Atlaides saņemšanai pensionāriem autobusos Valmierā nav jāuzrāda Covid-19 sertifikāts

Autobuss, braukšanas maksas atkaides saņemšanai pensionāriem Valmieras pilsētas maršrutu autobusos no 1.marta nav jāuzrāda Covid-19 sertifikāts

Beidzoties valstī noteiktajai ārkārtējai situācijai, no 1. marta vairs nebūs spēkā sabiedriskā transporta ietilpības ierobežojumi, kā arī atcelti ierobežojumi braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanai pašvaldību sabiedriskā transporta maršrutos. Tādējādi Valmieras pilsētas maršrutu autobusos braukšanas maksas atlaides piemērotas Valmieras novada pensionāriem, uzrādot personalizētu braukšanas karti.

Atgādinām, ka no 2022. gada 1. janvāra Valmieras novadā dzīvojošiem pensionāriem braucieni Valmieras pilsētas maršrutu autobusos ir bez maksas. Lai saņemtu braukšanas maksas atlaidi, seniora dzīvesvietai Valmieras novadā jābūt deklarētai vismaz pēdējos 12 mēnešus. Tāpat nepieciešama personalizēta braukšanas karte, kas jāuzrāda, iekāpjot autobusā. Personalizētās braukšanas kartes ir beztermiņa, tādējādi seniori, kuriem jau ir šādas kartes, turpina izmantot jau esošās. Plašāk šeit.

Attiecībā par braukšanas maksas atlaidēm skolēniem izmaiņu nav – Valmieras pilsētas maršrutu autobusos braukšanas maksas atlaides piemērotas Valmieras pilsētas vispārizglītojošo izglītības iestāžu un profesionālās vidējās izglītības iestāžu izglītojamajiem, kā arī Kocēnu pamatskolas izglītojamajiem, uzrādot attiecīgās izglītības iestādes izsniegto skolēnu apliecību.

Atgādinām, ka braukšanas maksas atvieglojumus saskaņā ar Ministru kabineta 2021. gada 22. jūnija noteikumiem Nr.414 “Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi” pilsētas maršrutu autobusos saņem arī: bērni, kuri saskaņā ar Vispārējās izglītības likumu nav uzsākuši pamatizglītības apguvi; personas ar I vai II invaliditātes grupu; personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti; persona, kura pavada personu ar I invaliditātes grupu vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti.

Par citām atlaidēm Valmieras pilsētas maršrutu autobusos var uzzināt SIA “VTU Valmiera” mājaslapā vtu-valmiera.lv, sadaļā “Atlaides”.

Spēkā paliek līdz šim noteiktā prasība autobusos un autoostās obligāti izmantot FFP2 klases respiratoru bez vārsta (respiratori) vai medicīnisko sejas masku. Izglītības iestādes izsniegtās nemedicīniskās (auduma) sejas maskas var lietot tikai skolas vecuma bērni no septiņu līdz 12 gadu vecumam. Savukārt bez sejas maskām vai respiratoriem sabiedriskajā transportā var braukt pirmsskolas vecuma bērni līdz septiņu gadu vecumam, bērni, kuri apgūst pirmsskolas izglītības programmu, kā arī personas ar acīmredzamiem kustību vai psihiskās veselības traucējumiem.