Ceturtdienas rītā autoceļi sniegoti un apledo, uzsākti ziemas uzturēšanas darbi

Uzsākti ziemas uzturēšanas darbi uz ceļiem, ielām un ietvēm

Šorīt, 23. novembrī, pēc spēcīgas snigšanas un brāzmaina vēja uzsākti pirmie lielākie ziemas uzturēšanas darbi uz Valmieras novada pašvaldības autoceļiem, ielām un ietvēm. Uz autoceļiem var būt apgrūtināti braukšanas apstākļi un slikta redzamība. Autovadītājus aicinām būt īpaši uzmanīgiem! Izvērtēt autoceļa seguma stāvokli un izvēlēties tam atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī ievērot distanci ar priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Uzsākta ziemas darbu organizācija – sniega tīrīšana un pretslīdes materiālu kaisīšana. Autoceļu, ielu un ietvju sakārtošana pēc intensīvas snigšanas notiek prioritārā secībā – tiek sakārtoti svarīgāko un noslogotāko maršrutu autoceļi atbilstoši noteiktajai uzturēšanas klasei. Tiek iesaistītas visas pieejamās tehnikas vienības un cilvēki, lai ar esošiem resursiem pēc iespējas operatīvāk sakārtotu brauktuves un nodrošinātu drošu pārvietošanos pa ietvēm. Atgādinām, ka autoceļam mainīgos laikapstākļos pieļaujams vidējais sniega biezums ne vairāk kā: 60 mm – A klases autoceļiem vai to posmiem; 80 mm – B klases autoceļiem vai to posmiem; 160 mm – C klases autoceļiem vai to posmiem. Savukārt D klases autoceļiem brauktuves attīrīšanu no sniega jāveic vismaz divas reizes ziemas sezonā, tomēr Valmieras novada pašvaldība to veic biežāk. Autoceļi kvalitatīvi tiek sakārtoti, kad snigšana ir rimusies un ir iestājušies pastāvīgi laikapstākļi. Par Valmieras novada pašvaldības autoceļiem un to uzturēšanas klasēm informācija pieejama šeit.

Līdz ar pirmo biezo sniega kārtu aktualizējas ne tikai autoceļu tīrīšana, bet arī ietvju. Valmieras novada pašvaldība pilsētās nodrošina centrālo ietvju attīrīšanu no sniega un ledus. Tomēr arī nekustamo īpašumu saimnieki ir atbildīgi par viņu īpašumiem piegulošajās teritorijās esošo ietvju kopšanu, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietās. Īpaši svarīgi tas ir ziemas sezonā, lai gājējiem būtu droši pārvietoties laikā, kad ietves apledo, un tās klāj sniega sega. Plašāk par pareizu ietvju tīrīšanu var uzzināt šeit

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem:

  • uz pašvaldības ceļiem, aicinām ziņot, zvanot pa Operatīvās informācijas centra diennakts bezmaksas tālruni 8484;
  • SIA “Valmieras namsaimnieks” dežurantam, aicinām ziņot par Valmieras ielu un ietvju uzturēšanu ziemas periodā: 26429262, ;
  • uz valsts ceļiemzvanot pa diennakts tālruni 80005555.

Valmieras novada autoceļu un ielu karte (valsts un pašvaldības)

ej.uz/valmieras_novada_autoceļi
*Valmieras novada pašvaldība ir noteikusi smagā autotransporta, ar kopējo masu virs 7 vai 10 tonnām, kustības ierobežojumus pa pašvaldības autoceļiem. Kartē iezīmētie posmi ir tie, uz kuriem pēc nepieciešamības var tikt noteikti ierobežojumi. Plašāk šeit.