Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Cēsu teātris piedāvā- R.Blaumanis “Trīnes grēki”

Cēsu teātris piedāvā- R.Blaumanis “Trīnes grēki”

Trīnes grēki

26. Gaujas plostnieku svētkos 19. maijā plkst. 20.00 būs skatāma Cēsu teātra iestudētā Rūdolfa Blaumaņa luga “Trīnes grēki”.

“Tur, kur vīra dūša valda, sieva daiļi tvīkst,
Tur ir sieva sievišķīga, vīrs ir vīrišķīgs” /J.Peters/

Rūdolfs Blaumanis joku lugu “Trīnes grēki” sarakstīja 1896. gadā, un tajā pat gadā tā arī tika uzvesta. Lai arī kritikas vērtējums toreiz pret autoru nav labvēlīgs, tomēr luga cauri laikiem iepriecinājusi un piesaistījusi ļaužu uzmanību! To spēlējuši un spēlē gan Latvijas profesionāli, gan amatierteātri vairāk kā 125 gadus! Tagad viņiem piepulcējis arī Cēsu teātris ar savu šīs joku lugas iestudējumu.

Cēsu teātris piedāvā saviem skatītājiem muzikālu brīvdabas izrādi par ģimeniskām vērtībām, attiecībām un paskatīties uz to caur dzīves norišu “piģermiģera” vieglo elpu. R. Blaumanis ir uzrakstījis lielisku situāciju komēdiju, ko Cēsu teātris ietērpis muzikālā ietvarā. Izrādē aktieri izdziedās tik zināmās komponista Ivara Vīgnera dziesmas ar Jāņa Petera dziesmu tekstiem, kas izrādei “Trīnes grēki” sarakstītas 1983.gadā. Uz skatuves būs gandrīz visi šobrīd spēlējošie Cēsu teātra aktieri! To ir vērts skatīt un sajust! Ieeja bez maksas.

Režisore Edīte Siļķēna
Muzikālais vadītājs – Juris Krūze
Scenogrāfija – Sandra Dikmane
Tērpi – Rudīte Liepiņa, Dina Irkle
Kustību konsultante Rita Lūriņa