Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Koncerts “Pēkšņi liekas, ka jāraksta dzejoļi”

Koncerts “Pēkšņi liekas, ka jāraksta dzejoļi”

13. maijā plkst. 19.00 Mazsalacas muzejā, Valtenberģu muižā atzīmēsim starptautisko Muzeju nakti, šī gada moto – “Radošums”. Tās laikā muižā izskanēs koncerts “Pēkšņi liekas, ka jāraksta dzejoļi” ar Imanta Ziedoņa tekstiem un Renāra Veličko autordziesmas.

Mūziķis, dziesmu autors Renārs Veličko kopā ar akustiskās mūzikas duetu – Noru Urbāni un Mārtiņu Pūcīti – sagatavojuši īpašu koncertprogrammu “Pēkšņi liekas, ka jāraksta dzejoļi”. Tā ir kā saruna ar dzejnieku Imantu Ziedoni caur viņa dzeju, kas ietērpta Renāra Veličko un fonda “Viegli” mūziķu sakomponētajā mūzikā, kā arī tā ir iepazīšanās ar jauno, mūsdienu un citu dzejnieku daiļradi caur Renāra autordziesmām.

Visus trīs koncerta dalībniekus vieno Ziedoņa daiļrade, kas izskan šajā koncerta programmā. Renārs Veličko ir sakomponējis mūziku Ziedoņa radītiem tekstiem, viens no tiem ir dzejolis “Pēkšņi liekas, ka jāraksta dzejoļi”, no kā arī dzimis koncerta nosaukums. Savukārt Nora un Mārtiņš ir iemīļojuši fonda “Viegli” radītās dziesmas, kurās goda vieta ir Imanta Ziedoņa dzejai. Koncertā ir iespēja dzirdēt tādas fonda “Viegli” radītās dziesmas kā “Lakstīgalas”, “Nekā jau nepietrūkst”, “Kaijiņa”, “Nepārtraukti, nenorimti” , “Arī saule netiek atpakaļ” un citas. Tāpat koncertā izskanēs Renāra Veličko autordziesmas no viņa izdotā albuma “#1” un citas.

Jāatzīmē, ka 2023. gads ir tautā mīlētā dzejnieka Imanta Ziedoņa 90. jubilejas gads.

Plašāk par Muzeju nakti Mazsalacā šeit.