Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Muzeju nakts Mazsalacā

Muzeju nakts Mazsalacā

Muzeju nakts īpašo noskaņu 13. maijā no plkst. 19.00 aicinām piedzīvot Mazsalacas muzejā, Valtenberģu muižā. Muzejs ar gardu svētku torti atzīmēs 25. gadskārtu. Un svētku noskaņu uzburs arī dziesmu autora Renāra Veličko un akustiskās mūzikas dueta Noras Urbānes un Mārtiņa Pūcīša sagatavota īpaša koncertprogramma “Pēkšņi liekas, ka jāraksta dzejoļi”. Tā tapusi, sagaidot Imanta Ziedoņa 90. jubilejas gadu. Tā ir kā saruna ar dzejnieku Imantu Ziedoni caur viņa dzeju, kas ietērpta Renāra Veličko un fonda “Viegli” mūziķu sakomponētajā mūzikā, kā arī tā ir iepazīšanās ar jauno, mūsdienu un citu dzejnieku daiļradi, klausoties Renāra Veličko autormūziku. Viņš radījis vairākus skaņdarbus ar Imanta Ziedoņa vārdiem, tostarp arī “Pēkšņi liekas, ka jāraksta dzejoļi”. Savukārt Nora un Mārtiņš ir iemīļojuši fonda “Viegli” radītās dziesmas, kurās goda vieta ir Imanta Ziedoņa dzejai. Koncertā dzirdēsim tādas fonda “Viegli” radītās dziesmas kā “Lakstīgalas”, “Nekā jau nepietrūkst”, “Kaijiņa”, “Nepārtraukti, nenorimti”, “Arī saule netiek atpakaļ” un citas.

Mazsalacas muzejā līdz 1. jūnijam apskatāma Birutas Jansones gleznu izstāde “Birutas stāstiņi” – zīmējumu sērija, kas tapusi no 2018. līdz 2022. gadam. Skatāma arī Valmieras muzeja ekspresizstāde “Zīmogs – laikmeta liecinieks”, kas stāsta par zīmogu kā vēstures liecību Valmierā un tās tuvumā, sākot no viduslaikiem līdz mūsdienām. Tāpat aicinām apskatīt pastāvīgās muzeja ekspozīcijas.

Klasicisma stilā celtā, varenā Valtenberģu muiža atrodas Mazsalacā. Tā var lepoties ne vien ar iespaidīgu ārieni, bet arī neparastām kolekcijām – milzīgu zvanu kolekciju, koka skulptūru un medību trofeju ekspozīciju, seno dzimtkoku izstādi, kā arī vairāk nekā 1300 suvenīrpelītēm. Arī Valtenberģu muižas parks ir apskates vērts. Kungu mājai ir divi dažādos laikos veidoti regulāri baroka dārzi, kas tālāk nemanāmi pāriet ainavu meža parkā gar Salacas krastiem. Tas veidots 19. gadsimtā.