Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Kokmuižas svētki

Kokmuižas svētki

3. un 4. septembrī, Kocēnos norisināsies septītie Kokmuižas svētki ar devīzi “Cita Kokmuiža. Stāstu krāšņumā un mālu pelēkumā”.

Stāstus mēs veidojam paši. Ir senie, no kuriem rodas jaunie. Kā māla mainīgums, kas pieņem aprises un maina formu, tā senatnes stāsti atdzīvojas un veidojas jauni – no iepriekš piedzīvotās vēstures jaunajos laikos. Maināmies mēs, un notikumi mums līdzi.

Izsenis Kokmuižā brauca zirgu pajūgi, keramiķi darbojās ar mālu, brūzī darīja alu, ikviens zināja ķieģeļu cepli un spirta dedzinātavu. Muzikanti pulcējās Kokmuižas pilī un dārzā, lai svinētu dārza svētkus. Arī mūsdienās Kokmuižas puse ir izslavēta ar keramikas meistariem, tādēļ cildināsim vēsturi, tagadni, svinēsim arī “Vaidavas Keramikas” 40 gadu jubileju. Daudz spēcīgu personību dzīvojušas Kokmuižā un iepazinušas tās burvību, tostarp slavenais kordiriģents Roberts Zuika.

Izcili stāsti mājo Kokmuižā! Nāc un pieredzi tos!

PROGRAMMA

3. septembrī

KOKMUIŽAS KLĒTĪ

Plkst. 17.00 Kocēnu pagasta 1. bibliotēkas velvju zālē atklās izstādi “Krogi Vidzemē pie vecās Rīgas – Pēterburgas ceļa no Zvirgzdu kroga līdz Brandeļa krogam”. Piedalīsies novadpētniece Ineta Amoliņa ar stāstījumu par krogu vēsturi Latvijā. Dalību pasākumā lūgums pieteikt līdz 1. septembrim, zvanot tālr. 26537660.

KOKMUIŽAS PILĪ

Plkst. 18.00 Kocēnu pamatskolas mūzikas kabinetā atklās leģendārajam kordiriģentam Robertam Zuikam veltītu ekspozīciju. Muzicēs Kocēnu pamatskolas un Valmieras Mūzikas skolas talantīgie audzēkņi.

Kokmuižas pils zālē apskatāma izstāde “Kokmuižas svētki cauri laikiem”.

Ekspozīcijas un izstādes apskatāmas 3. un 4. septembrī.

KOKMUIŽAS PILS PARTERĀ/DĀRZĀ

Plkst. 20.00 Aija Andrejeva un Jānis Aišpurs koncertprogrammā “12 stāsti vasaras vakaram”.

Plkst. 21.30 slavenā somu mākslinieka Aleksandra Reikštaina mākslas objektu izstādes “Atnācēji” (“Viņi bija te”/“They were here”) atklāšana. Izstāde būs apskatām arī 4. septembrī no plkst. 20.00.

4. septembrī

KOKMUIŽAS PILS KOMPLEKSA TERITORIJĀ

No plkst. 10.00 līdz plkst. 15.00 Muižas tirgus – amatnieku un mājražotāju labumi.

No plkst. 11.00 vēderprieku baudīšana kopā ar Valmieras muzeja pavārēm Indru Vīlisteri un Indru Bērziņu.

Plkst. 11.00 – 17.00 aktivitātes bērniem – spēles, darbnīcas, loka šaušana mērķī.

No plkst. 11.00 receptes noslēpuma atklāšana un izgaršošana no pirmās pavārgrāmatas latviešu valodā – Kristofa Hardera “tā pirmā pavāru grāmata 414 senas receptes no 18. gadsimta”.

Plkst. 12.00 Kokmuižas svētku atklāšanas parāde! Virzienā no Alejas ielas līdz Kokmuižas pilij. Piedalās tēli no senatnes līdz mūsdienām, svētku dalībnieki, Kokmuižas ļaudis, Latvijas antīko automobiļu klubs, zirgaudzētava “Kocēni” un daudzi citi.

No plkst. 12.30 līdz plkst. 16.00 Kokmuižas pils parterā apskatāma Latvijas antīko automobiļu kluba spēkratu izstāde.

Plkst. 13.00 un 15.00 ekskursijas Kokmuižas pils kompleksa teritorijā kopā ar gidiem Inetu Amoliņu un Tomu Treimani. Sākums pie sfēriskā saules pulksteņa Kokmuižas pils partera centrā.

KOKMUIŽAS PILS PARTERĀ/DĀRZĀ

Plkst. 12.30 Dikļu pūtēju orķestra koncerts.

Plkst. 16.00 koncertprogramma “Radīts Latvijā” – Valters Pūce (čells) un Dainis Tenis (klavieres). Programmā visu laiku izcilākās latviešu komponistu melodijas (Imants Kalniņš, Jānis Lūsēns, Emīls Dārziņš, Valts Pūce, Raimonds Pauls).

KOKMUIŽAS kompleksa ēkā un tās teritorijā (Jāņa Ķenča ielā 2)

Plkst. 13.30 Dikļu amatierteātra izrāde“Viņa ir īstā, muterīt!”.

Plkst. 16.00 Laikmetīgā teātra “Volatus” izrāde “Pieaugušo attiecības”.

KOKMUIŽAS PROMENĀDĒ

Dienas programma

Plkst. 11.00 – 16.00 mālu darbnīcas lieliem un maziem kopā ar “Vaidavas Keramisti”, sadarbojoties ar “Vaidavas Keramiku”.

Plkst. 11.00 – 16.00 Kocēnu 38. skautu vienības aktivitātes.

Plkst. 13.00 – 13.40 grupas “Parks” un Kocēnu kultūras nama vokālā ansambļa “Imera” koncerts.

Vakara programma

Plkst. 19.00 Ilmāra Ozoliņa dziesmu cikla “Austrums un Rietums” korim, solistiem un pavadošajai grupai pirmatskaņojums. Izpilda Kocēnu kultūras nama jauktais koris “Imera” un Strenču Kultūras centra jauktais koris “Rītu puse”.

Plkst. 21.00 koncertprogramma “Cits Pauls” – Ralfs Eilands un “Latvijas Radio bigbends”.

KOKMUIŽAS DĪĶĪ

Plkst. 11.00 – 20.00 izbraucieni ar laivu.

* Kokmuižas svētku programmu vadīs Uģis Melders.

Koncerti norisināsies ierobežotās teritorijās, kurās pie ieejas būs jāuzrāda derīgs Covid-19 Digitālais sertifikāts un personu apliecinošs dokuments. Bērniem līdz 12 gadu vecumam Covid-19 Digitālais sertifikāts nav jāuzrāda. Pārējā plašā vēsturiskā Kokmuižas kompleksa teritorija būs brīvi pieejama ikvienam interesentam.

Muižas tirgus apmeklējums bez Covid-19 Digitālā sertifikāta uzrādīšanas.