Drīzumā noslēgsies pieteikšanās apkures izdevumu atbalstam

Drīzumā noslēgsies pieteikšanās apkures izdevumu atbalstam

Vēl līdz 30. aprīlim tiek pieņemti iedzīvotāju iesniegumi, lai mājsaimniecības varētu saņemt valsts atbalstu izmaksu daļējai kompensēšanai par 2022./ 2023. gada apkures sezonā iegādāto malku*, koksnes granulām vai briketēm, sašķidrināto naftas gāzi un marķēto dīzeļdegvielu. Savukārt līdz 31. maijam ir iespējams pieteikties atbalstam par apkurei patērēto elektroenerģiju.

Pieteikties atbalstam iespējams elektroniski portālā www.epakalpojumi.lv vai arī klātienē pašvaldībā – klientu apkalpošanas centros un bibliotēkās. Plašāka informācija par valsts atbalstu mājsaimniecībām apkures izmaksu daļējai kompensēšanai, kā arī iesniegumu klātienes pieņemšanas vietu kontaktinformācija vienkopus atrodama ŠEIT.

Atgādinām, ka centralizēti piegādātās apkures lietotājiem atbalsts tiek automātiski piemērots rēķinos. Automātiski atbalsts tiek piemērots arī dabasgāzes patērētājiem.

Par periodu no 2022. gada 1. oktobra līdz šī gada 20. aprīlim Valmieras novada pašvaldībā elektroniski vietnē www.epakalpojumi.lv saņemti 4734 iesniegumi, savukārt klātienē Valmieras novada bibliotēkās un klientu apkalpošanas centros – 4790 iesniegumi. Izskatīti 9503 iesniegumi, no tiem atbalsts piešķirts 8853 gadījumos, piešķirts precizējot – 244 gadījumos, bet atteikts – 406 gadījumos. Atbalsts kopumā izmaksāts 579 371.14 eiro apmērā.

*ar maksājumu apliecinošu dokumentu; pieteikšanās vienreizējam atbalstam 60 eiro apmērā par sagādāto malku bez maksājumu apliecinoša dokumenta noslēdzās 2022. gada 30. novembrī.

Atbalsts mājsaimniecībām apkures izmaksu daļējai kompensēšanai