Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Vidusmežu keramikas darbnīca festivālā “Mazsalacas vadātājs”

Vidusmežu keramikas darbnīca festivālā “Mazsalacas vadātājs”

2023. gada 2. septembrī aicinām uz festivālu “Mazsalacas vadātājs” kura ietvaros dažādas meistarklases būs arī līdzbraucējiem un festivāla dalībnieku bērniem.

Vidusmežu keramikas darbnīca notiks no plkst. 12.00 – 17.00. Vidusmeži ir mājas, radoša telpa un vieta, kur pētīt un eksperimentēt, tas ir keramikas zīmols, kurā top nepieradināti no rokas veidoti funkcionāli un dekoratīvi keramikas izstrādājumi. Vidusmežu keramikā tiek integrēts vietējais Salacas ielejas māls, tādējādi veidojot ciešāku sasaisti starp radīto darbu un apkārtējo vidi. Vide ir tā, kas iedvesmo.

“Vidusmežu mālu darbnīca šoreiz vairāk būs par procesu nekā par rezultātu. Rādīšu, cik daudz dažādi māli ir sastopami tepat Salacas ielejā, stāstīšu, kā tie atšķiras un kā šīs atšķirības rodas. Pētīsim, cik vietējie māli ir plastiski un mēģināsim tos arī attīrīt skalojot, sijājot, kuļot, maļot, klapējot… Un beigu galā ieraudzīsim, cik brīnumaini plašs ir dabā sastopamo mālu krāsu spektrs”, saka Linda Zelta, darbnīcas vadītāja.

Būs pieejamas arī veidošanai sagatavotas masas, no kurām Tev būs iespēja izgatavot trauku vai figūru, kuru apdedzināsim Vidusmežu malkas ceplī svēpētajā jeb melnās keramikas tehnikā.

Uz tikšanos Taku skriešanas un laivošanas festivāls “Mazsalacas Vadātājs”