Bērni drīkst peldēties pieaugušo uzraudzībā

Karstajā laikā ikvienam ir vajadzīgs veldzējums. Laikā, kad daudzi vecāki ir atkal atgriezušies darba gaitās klātienē, ne vienmēr bērni ir pilnvērtīgi pieskatīti. Valmiera ar cauri plūstošo Gauju ir pilsēta, kur ūdens ir brīvi pieejams. Tādēļ, lai nepieļautu nelaimes gadījumus uz ūdens, bērnus nedrīkst vienus laist peldēties. Arī pusaudži, kuri labi prot peldēt, kopā ar draugiem var zaudēt modrību, nespēt uzņemties atbildību viens par otru, veikt pārdrošas darbības, nepārdomājot sekas.

Pie ūdens un ūdenī bērni jāpieskata nepārtraukti. Bērnam, kurš neprot vai mācās peldēt, atrodoties ūdenī, jāvelk glābšanas veste. Rūpīgi jāpieskata arī bērni, kuri jau labi prot peldēt, jo bērns var pārvērtēt savas peldēšanas spējas.

Arī pieaugušajiem peldoties svarīgi ievērot:

  • ja esat pārkarsis saulē, ūdenī jāiet lēnām, lai nebūtu strauja ķermeņa temperatūras maiņa, radot iespējamas sirdsdarbības problēmas un krampju risku;
  • nav ieteicams peldēties vienam. Krastā palikušie būtu jāinformē par to, cik ilgi un tālu esat plānojis peldēt;
  • aizliegts lēkt no tiltiem vai citādiem paaugstinājumiem, piemēram, tramplīniem vai laipām uz galvas vai kājām. Mediķu pieredze rāda, ka šādā veidā peldētāji ik gadu gūst smagas mugurkaula vai galvas traumas;
  • lielākā daļa cilvēku noslīkst, esot alkohola reibumā, nespējot objektīvi izvērtēt savus spēkus. Tādēļ nekad neejiet ūdenī, esot alkohola reibumā!

Peldoties Gaujā, vislabāk izvēlēties peldvietu ar lēzenu, labi pārredzamu krastu, kur ir ciets pamats. Jāpievērš uzmanība, lai peldvietā nav atvaru, koku sanesumu, smilšu vaļņu vai citas bīstamas vietas. Svarīgi atcerēties arī par drošību pludmalē, bez uzraudzības neatstājot vērtīgas mantas – dokumentus, naudas makus, velosipēdus un citus priekšmetus.

Par negadījumiem uz ūdens vai pludmalē nekavējoties jāziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, zvanot pa tālruni 112. Savukārt, pamanot pludmalē aizdomīgas vai iereibušas personas, lūgums ziņot par to policijai, zvanot pa tālruni 110 vai arī zvanot Valmieras novadā darbojošās pašvaldības policijas Operatīvās informācijas centram pa tālruni 8484.

Valmieriešu iecienīta atpūtas vieta ir Daliņu pludmale. Taču Gaujas mainīgās gultnes dēļ tās pludmalēs Valmierā nav ierīkotas oficiālas un drošas peldvietas, kurās būtu nodrošināta ūdens kvalitātes kontrole un atpūtnieku drošības uzraudzība. Tāpēc atbildība jāuzņemas katram pašam par sevi, bet vecākiem – par bērniem.

Foto: pexels.com