Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Hakatons “Climathon 2021 – zaļās, viedās pašvaldības”

Hakatons “Climathon 2021 – zaļās, viedās pašvaldības”

8.-10.oktobrī, ja epidemioloģiskā situācija to ļaus, Valmierā un Liepājā klātienē norisināsies hakatons ‘Climathon 2021 – zaļās, viedās pašvaldības’. Piedaloties hakatonā, iespējams radīt inovatīvus risinājumus tādās jomās kā:

• Ilgtspējīga mobilitāte;
  • Aprites ekonomika;
  • Energoefektivitāte;
  • Ilgtspējīgas pārtikas sistēma;
  • Bioloģisko atkritumu apsaimniekošana;
  • Pielāgošanās klimata pārmaiņām pilsētvidē, u.c.

‘Climathon’ izaicinājumi izstrādāti sadarbībā ar Liepājas, Valmieras, Gulbenes, Smiltenes, Ventspils, Kuldīgas, Cēsu pašvaldībām.

Valmieras novada piedāvātie izaicinājumi ir:

• Mikromobilitātes veicināšana ar inovatīvu un tehnoloģisku risinājumu palīdzību;
  • Pielāgošanās klimata pārmaiņām: prognozēšanas modeļa izveide;
  • Bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīcā iegūtā komposta materiāla izmantošana

Labākajām idejām balvu fonds un atbalsts idejas tālākai realizācijai!
Dalībnieki aicināti pieteikties individuāli vai kopā ar savu komandu!
Aicināts jebkurš pilngadīgs interesents – ar dažādām prasmēm, pieredzi, izglītību un idejām.

Reģistrēties hakatonam iespējams šeit: https://climathon.rtu.lv/#piesakies
Vairāk informācijas: https://climathon.rtu.lv
❗ Hakatons norisināsies klātienē Liepājā un Valmierā (8.-10. oktobrī, 48h no vietas) ar iespēju pieslēgties online režīmā.
Atkarībā no epidemioloģiskajiem ierobežojumiem formāts tiks precizēts septembrī. Taču hakatona norise plānota klātienē Valmierā un Liepājā (8.-10.oktobrī, 48h no vietas) ar iespēju pieslēgties online režīmā.

Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) koprades kontaktpunkts ‘’EIT Climate-KIC Hub Latvia’’ kopā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un sadarbības partneriem – Valmieras Attīstības aģentūru, Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteri un ‘’EIT Food Hub Latvia’’ rīko 48 stundu hakatonu ‘Climathon 2021 – zaļās, viedās pašvaldības’, kurš norisināsies 8.-10.oktobrī un aicinās dalībniekus starpdisciplinārās komandās radīt inovatīvus risinājumus kādiem no Latvijas pašvaldību identificētiem izaicinājumiem, kas saistīti ar Eiropas jaunās izaugsmes stratēģijas – ‘Eiropas Zaļā kursa’ prioritātēm, un dot savu pienesumu ilgtspējīgiem un uz pozitīvu ietekmi balstītiem projektiem un biznesa idejām, un tādējādi – Latvijas ilgtspējīgākai attīstībai!
‘Climathon’ ir 48 h garš ideju maratons izaicinājumu risināšanai, kur profesionālu mentoru vadībā būs iespēja radīt jaunus, dzīvotspējīgus biznesa projektus, ko hakatona noslēgumā vērtēs profesionāļu žūrija. ‘Climathon’ var palīdzēt realizēt kādu lolotu inovatīvu ideju ar pozitīvu ietekmi uz klimatu un pilsētvidi, radīt biznesa koncepciju un/vai atrast īsto komandu, VAI arī, ja Tev nav ideju, taču ir prasmes dažādās jomās un interese tās pielietot ilgtspējīgu biznesa ideju un projektu izstrādē, tad ‘Climathon’ būs īstā vieta, lai savus sapņus un ieceres pārvērstu realitātē un tīklotos ar citu nozaru pārstāvjiem!
Hakatonam pieteikties aicināts ikviens interesents – gan individuāli (komandu veidošanas process tiks organizēts pirms hakatona), gan daļēji organizētās vai jau pilnās komandās (2-5 dalībnieki), lai radītu novatoriskus un ilgtspējīgus risinājumus un biznesa idejas, kuras hakatona laikā attīstīt dažādu nozaru ekspertu (uzņēmējdarbības, mārketinga, ilgtspējas, u.c.) un pašvaldību speciālistu pavadībā!