Dienesta viesnīca “Auseklis” atvērta skolēniem

Dienesta viesnīca Auseklis

2023./2024. mācību gadā dienesta viesnīcā “Auseklis” dzīvi uzsāk gan Valmieras novada, gan citu apkārtējo novadu skolēni, kuri mācās kādā no Valmieras skolām, bet attāluma dēļ pēc mācībām nevar mērot ceļu mājup.

Vēl pirms jaunā mācību gada, kad dienesta viesnīcu “Auseklis” piepildīja skolēni no visa Valmieras novada teritorijām un arī apkārtējiem novadiem, 8. augustā norisinājās atvērto durvju diena, kad interesenti tika iepazīstināti ar nesen pārbūvētajām telpām.

Uz atvērto durvju dienu bija ieradušies skolēnu vecāki, kuru bērni plānoja mācību gada laikā dzīvot dienesta viesnīcā, vecāko klašu skolēni, kurus interesēja redzēt dzīves apstākļus dienesta viesnīcā un noskaidrot dažādus praktiskus ar sadzīvi saistītus jautājumus, bijušās darbinieces, kuras ēkā strādājušas pirms 2015. gada, kad tolaik vēl Valmieras pilsētas pašvaldība ēkas saņēma no Izglītības un zinātnes ministrijas, ieradās arī tuvumā esošo māju aktīvie iedzīvotāji, kuri bijuši liecinieki pārbūves procesam dienu no dienas, vēloties apskatīt gala rezultātu arī no iekšpuses.

Savukārt 31. augustā dienesta viesnīcā “Auseklis” dzīvojošo skolēnu vecākus pašvaldības darbinieki sapulcē informēja par iekšējās kārtības noteikumiem, kā arī iepazīstināja par pilotprojektu, kad dienesta viesnīcas skolēni būs pirmie Latvijā, kuri sāks šķirot arī bioloģiskos atkritumus, un tas būs obligāti veicams pienākums dienesta viesnīcā mītošajiem. Atkritumu šķirošana tiek īstenota Vācijas vides fonda finansētā projekta nr.35601/42 “Vides ilgtspējīga attīstība 2030: mācīšanās noturīgās un ilgtspējīgās pašvaldībās” ietvaros.

Es dzīvoju nedaudz ārpus Bērzkroga Cēsu novadā, lai nokļūtu uz skolu Valmierā man būtu jāizmanto vairāki sabiedriskie transporti. Ļoti novērtēju iespēju dzīvot Valmierā. Izvēloties skolu Valmierā man bija svarīgi, ka varēšu dzīvot izremontētās, jaunās telpās. Novērtēju, ka labierīcības un dušas telpu varam dalīt tikai savas istabiņas ietvaros, istabā ir ērta gulta, paredzēta vieta mācībām. Uz skolu un pilsētas centru nokļūstu, izmantojot pilsētas satiksmes autobusu bez maksas. Tā pietura ir blakus dienesta viesnīcai, vai izsaucu taksometru. Pozitīvi vērtēju dienesta viesnīcas dalību projektā par atkritumu šķirošanu, virtuvē tam ir ierīkota īpaši ērti konteineri,

Kadrija Vadmaliņa ir 11. klases skolniece, kura mācās Valmieras 2. vidusskolā sporta un veselības virzienā.

Šeit ir tīri un sakopti, mums ir jaukas un draudzīgas dienesta viesnīcas skolotājas. Esam izmantojuši arī atpūtas zonu ar televizoru, lai skatītos seriālus, un spēlētu galda spēles. Lokācija ir laba, tuvumā veikali, lai iegādātos pārtiku vai citas sadzīves preces,

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolēni Paula Stāvause – Bērtiņa no Smiltenes un Nils Krumholcs no Naukšēniem dienesta viesnīcā jūtas mājīgi.

Nils agrāk pārvietojās ar velosipēdu un izmantoja dienesta viesnīcas pagrabstāvā izbūvēto velonovietni, tomēr šobrīd dod priekšroku pilsētas sabiedriskajam transportam vai dodas uz skolu kājām.

Valmieru izvēlējāmies, jo šeit ir labas skolas, gribējām mācīties ģimnāzijā, kas mums ir svarīgi, lai pēc tam dzīvē būtu labāk. Šobrīd sanāk, tā, ka dienesta viesnīcā dzīvojam 12 mēnešus gadā, jo Valmierā ne vien mācamies, bet arī trenējamies futbolā. Ar sadzīvi dienesta viesnīcā esam apmierināti,

Valmieras Valsts ģimnāzijas 9. klases skolēni Aleksis Romanovs un Kristians Kovačs ir no Salacgrīvas.

Dienesta viesnīcā, noslēdzoties pārbūves 2. kārtai, ir iegūtas 310 vietas. Tās vadītājs Mārcis Čākurs stāsta, ka pieprasījums ir augsts, bet vēl dažas brīvas vietas ir atlikušas, un joprojām Valmieras izglītības iestāžu skolēniem ir iespējams izglītības iestādē pieteikties dzīvošanai dienesta viesnīcā “Auseklis”.

Dienesta viesnīcā no otrā līdz piektajam stāvam ir izbūvēti četrvietīgie un  divvietīgie numuriņi ar tualeti, duškabīni un nelielu virtuves zonu ar izlietni, ledusskapi un plauktiem. Katrā numuriņā ir kopēji skapji virsdrēbēm, kā arī skapji un plaukti individuālai lietošanai, gultas un darba virsma mācību materiāliem un datoram ar nodrošinātu bezmaksas interneta pieslēgumu.

Dienesta viesnīcā katrā stāvā ir arī koplietojamās telpas – virtuves ar plītīm, mikroviļņu krāsnīm un citām sadzīves iekārtām, atpūtas zonas ar televizoriem un mācību telpas ar datoru, kur gatavoties nodarbībām, ja skolēnam nav pieejams pašam savs privātais portatīvais dators.

Saskaņā ar šobrīd spēkā esošo pašvaldības maksas pakalpojumu cenrādi, maksa vienam skolēnam mēnesī par gultas vietu dienesta viesnīcā ir 30 EUR (pašvaldība šobrīd līdzfinansē 70 EUR). No 2024.gada 1.janvāra gaidāmas izmaiņas pakalpojuma cenrādī.

Dienesta viesnīcas pārbūves darbus veica SIA “WOLTEC” saskaņā ar Valmieras novada pašvaldību noslēgto līgumu par kopējo summu 3 806 731,14 EUR bez PVN. Būvdarbu būvuzraudzību veica SIA “Būvēlogs projekti”, bet autoruzraudzību – pilnsabiedrības “ARH Studija” biedrs SIA “OZOLA & BULA, arhitektu birojs”.

Ēkas pārbūves darbi veikti projekta “Valmieras Valsts ģimnāzijas mācību vides uzlabošana un dienesta viesnīcas Ausekļa ielā pārbūve” ietvaros  Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 2 759 787,85 EUR, ERAF finansējums 1 701 409,02 EUR, valsts finansējums 264 594,66 EUR, bet pašvaldības līdzfinansējums 793 784,17 EUR. Savukārt ēkas energoefektivitātes pasākumi veikti projekta “Dienesta viesnīcas Ausekļa ielā energoefektivitātes paaugstināšana un pārbūve”, vienošanās Nr. 4.2.2.0/19/I/003. Kopējās projekta izmaksas ir 1 001 278,88 EUR, ERAF finansējums 381 066,00 EUR, valsts budžeta finansējums 155 048,03 EUR un pašvaldības līdzfinansējums 465 164,85 EUR.

Atvērto durvju dienas foto ŠEIT.