli interpretētas. Tās mudinās skatītājus aizdomāties par sakāmvārdu nozīmi latviešu kultūrā un mūsdienu cilvēka garīgajām vērtībām.

Instalācijas būs vizuāli izrotātas, izgaismotas, apskaņotas un sižetiski stāstošas, piemēram, instalācija Sv. Annas luterāņu baznīcā būs ar nosaukumu “Ko nedrīkst gaismā darīt, to nedari tumsā”, un tajā norisināsies īss audiovizuāls šovs. Savukārt instalācija “Adata siena kaudzē” ļaus apmeklētājiem, noskenējot QR kodu, piedalīties konkursā un laimēt pārsteiguma balvas.

Takas maršruts sāksies ar Parka ielu, turpināsies cauri Mazsalacas centram un noslēgsies Baznīcas ielā, kur pēdējā vides instalācija atradīsies Mazsalacas Sv. Annas luterāņu baznīcā.

Unikālās instalācijas tiks veidotas tā, lai apmeklētāji varētu ievērot epidemioloģiskos drošības ierobežojumus. Organizatori atgādina, ka apmeklētājiem ir pienākums pastaigas laikā ievērot drošu distanci, tāpēc lūdzam slimības simptomu gadījumā pastaigu neapmeklēt. Ja pie vides objektiem atradīsies liels cilvēku skaits, lūgums apmeklētājiem lietot sejas aizsargmaskas.

Jau otro gadu pēc kārtas pastaigu organizē Mazsalacas Kultūras centrs sadarbībā ar LKA Latvijas Kultūras koledžas studentiem un mentoriem, ar Valmieras novada Mazsalacas Apvienības pārvaldes atbalstu.Vides instalācijas ir Kultūras koledžas studentu un mentoru veidotas ar vēlmi radīt prieku un svētku sajūtu Mazsalacas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem.

Aktuālai informācijai par pasākumu sekojiet pasākuma “Facebook” lapā “Ziemassvētki Mazsalacā 2021”.

Maršruta karte

Informāciju sagatavoja:
Romāns Žukovs, LKA Latvijas Kultūras koledžas 3. kursa menedžmenta students ar specializāciju multimediju producēšanā.