Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Tiešsaistes saruna par mākslas mediatoriem un laikmetīgo mākslu

Tiešsaistes saruna par mākslas mediatoriem un laikmetīgo mākslu

Tiešsaistes saruna ar mākslas mediatoriem par laikmetīgo mākslu

25. februārī plkst. 18.30 izglītojoša saruna interesentiem tiešsaistē ar mākslas zinātnieci Māru Žeikari, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izglītības projektu vadītāju.  

Māra Žeikare pastāstīs, kas ir mākslas mediācija un iepazīstinās ar mākslas mediatoriem. Aplūkosim laikmetīgās mākslas darbus un iepazīsimies ar Latvijas laikmetīgās mākslas centra organizētajām izstādēm un to daudzveidību. Uzzināsim, kā izstādēs domāt par apmeklētājiem un to iesaisti mākslas darbos ieslēpto vēstījumu atklāšanā caur dažādu izglītības materiālu un pasākumu organizēšanu.

Tikšanos rīko Valmieras bibliotēka un Valmieras Zonta klubs Eiropas Kultūras fonda pilotprojekta “Eiropas izaicinājums 2021” komandu projekta ietvaros, atbalstot Vaidavas pagasta bibliotēkas ieceri “Niklāvs Strunke. No Vaidavas līdz Romai”.

Pieteikšanās: https://ej.uz/jq4s

Par mākslas mediāciju: Daudzviet pasaulē laikmetīgās kultūras institūciju izglītības programmas papildina mākslas mediācijas programmas. Tās ir apmācību programmas mākslas auditorijas paplašināšanai, izstādēs un mākslas notikumos integrējot īpaši apmācītus cilvēkus, bieži mākslas neprofesionāļus, kas apmeklētājiem palīdz izprast mākslas darbos ietvertos vēstījumus, sarunas veidā uzvedinot skatītāju piedzīvot mākslas darba atklāšanas brīnumu. Tie nav gidi – mākslas profesionāļi, kādus esam pieraduši sastapt tradicionālās izstādēs. Mākslas mediatori jeb vēstneši ir īpaši apmācīti cilvēki, kas personīgā sarunā ar apmeklētāju palīdz mūsu izstādēs pamanīt interesantas likumsakarības, faktus, dalās ar savām zināšanām un pieredzi, uzklausa apmeklētāju. Viņi rosina uz personīgām pārdomām un atklājumiem, kas tālāk var risināties izstādē, bet tikpat labi – pēc tās apmeklējuma. 


Par sarunas vadītāju: Māra Žeikare ir mākslas zinātniece, kas ikdienā strādā Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā (www.lcca.lv) kā projektu vadītāja, izglītības un mākslas mediācijas programmu kuratore. Bijusi kuratore izstādei un pētniecības projektam “Juris Boiko. Sāls kristāli” (Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, 2016/2017); sastādītāja publikācijai “Nebijušu sajūtu restaurēšanas darbnīca”. “Juris Boiko un Hardijs Lediņš” (LLMC; 2016, sadarbībā ar Ievu Astahovsku), mākslas mediācijas un izglītības programmu bērniem un jauniešiem vadītāja (kopš 2017). Šobrīd strādā pie mākslinieces Annas Priedolas izstādes “Piena Dienasgrāmatas”, kas no 8. marta būs skatāma Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā Rīgā, un būs veltīta senioriem Latvijā, kas sirgst ar demenci un kurā nozīmīga vieta būs sarunām un mākslas darba iepazīšanai kopā ar mākslas mediatoriem.